SS 2021

Imparfaite, czyli nowa kolekcja biżuterii marki Oplotka

Piękno tkwi w niedoskonałościach

Imparfaite, czyli nowa kolekcja biżuterii marki Oplotka
Kinga Majewska

„Niesymetryczna, niedostateczna. Zbyt szczupła, za obszerna. Zbyt oczytana, niemądra. Zawsze za jakaś”. Oplotka, marka stworzona przez mamę Karolinę Głuchowską, z właściwą sobie przekorą, wypowiada wojnę stereotypom i ukochuje niedoskonałości. Bo to one najwierniej nas określają.

Tytuł kolekcji marki biżuteryjnej Oplotka brzmi Imparfaite, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „niedoskonała”. Dążenie do perfekcji wpisane jest w nasze życie, uczy się nas tego od najmłodszych lat, wpaja na każdym etapie edukacji. Stąd tak duży kłopot z pójściem pod prąd, zaprzeczeniem i sprzeciwem wobec sztywnych reguł, wykluczających wszystko to, co mieści się w kanonie. Tymczasem to nierówności, asymetrie i skosy przykuwają wzrok i kojarzą się z naturalnością. Oplotka dostrzegła tę zależności i wokół nich ukuła wiosenno-letnią kolekcję, opartą na naturalnych kamieniach o nieregularnych kształtach, strukturach i kolorycie.

Karolina zapytana o źródła pomysłu na nazwę kolekcji, wymienia zmiany, które zadziały się w niej w czasie pandemii: Niedoskonałość w tytule kolekcji, tyczy się bardziej naszego wnętrza niż wyglądu. Podczas pandemii, jak każdy z nas, musiałam zwolnić. Miałam więcej czasu na przemyślenia, i zaczęłam zastanawiać się nad tym, jak długo w naszej polskiej mentalności kobieta jest dyskryminowana, nawet przez nasze matki i babki. Jak od dziecka jest nam wpajane, że kobieto musi lub powinna, że jej nie wypada, że nie może. Oczywiście, ani nasze mamy, ani babcie nie mają nic złego na myśli. Zwyczajnie nie umieją inaczej, bo im także z pokolenia na pokolenie ktoś w tej stereotypowej sztafecie przekazywał pałeczkę. Ja w takim razie mówię stop. I moim dzieciom chciałabym dać znać, że nie muszą być takie perfekcyjne na każdej płaszczyźnie swojego życia. Bo są świetne takie jakie są – dodaje Karolina.

Oplotka zapragnęła stworzyć krainę, w której kobiety same ustalają reguły gry. Bycie wystarczająco dobrą jest OK, podobnie jak zaufanie własnej intuicji, a ta podpowiada, że nieregularności, nieprzewidywalne zaokrąglenia i obłości najlepiej korespondują z naszym ciałem. Tę ideę odzwierciedlają kluczowe dla kolekcji kolczyki mix & match, które dają możliwość dużej dowolności w ich zestawianiu, a nie tworzenia typowego kompletu. 

Biżuteria Oplotki powstaje z najwyższej jakości srebra czystego, złoconego w dwóch wariantach: złotem klasycznym żółtym oraz różowym, ostatnio bardzo pożądanym. Istotną kwestią są naturalne kamienie użyte do stworzenia naszyjników, pierścionków, kolczyków i pasków do okularów, które są nowością i hitem najnowszej kolekcji. Z ich pomocą marka tworzy opowieść o uzdrawiających i kojących mocach pereł, łagodzących napięcia chalcedonach czy wzbudzających optymizm turkusach. Tylko korzystać!

Biżuteria składająca się na kolekcję Imparfait ma w sobie lekkość i wdzięk, sugerujące różnorodność jej zastosowań. Z powodzeniem sprawdzi się podczas telekonferencji i spacerów, kolacji na balkonie i wypadów do lasu. W razie potrzeby zadziała dyskretnie albo z całą mocą chwyci światło, by dodać nielimitowaną porcję blasku.

OPLOTKA

Strona internetowa / Facebook / Instagram

Dodaj komentarz