ekologia współpraca reklamowa

Oni serio są eco-friendly!

5 marek przyjaznych planecie – prosto z bébé concept

Oni serio są eco-friendly!
materiały prasowe

Dobrze wiemy, że ekologiczne hasła bywają frazesami, ale nie dla tej piątki. Oto przegląd marek, które stawiają na podium dobro Matki Ziemi – wszystkie znajdziecie w jednym z naszych ulubionych sklepów dla mamy i dziecka.

Bébé concept to takie miejsce – dosłownie i w przenośni, jako społeczność – w którym temat ekologii traktuje się bez ściemy. Jego twórczynie od samiuśkiego początku starannie dobierają marki nie tylko pod kątem pięknego wzornictwa, ale też trwałości i ponadczasowości produktów, a przy tym odpowiedzialnego ich tworzenia. Owszem, tu wprowadza się w obieg nowe rzeczy, ale klucz jest taki, że mają one przetrwać długie lata i dać się dziedziczyć kolejnym mamom i dzieciom.

Bébé concept zachęca do świadomych zakupów i wyboru proekologicznych firm – co powiecie na hulajnogi powstające ze starych sieci rybackich albo meble, których bazą są stare plastikowe zabawki? Dziś, z okazji obchodzonego 22 kwietnia Dnia Ziemi, z tej już cennej selekcji wyławiamy piątkę marek, które bardzo serio traktują treści kryjące się za ideą eco-friendly.

Meble Ecobirdy z recyklingu

Plastik może być fantastik. Dowód? Belgijska firma Ecobirdy daje drugie życie starym plastikowym zabawkom. Jej twórcy, Vanessa Yuan i Joris Vanbriel, postawili na twórczy recykling – z opatentowanego tworzywa sztucznego ecothylene® stworzyli kolekcję mebli i akcesoriów dla dzieci. Kolorowe meble i lampki z charakterystycznego „nakrapianego” materiału (tak, tak – to pokruszony plastik) są zabawne i tak lekkie, że podniesie je maluch. Co ważne – są przy tym bezpieczne dla najmłodszych użytkowników, bo tworzywo jest wolne od szkodliwych substancji i samo nadaje się do recyklingu. Poza melanżem barw poznacie je po miękkich biomorficznych liniach i niezłej ergonomii. Stoliki Luisa, krzesła Charlie i lampki Rhino od Ecobirdy mają już status kultowych i wcale nas to nie dziwi!

Pssst…Chcąc edukować dzieci i zwiększać świadomość na temat recyklingu i ochrony środowiska, Vanessa i Joris uruchomili program edukacyjny realizowany w szkołach. W jego ramach dzieci m.in. mogą oddać stare zabawki do recyklingu.

Lampki solarne Little Sun

Słońce to życie i światło – wiadomo! W oparciu o tę piękną oczywistość w 2012 roku powstało Little Sun – przedsiębiorstwo społeczne założone przez artystę Olafura Eliassona i inżyniera Frederika Ottesena. Słoneczko zadebiutowało przenośną, bezprzewodową lampką solarną, czyli zasilaną w pełni światłem słonecznym: 5 godzin ładowania na słońcu zapewnia ponad 50 godzin świecenia. Cenimy lampki w dziecięcych pokojach i na balkonie o zmroku, ale poza użytecznością doceniamy też aspekt społeczny. Cały projekt Little Sun powstał z myślą o zapewnieniu powszechnego, darmowego dostępu do światła w rejonach, gdzie ludzie – szczególnie najmłodsi – nie mają dostępu do elektryczności. Przenośne żółte lampki solarne po raz pierwszy rozprowadzono w Etiopii. Z czasem powstały kolejne produkty zasilane energią słoneczną, a pierwsza lampka słonko stała się też ikoną przyszłości energii odnawialnej.

Pssst… Każda sprzedana lampka Little Sun oznacza jedną taką samą lampę więcej sprzedawaną w przystępnej cenie w krajach trzeciego świata. Tak możemy podarować komuś odrobinę światła!

Ubrania Reima do zadań specjalnych

Kto nie zna cudów ze znakiem jakości Reima, ten nie zna życia! A poważnie – ubrania tej fińskiej marki są mistrzowskie pod kątem trwałości i wytrzymałości w ekstremalnych warunkach dzieciństwa w duchu unplugged. To przede wszystkim odzież wierzchnia, przeciwdeszczowa i odporna na wiatr, a do tego eco-friendly. Marka dąży do maksymalnego zminimalizowania śladu węglowego i zobowiązała się, że od 2023 r. ponad 90% ubrań będzie wykonywać z ekologicznych materiałów, to jest przyjaznych środowisku i/lub łatwo poddających się recyklingowi. Z definicji Reima wynika, że proekologiczna produkcja to nie tylko innowacyjne i bezpieczne dla planety materiały, lecz także wspaniała jakość, która sprawia, że mocarne nieprzemakalne kurtki czy ogrodniczki będą służyły wielu, wielu dzikim dzieciakom!

Pssst… Reima stawia też na przejrzystość, m.in. przeprowadzając audyty i zdobywając certyfikaty: każdy z jej dostawców musi przejść co najmniej audyt w zakresie przestrzegania praw człowieka.

Hulajnogi Micro Eco

Mikromobilność może być wielka! Szwajcarska marka Micro, założona przez Wima Oubotera, słynie z wysokiej jakości hulajnóg dla małych i dużych. Wszystkie są trwałe, lekkie i bezpieczne dla najmłodszych zdobywców chodników, ale wsród nich jeden, szczególnie cenny model: hulajnoga mini micro deluxe Eco. Dużo tu członów w nazwie, ale kluczowy ostatni odnosi się do kwestii eco-friendly. Wiecie, że sieci rybackie, które zostały zgubione lub wyrzucone do oceanu, stanowią 10% odpadów morskich? Micro odzyskuje ten plastik oceaniczny i przekształca go w trwały, kolorowy materiał, z którego tworzy się decki hulajnóg.

Pssst… Micro pomaga usuwać tworzywa sztuczne z oceanów i przekształcać je także w rPET – przędzę poliestrową, z której powstają ich akcesoria, w tym torby.

Przytulanki alpaki INKARI

Powiedzmy sobie na starcie: to nie są zwykłe pluszaki. Antystresowe maskotki holenderskiej marki Inkari powstają z wełny alpaki, a te wspaniałe zwierzęta zostawiają najmniejszy ślad węglowy i nie wyrządzają szkód w ekosystemie, w którym naturalnie występują. Tak jest – wełna alpaki należy do najbardziej zrównoważonych włókien naturalnych na świecie. Do tego supermiękkie przytulanki zostały wykonane ręcznie przez lokalnych, peruwiańskich rzemieślników, z poszanowaniem praw pracowników i zgodnie z zasadami sprawiedliwego handlu.

Pssst… Część zysków ze sprzedaży Inkari jest przeznaczana na lokalne projekty w Peru, które pomagają rolnikom i alpakom przetrwać surową zimę.

Po więcej pięknych, mądrych i świadomych inspiracji zakupowych zapraszamy was do bébé concept – do sklepu online albo do stacjonarnego butiku w Warszawie.

Coś dla Ciebie

Dom w stylu eko

Dom w stylu eko

Dodaj komentarz