Ojcowie mają moc!

Rule Maker. Rule Breaker.

Obserwują dzieci. To, jak rosną, poznają świat i jak dzielnie idą przez życie. Wspierają je każdego dnia, a gdy trzeba – podają silną, pomocną dłoń. Dzisiaj w roli głównej ojcowie.

Opowiedzieli nam o relacjach z dziećmi oraz o wspólnych i jakże ważnych momentach bycia razem. Michał i Andrzej. Ojcowie i mężowie. To właśnie z nimi zabawa czyhająca za rogiem nie ma końca.

Przyjście dzieci na świat jest punktem zwrotnym w ich męskim życiu. Ojcostwo traktują jak wyzwanie. Chociaż czasem mogłoby się wydawać, że brakuje w nich wrażliwego spojrzenia na wiele spraw, zapytani o wzajemne relacje z dziećmi, opowiadają niezwykle wzruszająco. Na poczucie humoru i dobry gust też nie mogą narzekać. Kolekcja Tata–Dziecko Reserved szybko wpadła im w oko. Kto by pomyślał, że we wspólnych ubierankach odnajdą się równie szybko, jak podczas zabaw na placu zabaw?

*

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

Michał: T-shirt Legend, Klaudia: T-shirt Legend, czapka z daszkiem

Michał, tata 9-letniej Klaudii i 16-letniej Wiktorii szaleństwo z dziećmi ma we krwi! I chociaż jego plan dnia wyznaczają na co dzień praca i codzienne obowiązki, to zawsze znajdzie czas na spacer z młodszą i wieczorne rozmowy ze starszą córką. Wspólne rowerowe wyprawy, kulinarne przygody w kuchni, gdy mama nie patrzy, i zakupowe szaleństwa we troje lubi najbardziej. Zapytany o to, jak widzi swoje dzieci, opowiada z czułością, która sprawia, że chcemy słuchać więcej i więcej.

Michał, jakie są twoje córki? 

Klaudia to wybuchowe połączenie Pippi Langstrumpf z Larą Croft. Wiecznie spragniona przygód. Do tego olbrzymi bałaganiarz, który na wszystko ma gotowe usprawiedliwienia. Te czasem mnie śmieszą, a czasem złoszczą. Jej ulubione słowa to „za chwilkę”, co oznacza „nigdy” oraz „zapomniałam”, które czytać należy: „nie chciało mi się”. Po prostu dziewczyna z charakterem. Wiktoria to jej zdecydowane przeciwieństwo. Spokojna i skromna. Łączą nas wspólne pasje, takie jak słuchanie muzyki i kino. Dość często ostatnio zadaję sobie pytanie: Kiedy ona tak urosła?

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Michał: T-shirt Legend, Klaudia: T-shirt Legend

Co lubicie razem robić?

Wszelka aktywność fizyczna to coś, co lubimy najbardziej. Począwszy od tradycyjnych porannych wyścigów „kto pierwszy się ubierze”, skończywszy na wycieczkach rowerowych, basenie czy ściance wspinaczkowej. W domu nieodłącznym elementem wspólnych zabaw jest gra Memory i Dobble oraz oczywiście klocki Lego, przy których możemy spędzać całe godziny.

A jakim typem ojca jesteś?

Nieważne co, ważne by razem – może to banalne, ale każda wspólnie spędzona chwila to coś, co zostaje z nami na dłużej, w postaci wspomnień i wzajemnych relacji. Mam świadomość, że Klaudia jest coraz większa i już za jakiś czas będzie wolała – tak jak starsza Wiktoria – iść do kina z koleżankami niż na rowerowy wypad na lody z tatusiem. To naturalne, że nasze dzieci powoli stają się coraz bardziej samodzielne i niezależne. Paradoksalnie sami ich tego całe życie uczymy. Dlatego dla mnie najważniejsze jest, aby z każdego dnia wycisnąć jak najwięcej takich wspólnych chwil.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Michał: T-shirt Dobry Dzik, Klaudia: T-shirt Niezły Dzikus

*

Andrzej to tata 2-letniego Leo i 4-letniej Anastazji. Już w kilka minut po poznaniu wiedziałyśmy, że to niezwykle ciepły człowiek. Na co dzień przedsiębiorca i wielbiciel treningów na siłowni. Lubi domowe ciepło i chwile ze swoją rodziną: granie w piłkę z Leo, lody i gofry z Anastazją i długie spacery z psami po nadwiślańskich wydmach.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

Andrzej: T-shirt Rule Maker, Tusia: T-shirt Rule Breaker, Leon: T-shirt Rule Breaker

Jakie są twoje dzieci?

Tusia to kobieta o silnym charakterze, na każdy temat ma swoje zdanie. Zazwyczaj inne niż wszyscy. Leon to mężczyzna, który sam się potrafi sobą zająć. Wystarczy… pozwolić mu na wszystko. Pomysłów w głowie ma co niemiara. Mały chłopiec z silnym charakterem, a zarazem opanowany w każdej sytuacji. Z moimi dziećmi na nudę nie mogę narzekać.

Jakie są wasze ulubione rytuały?

Żadna kąpiel nie odbędzie się bez wcześniejszego tzw. wielkiego skoku, który ma start z naszego łóżka. Po około minutowym locie przez cały dom, z ewolucjami w powietrzu i lądowaniu w wannie wypełnionej pianą, rozpoczynamy nasz codzienny ulubiony rytuał. Inne? Wspólne mycie, obieranie, krojenie i jedzenie jabłek czy wieczorne przygotowywanie mleka. Zwykłe, domowe czynności zamieniamy w nasze wspólne i niezapomniane chwile.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

Andrzej: T-shirt Rule Maker  / Tusia: T-shirt Rule Breaker

Andrzej, jakim typem ojca jesteś?

 

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo dzieci – bardzo stanowczym. Czasem aż za bardzo, bo są sytuacje, w których nie pozostawiam marginesu na dyskusję. Jeśli zaś chodzi o inne sprawy, to akurat nad stanowczością muszę popracować. Leon jest jeszcze malutki, więc jeśli mówię „nie”, to zazwyczaj się tego trzymam. Ale jak Tusia przychodzi mnie o coś poprosić, to bardzo dobrze wie, jak zmiękczyć moje serce. Wtedy poddaję się bez większej walki. Ma mnie.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 Andrzej: T-shirt Rule Maker / Tusia: T-shirt Rule Breaker

Z Andrzejem i Michałem spotkałyśmy się pod koniec kwietnia. To był pierwszy tak upalny dzień tej wiosny, ale trzydzieści stopni na termometrze nie przeszkodziło nam w rozmowie i spacerowaniu po warszawskich ulicach. Te kilka godzin, które razem spędziliśmy, pokazały nam, że mają w sobie ojcowską moc. Na dobre i na złe. I to jest właśnie piękne!

*

Najnowszą kolekcję koszulek Tata – Dziecko kupicie w sklepie Reserved stacjonarnie i online, tutaj. Wszystkie ubranie użyte w sesji także do kupienia w Reserved.

 

*

Zdjęcia: Ewa Przedpełska

Produkcja i opracowanie: Marta Szczepanik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.