Nowoczesna wyprawka

7 superestetycznych marek wyprawkowych

Nowoczesna wyprawka

Nowoczesna, a więc wszechstronna, mocna, ponadczasowa, skomponowana na bazie produktów wykonanych z szacunkiem dla planety i jej zasobów. Oraz piękna.

Wciąż lubię zachwycić się ładnym przedmiotem stworzonym z myślą o małym, ledwo przybyłym na ten świat człowieku. Choć temat wyprawki od kilku lat mnie nie dotyczy, to ogrom twórczego i estetycznego wytwórstwa wprawia mnie wciąż w osłupienie. Ileż się dzieje wokół tego niezbyt spektakularnego zjawiska jakim jest komponowanie wyprawki. Ilu zamyśla się nad nią projektantów, ilu rzemieślników dopracowuje jej elementy co do szczegółu. I fajnie, bo tym sposobem piszę o przedmiotach, które są wybitne na wszystkich płaszczyznach. I wiecie co? Sporo mi jeszcze zostało do opisania, tak więc to nie ostatni materiał na ten temat. Nowoczesna wyprawko, trwaj! A tymczasem poznajcie 7 marek, które zaprzątnęły mi ostatnio głowę.

*

DESIGN DUA

Spójrzcie tylko na te pieczołowicie tkane z trawy słoniowej kosze mojżeszowe. Powstały w Ghanie, gdzie swoją siedzibę ma amerykańska marka Design Dua, stawiająca na zrównoważony rozwój oraz działanie zgodne z zasadami fair trade. Każdy kosz wyplatany jest ręcznie, stąd nie sposób napotkać dwóch identycznych egzemplarzy. Posłuży dziecku do 7 miesiąca życia, a i potem znajdzie się dla niego miejsce w pokoju dziecinnym, salonie lub łazience. Opcji jest wiele, grunt, że produkt jest trwały, godny zaufania, a przez to plastyczny i praktyczny.

Produkty tej marki znajdziecie tu.

*

ENGEL NATUR

Wszyscy znacie już zalety wełny merino. Powiem tylko, że słynie ona ze swoich właściwości termoregulujących, przez co przydaje się niemal przez cały rok. A że jesień za pasem, choć wcale na to nie wygląda, warto zabezpieczyć niemowlęce ciało prze pierwszymi chłodami i kapryśnym frontem atmosferycznym. Kombinezony, bonetki, swetry i kocyki niemieckiej marki Engel Natur będą jak znalazł.

Produkty tej marki znajdziecie tu.

*

GATHRE

Maty do jogi, przewijania i zabawy, a także poszewki, obrusy i śliniaki marki Gathre są wyjątkowym elementem  wyprawki. Wykonane ze skóry z wielką pieczołowitością i zaangażowaniem, zabezpieczają przez utratą równowagi i dają dobry powód do zabawy, np. w kartografa. Sprawdźcie je koniecznie.

Produkty tej marki znajdziecie tu.

*

INA SWIM

Ina Swim to australijski brand, stworzony przez dwie świadome ekologicznie i produkcyjnie matki. W ofercie znajdziecie stroje kąpielowe dla dzieci w wieku do 5 lat, dwu- i jednoczęściowe, a wszystkie zasobne w potężny filtr przeciwsłoneczny SPF 50, przyjazne dla przyrody i delikatnej dziecięcej skóry. W dodatku estetyka osiąga tutaj mistrzowski poziom. Trudno oderwać wzrok!

Produkty tej marki znajdziecie tu.

*

MIMS HERITAGE

Na pomysł wełnianych, wypełnionych kojącą lawendą króliczków wpadła Flora Mims, brytyjska artystka i absolwentka Goldsmith’s College, obecnie mama dwojga dzieci. Natchnęły ją otulające możliwości i trwałość czesanej wełny, jej podatność na kreację i ponadczasowa prostota. I tak oto powstały bandy tych wielkouchych, długonogich przytulanek, szytych ręcznie w zacisznym studio w północnym Norfolk. kto by nie chciał się do nich przytulić…

Produkty tej marki znajdziecie tu.

*

PUJ

Oto produkt, który pomaga radzić sobie z codziennością. Składana, piankowa wanienka Puj została zaprojektowana przez Bena i Katie Richardsonów, rodziców czworga dzieci po to by móc wykąpać niemowlę bez zbędnej logistyki. Z Puj wystarczą dwie ręce by cały rytuał kąpielowy wydarzył się bez przeszkód i w pełni bezpiecznie. Lekka wanienka zmieści się w każdej umywalce, nie zagracając ograniczonej łazienkowej przestrzeni. Strzał w 10!

Produkty tej marki znajdziecie tu.

*

THE BEE & THE FOX

Na koniec marka, która pokochali rodzice na całym świecie. Zarówno tata, jak i mama niemowlęcia mogą się przyodziać we wzmacniający T-shirt, a i samej latorośli sprawić body z kultowym nadrukiem ,,Baby Bird”. Bądźcie widoczni tego lata!

Produkty tej marki znajdziecie tu.

*

PS Koniecznie sprawdźcie też pieluszki, prześcieradła i pokrowce na przewijaki z organicznego muślinu, posiadające certyfikat GOTS.

Jakie znacie marki oferujące interesujący, nowoczesny wyprawkowy design? Dajcie znać w komentarzach.