Kids On The Moon jesień / zima 2017

Jesień Zima 17/18

To, co z pewnością cieszy nas jesienią, to nowe kolekcje. Kids On The Moon, to jedna z tych marek, której nowości, zawsze osładzają nam pożegnanie lata. Tatrica nas zachwyciła!

Patrząc na zdjęcia kolekcji, wraca do mnie widok Tatr. Oświetlone szczyty gór, na tle chłodnego błękitu. Podziwiam tę otwartą, pociągającą przestrzeń, popijając kakao z pianką i wiem, że to będzie dobry dzień. Kolekcja Tatrica jest właśnie o tym.

Magda Rams, twórczyni marki i projektantka KOTM, sięgnęła po bogactwo zakopiańskiego folkloru z przełomu XIX i XX wieku, mocno wierząc w siłę edukacji artystycznej. Do współpracy, zaprosiła ilustratorkę Zuzę Miśko, która wzbogaciła kolekcję elementami sztuki ludowej. Charakterystyczne motywy serca, gwiazdy, rozety, księżyce, artystka przywołuje wszystko to za młodopolskimi artystami, nanosząc sitodrukiem na tkaniny. Srogi baran, oscypki, zabawa wzorem, jakby spontanicznie rozrzuconym na elementach kolekcji, nadaje jej oryginalności.

Mroźne hafty, krata i pompony, przemycone bez infantylizmu, wprowadzają nas w klimat Zakopanego, zabawnie wchodząc w dialog z dziećmi.

Luźne kroje, pozwolą na swobodę ruchów, wszyscy wiemy, że wygoda przede wszystkim. Fasony również nawiązują do podhalańskich tradycji, szerokie ramiona i rękawy oraz wysoka talia, wpisują się w ludowe stroje, natomiast oversizowy luz nadaje kolekcji nowoczesności.

Tkaniny, wysokiej jakości:  flanela, dżersej, prążkowana bawełna i delikatny denim, przyjemnie otulą w chłodne dni i nie podrażnią dziecięcej, wrażliwej skóry. Idealnie sprawdziły się przy sukienkach, luźnych spodniach, kurtkach, bluzkach i bluzach. Tego szukamy na jesień i zimę, miękkiego ciepła.

W palecie kolorów znajdujemy błękit, brąz i chłodny róż. Trafione zestawienie, współgra ze sobą i pozwala na dowolne łączenie poszczególnych elementów garderoby. Widzę tu królową zimy i znowu wracam do wspomnienia migoczącego pod powiekami: Świnica, Beskid, Kasprowy Wierch…

Kilka uroczych akcesoriów stanowi przyjemne dopełnienie kolekcji: poduszki z charakterystycznym dla tatrzańskiego folku printem, robiona na drutach czapka i denimowy plecak w wersji unisex, puszczają do nas oko znad Morskiego Oka.

Kolekcja w sprzedaży od dziś. Spieszcie się!

Kupicie ją tu: Colibri, BananazMoffloMousehouse i Lolly Pop.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.