Niezawodnie od Zajączka

Top prezentów z Mokopico

Niezawodnie od Zajączka
Lidia Dzwolak

Czekają w bucie, pod poduszką a może w koszyczku? Wielkanocne podarki kojarzą się z wiosną, zabawą i kolorami. Razem ze sklepem Mokopico wybrałyśmy takie pomysły na prezenty, które są gwarantowanym sukcesem.

Łączą radosny design z prostotą. Zajmą dzieci przy przedłużającym się rodzinnym śniadaniu i nie trafią szybko w kąt. Zabawki z Mokopico będą cieszyć i wciągać w kreatywną zabawę przez wiele wiosennych popołudni.

*

KLOCKI, KTÓRE PRZYCIĄGAJĄ

Lekkid to wspaniałe hiszpańskie odkrycie Mokopico. Klocki sensoryczne mają stonowaną paletę barw i faktur. Łączą ciepłe drewno z gładkim, półprzezroczystym tworzywem. Całkiem naturalnie wyzwalają potężną dziecięcą kompetencję: kreatywność. Kojarząc je w formy, dzieci swobodnie żonglują pomysłami. Tworzą dziwne pojazdy, nieznane zwierzęta, przestrzenne figury.
Klocki Lekkid pozwalają łączyć się w formy dzięki częściom magnetycznym. Stykają się lekko, przyjemnie, stabilnie i bez siłowania. To najlepszy sposób na zetknięcie się z projektowaniem i myśleniem o przestrzeni.

Metalowa puszka, w które pakowane są klocki Lekkid, sprawdzi się nie tylko jako opakowanie prezentowe, ale i ładnie ogarnie przechowywanie klocków po zabawie.

*

ŚNIADANIE NA SAWANNIE

Czy poznajesz jeszcze swoje dziecko, kiedy wstąpi w nie dziki lew, albo elegancka żyrafa? Dzieciaki uwielbiają się przebierać, ale klasyczne maski często szybciutko zdejmowane są z twarzy – przez dziurki na oczy niewiele widać, a krawędzie sztywnego kartonu uwierają. Grimini stworzyło maski-opaski. Są pluszowe, miękkie i wygodne. Nie zasłaniają pola widzenia, a zapewniają zaskakująco realistyczny efekt.
Co powiecie na zaproszenie do stołu zabawnej żyrafy i szybkiego karnotaura z Argentyny? W ofercie Mokopico można spotkać tez wiele innych zwierząt!

*

PLUS DO PLUSA

Czyli nasze ulubione, znane klocki Plus-Plus. Dostępne są w dwóch rozmiarach – midi dla młodziaków i mini, które ucieszą nawet całkiem duże dzieci. Zestawy identycznych klocków o rożnych kolorach pozwalają się łączyć w nieograniczone niczym, jak tylko wyobraźnią, konstrukcje. Architektura, pojazdy, postaci, niezwykłe bryły – to wszystko jest w zasięgu małych dłoni dzieci i ich wielkich umysłów.
Klocki Plus-Plus są też dobrym narzędziem terapeutycznym – pomagają trenować skupienie i motorykę, uczą zaufania do własnych możliwości. Produkowane są w Danii, nie zawierają BPA.

*

UŁOŻYĆ SOBIE ZABAWĘ

Na stole albo na podłodze! Wielkie puzzle marki Scratch to propozycja dla przedszkolaków i starszaków. Układanie ćwiczy koordynację oko-ręka, ale też świetnie rozwija przyszłe kompetencje matematyczne. Scratch słynie z tego, że do tworzenia swoich układanek zaprasza różnych ilustratorów. My uwielbiamy także okrągłe pudelka, które przypominają retro-pudła na kapelusze.

A czy u Was w domu pojawiają się zajączkowe prezenty?