Zwiedzać, słuchać, czytać, konstruować, sprawdzać i być za pan brat z kulturalnymi wydarzeniami. A jest co robić w mroźny styczniowy weekend, rozszerzony o kilka dodatkowych dni ferii. Wystawa pełna kwiatów, warsztaty origami, koncert symfoniczny inspirowany humorem Fredry – i już robi się ciekawiej!
#1 KWIATY POLSKIE
Zimą usychamy z tęsknoty za kwiatami. Sanki sankami, ale zapach róż i słoneczność słoneczników to są zjawiska, których zastąpić się nie da. Tym chętniej wybierzemy się na kwietne warsztaty plastyczne w Państwowym Muzeum Etnograficznym, które towarzyszą wystawie „Kwiaty morskie”. Skorzystacie z przepastnej bazy akcesoriów plastycznych i dekoracji, które pomogą Wam wykonać kwietną pracę. Zajęcia odbywać się będą w każdą sobotę ferii w godz. 14:00–16:00.
Więcej o wydarzeniu przeczytacie tu.

#2 MAŁPA W KĄPIELI W FILHARMONII KRAKOWSKIEJ
To nie będzie zwyczajny koncert, do jakich przywykliście, możecie nam wierzyć. Bohaterowie Bajki Muzyką Pisanej, którą usłyszeć i zobaczyć możecie 13 stycznia o 10:30 w Filharmonii Krakowskiej, odwiedzają… warsztat samochodowy. Spodziewalibyście się, że tak przyziemne okoliczności, jak naprawa ukochanego „Fredrrari”, mogą dostarczyć Aleksandrowi Fredro inspiracji? Chodźcie to zobaczyć w sobotni poranek.
Więcej o wydarzeniu przeczytacie tu.

#3 MASKARADY, REDUTY I BURKOTY
Kto ma ochotę na odrobinę maskarady? Tak się fantastycznie składa, że w Willi Frankówce w Józefowie dowiecie się wiele o dawnych karnawałowych zwyczajach, tj.: wodzeniu niedźwiedzia, pochodach z kozą, kusakach, galerii zapustnych przebierańców. W części warsztatowej natomiast rodzinne zespoły wykonają kukiełki Turonia oraz maski.
Nie zapomnijcie zgłosić swojej gotowości do udziału w zajęciach pod adresem a.parzych-bucka@mokjozefow.pl.
Więcej o wydarzeniu przeczytacie tu.

#4 OD CZUBKA NOSA PO PIĘTY
W trakcie ferii trwać będą w Wawerskim Centrum Kultury wspaniałe warsztaty prowadzone przez tancerzy ze znakomitego Studia Burdąg. Zajęcia przeznaczone są młodzieży ze szkół ponadpodstawowych, a zwłaszcza dla 2 i 3 klasy. Podczas zajęć instruktorzy poinstruują was, jak poczuć ciało jako ciągle zmieniający się organizm i odkryć jego możliwości ruchowe. Duży nacisk położony będzie na to, w jaki sposób doświadczacie zmian i napięć w ciele, oraz zastanowicie się nad możliwościami transformacji tego, jak odczuwacie.
Cenne i piękne. Nie zwlekajcie i zapisujcie się tu.
Więcej o warsztatach dowiecie się tu.

#5 SPACER ORNITOLOGICZNY
Służewski Dom Kultury zaprasza na spacer ornitologiczny w malowniczym Parku Dolina Służewiecka. W niedzielę w samo południe pod czujnym okiem przewodnika kampinoskiego Sławka Kasjaniuka posłuchacie o gatunkach, które nie odleciały do ciepłych krajów i pozostały z nami na zimę. Są to zarówno ptaki należące do gatunków osiadłych, spędzających u nas cały rok, jak też przedstawiciele gatunków migrujących, które jednak zdecydowały się zrezygnować z bliższych lub dalszych podróży. Co je do tego skłoniło? Poznacie także przybyszy z zimnej północy, którym Polska wydaje się „ciepłym krajem”. Zaciekawieni?
Szczegółowe informacje znajdziecie tu.

#6 WARSZTATY ORIGAMI
Krakowskie Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha rozpoczyna cykl warsztatów origami dla młodzieży i dorosłych. Warsztaty powstały po to, by wspierać rozwój wyobraźni przestrzennej i wzmacniać koncentrację. Zgłębianie tajników sztuki składana papieru pozwala na bliższe poznanie kultury Japonii i jej rzemiosła. Na najbliższych zajęciach składać będziecie rozmaite modele smoków: zarówno tych z wyobrażeń europejskich, jak i te pochodzące ze wschodnioazjatyckiego kręgu kulturowego. Bądźcie tam.
Więcej o warsztatach przeczytacie tu.