Nie dzień, a Tydzień Dziecka!

Tyle się dzieje!

Działajmy z rozmachem, robiąc siedmiodniowe święto z niepozornego Dnia Dziecka. Po co się ograniczać kiedy wokoło tyle możliwości.

Wybrałyśmy dla was 6 niezawodnych wydarzeń, odbywających się w ramach 4. Tygodnia Dziecka, których przegapić nie wolno. Spektakle, koncerty i piknik, przygotowanych przez 36 stołecznych instytucji kultury, podczas których przyjemnie będzie i dzieciom, i rodzicom. Aż 12 warszawskich dzielnic bierze udział w tej akcji, a wszystkie rozśpiewane, roztańczone i skrzące się kulturalną intensywnością. Co wybieracie?

*

MORZE
czas i miejsce: 1.06, godz. 16, Nowy Teatr, ul. Madalińskiego 10/16, wiek: 4+

Niezwykłe multimedialne widowisko, w którym o muzyczną stronę wydarzenia zadbała grupka dzieci uczestniczących w teatralnych warsztatach. Oddawanie dzieciom części odpowiedzialności za spektakl to wyzwanie i akt odwagi, ale też piękny przykład zaufania. Morska opowieść o zmiennych nastrojach wody, samotnych skałach i wrażliwych muszlach pobudzi wyobraźnię i nakręci do skorzystania z reszty atrakcji skumulowanych na podwórku Nowego Teatru istne święto dziecięcej. A w programie: joga dla dzieci, gry, zabawy i wata cukrowa. Chodźcie!

*

AFRYKA I AUSTRALIA – KONCERT DLA NAJMŁODSZYCH

czas i miejsce: 1.06, godz. 10, 11:30 i 13, Sinfonia Varsovia, ul. Grochowska 272, wiek: 1-8

W malowniczym budynku Sinfonii Varsovii na warszawskim Grochowie odbywać się będzie seria wydarzeń poświęconych dzieciom w  każdym wieku. Spośród koncertów, warsztatów, spektakli i podwieczorków, nasze oko przykuło wydarzenie o nazwie ,,Afryka i Australia”, opowiedziane przez alafony, bębny i harfy ngoni. Instrumenty z Czarnego Kontynentu nakreślą klimat muzycznej wędrówki w najdalsze zakątki globu, i na chwilę stracisz pewność, że jechałeś na Grochów, bo przecież wylądowałeś w Australii!

*

DZIEŃ DZIECKA W MACIUSIOWYM KRÓLESTWIE

czas i miejsce: 2.06, Muzeum Polin, wiek:1+

Wybierzcie się z nami na piękną celebrację Dnia Dziecka w muzeum POLIN,  towarzyszącej wystawie dla dzieci „W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości”. Bedze piknik! Ale nie myślcie, że piknik oznacza wyłącznie leżenie na trawie – to będzie aktywny Dzień Dziecka z wielkim turniejem z 3 sprawnościami. Na przyjaciół króla Maciusia czekają ekscytujące wyzwania: rozwiązywanie zagadek, pokonywanie labiryntów i przeszkód wymagających niezwykłej sprawności, majsterkowanie, szycie i malowanie. Oczywiście będą też nagrody! Wyjątkowy dzień zakończy się koncertem – premierą utworu na orkiestrę i chór dziecięcy, inspirowanego książką „Król Maciuś Pierwszy” Janusza Korczaka. Muzykę napisał Jerzy Rogiewicz (dobrze Wam znany z Jerza Igora), a słowa Grzegorz Uzdański. Bilety na koncert zdobędziecie tutaj. Do zobaczenia w POLIN!

*

DZIECI Z BULLERBYN

czas i miejsce: 1.06 godz. 11, Teatr Syrena, ul. Litewska 3, wiek: 5+

„Dzieci z Bullerbyn” to opowieść o małych, wszędobylskich mieszkańcach sympatycznej osady Bullerbyn – kto by ich nie znał! Powieść Astrid Lindgren to szkolna lektura i jedna z ukochanych książek dzieciństwa wielu pokoleń (to też o nas <3). Teraz dziadkowie, rodzice i dzieci mogą obejrzeć jej sceniczną wersję na deskach Teatru Syrena. Spektakl dla dzieci od lat 5 jest pełen melodyjnych piosenek i tańca. To dopiero będzie Dzień Dziecka!

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

*

HEJT MADE

czas i miejsce: 3.06 godz.12, Służewski Dom Kultury, ul.Bacha 15, wiek: 12-16

Ważny temat i stosowna forma. ,,Hejt Made” to spektakl odbywający się w gościnnej przestrzeni SDK-u, na którym poczujecie na własnej skórze, jak trudno jest żyć w epoce smartfona i jak trudno się bez tych, towarzyszących nam niemal na każdym kroku, urządzeń. Ten spektakl polecamy rodzicom nastolatków, a całej reszcie proponujemy labę na terenie tego pięknego Domu Kultury, pośród zieleni, kóz i bzyczenia owadów. 2 czerwca zapraszamy też na Art Służew, widowisko, którego narratorem będzie sztuka. Wystąpią zespoły teatralne, muzyczne i taneczne. Musicie tam być.

*

WIOSKA ŻYWEJ ARCHEOLOGII

czas i miejsce: Dom Kultury Świt, ul. Wysockiego 11, wiek: 1-16

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji wybrać się do Wioski Żywej Archeologii, koniecznie udajcie się w to niezwykłe miejsce, prezentujące świat Słowian, Wikingów i innych ludów dawnej Polski i Europy. Czeka na was mnóstwo wiedzy związanych z dawnymi wierzeniami, obrzędami i obyczajami, będzie można wziąć czynny udział w warsztatach dawnych rzemiosł, zapomnianych zawodów, pokazach rzemiosła wojennego, strzelaniu z łuku. Dzień Dziecko na dziko? Najlepiej.

*

A na jakie wydarzenia w ramach 4. Tygodnia Dziecka wy się nastawiacie? Napiszcie w komentarzach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.