Nasze linki w lutym. Temat: Seksualność

Redakcyjne typy

Luty miesiącem łechtaczki. Lutym miesiącem seksualności na Ładne Bebe. Warto zerknąć na siebie z miłością i spostrzegawczością. Dotykać ciało, pieścić i dostrzegać. To własne i to czyjeś.

W lutym postanowiłyśmy przyjrzeć się bliżej seksualności. Będziemy o niej rozmawiać w kontekście rodzinnym, intymnym, kobiecym i związkowym. Na dobry początek Redakcja Ładnebebe przygotowała dla was parę odnośników do orgazmicznych zajawek, bardzo pouczających instruktaży i przedmiotów o wartości estetycznej i proseksualnej. Zawsze namawiamy, by poznawać swoje potrzeby i je gromko manifestować, nie bać się doznawać i czerpać z tego maksimum przyjemności. Mówiąc dosłownie: spełnienie w łóżku pięknie się przełoży na wszystkie inne sfery życia: zawodową, rodzinną, przyjacielską, każdą.

*

Małgosia:

Agnieszka Stein wykonała kawał dobrej roboty! Przygotowała książkę, która traktuje temat seksualności dzieci w sposób mądry, wyważony i wyczerpujący. Uspokaja, uświadamia (zarówno my, rodzice tego potrzebujemy, jak i nasze dzieci), edukuje i motywuje do tego, aby także lepiej przyjrzeć się sobie i swojemu podejściu do naszego ciała. Książka, do której się wraca, o której się myśli, którą się karmi. Dużo coachujących fragmentów. A dla nieprzekonanych rozmowa, która pojawiła się jakiś czas temu u nas na stronie z rewelacyjnymi ilustracjami Oli Woldańskiej!

*

Marysia:

Jak to robią Norwegowie? Ano Norwegowie uczą o seksie i ciele programem puszczanym w telewizji publicznej. Całe szczęście, że filmy są dostępne w sieci (tak, z napisami). A teraz konkretnie o cipce. Jak ma na imię? Z Milą zrobiłyśmy listę nazw i wybrałyśmy tę, z której chcemy korzystać w rodzinnych rozmowach. Wygrała pusia. Ja z radością oglądam Cipke na Vimeo.

*

Marta:

Zimne i styczniowe wieczory to idealny czas aby się zbliżyć. Ogrzać ciepłem partnera ale też po prostu być razem. Na naszej sypialnianej półeczce mamy pomocników, którzy umilają nam czas bycia razem. Świeca do masażu pozwala przenosić się zimowo w ciepłe tropiki, a olejek swoim zapachem pozwala uciec od towarzyszących nam obowiązków i spraw codziennych. Bliskość jest dla nas bardzo ważna. Dlatego obecnie u nas na topie masowanie do muzyczki. Dla odpowiedniego poślizgu polecam olejek Miłość, a dla uszu tę playlistę.

*

Paulina:

Po pierwsze: lubmy swoje łechtaczki, bo jak nie lubić czegoś, co po to jest by ciszyć? Jeśli nie jesteście w specjalnej relacji z własnym ciałem, a z łechtaczką mijacie się niczym obcy, proponuję wam apkę, dużo tu o kobiecej masturbacji: fakty, badania, techniki, doświadczenia kobiet. Wszystko intrygujące i zapraszające do intensywnej podróży z samą sobą.

Na ten moment najbardziej seksi wydaje mi się bliskość, refleksyjność, sprawczość i odpowiedzialność. Oni to potrafią. 

Le clitoris – Animated Documentary (2016) from Lori Malépart-Traversy on Vimeo.

*

Kasia:

Przychodzi taki moment, że w snach pojawia ci się wyścig Hot Wheels, albo oglądana po raz setny scena, gdy Masza, ku zdumieniu Niedźwiedzia, gotuje gar kaszy. Rano budzisz się gdzieś pomiędzy stopami starszego, a pluszakiem młodszej, partner obok, lub zrezygnowany na sofie. Oj, czerwone światło!!! To moment, żeby z sypialni ewakuować dzieciaki, przypomnieć sobie czym była i nadal jest zmysłowość i wieczór bez czytania bajek. To moment, by zaczarować najlepszą instytucję ever, czyli babcię i pojechać na weekend adult only. Nie wnikam w ceny tych hoteli, pozostańmy w sferze ,,dreams”. Jeśli mogę wybrać, poproszę kameralny hotel na Ibizie. Tu nas jeszcze nie było.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

*

Dominika:

W celach edukacyjnych zwróćcie uwagę na program ,,Wyjaśniamy” na Netflixie i jego 16. odcinek w całości poświęcony kobiecemu orgazmowi. A dla czystej przyjemności obcowania z obrazkiem tyleż pięknym, co podniecającym, sprawcie sobie grafikę francuskiej ilustratorki Agathe Sorlet. Jej ,,Kamasutra” to wymarzony element sypialni, inspirujący do przetestowania wielu seksownych możliwości i pójścia jeszcze o krok dalej. Ale zabawa.

 

*

Klikajcie, dziewczyny i dajcie znać, co dodałybyście do listy naszych sexy linków.

2 komentarze

  • Poruszanie kwestii seksualności jest niezwykle ważne dla każdego człowieka. Zdziwiona jestem, że Norwegowie mogą zobaczyć tego typu programy u siebie w telewizji i przez to edukować się.
    PS: Co więcej, popieram co do olejku „Miłość” z 4 szpaków – mają świetne produkty i na pewno byłyby zmysłowe 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.