pampers

Najmniejsze pieluszki świata

Pieluszki Pampers Preemie Protection

Najmniejsze pieluszki świata

Powstały z myślą o wcześniakach. Są naprawdę mini! Stworzyła je marka Pampers we współpracy z pielęgniarkami Oddziałów Intensywnej Terapii Noworodka.

Wcześniaki zjawiają się na świecie niespodziewanie. Dzięki postępowi medycyny mają coraz większe szanse na przeżycie! Z myślą o nich twórcy marki Pampers stworzyli pieluszki Pampers Preemie Protection. Co ważne, pieluszki są bezpłatnie przekazywane do szpitali na terenie całej Polski. Najmniejsza pieluszka Pampers Preemie Protection w rozmiarze P3 jest przeznaczona dla noworodków o masie ciała mniejszej niż 800 gramów.

Pieluszki Pampers Preemie Protection w rozmiarze P3 to efekt trzyletniej pracy i ponad dziesięciu tysięcy godzin badań prowadzonych przez zespoły badawcze Pampers ds. rozwoju produktu i obsługi klienta oraz badań przeprowadzonych wspólnie z ponad stoma pielęgniarkami z Oddziału Intensywnej Terapii Noworodka. Konsultacje z pediatrami i pielęgniarkami pozwoliły stworzyć pieluszki, które spełniają wymagania najdelikatniejszego małego człowieka. W efekcie kilkuletnich prac powstał produkt zapewniający komfort dzieciom i ułatwiający personelowi medycznemu w szpitalach sprawowanie opieki nad maluchami. Pieluszki Pampers Preemie Protection są dostępne również w rozmiarach P2 dla dzieci o masie ciała mniejszej niż 1800 gramów oraz P1 dla maluchów ważących mniej niż 2300 gramów.

Delikatna skóra wcześniaków wymaga kontaktu z najdelikatniejszymi materiałami. Pieluszki Pampers Preemie Protection są jedwabiście miękkie i wyróżniają się wieloma niezwykłymi rozwiązaniami. Dzięki możliwości zapięcia ich na całej powierzchni, dopasowują się również do sond i przewodów, do których podłączone są maleństwa. Ich zapinanie jest ciche, praktycznie niesłyszalne dla ucha. Elastyczne, ochronne falbanki otulają nóżki, a wkład znajdujący się w ich środku dopasowuje się do przestrzeni między nimi, dzięki czemu od pierwszych chwil życia wspierany jest również prawidłowy rozwój dziecka. Pampers współpracuje z wybitnymi pediatrami, dermatologami dziecięcymi i ekspertami ds. bezpieczeństwa, aby zyskać pewność, że stosowane w produktach materiały są bezpieczne. Pieluszki zostały wyposażone w warstwę chłonącą wilgoć na całej powierzchni, a specjalna wkładka Absorb Away Liner™ chroni skórę dziecka przed kontaktem z wilgocią i luźnymi kupkami, które są typowe dla dzieci przyjmujących antybiotyki.

Partnerem społecznej kampanii Pampers jest Fundacja Wcześniak Rodzice-Rodzicom, która od 2003 roku pomaga rodzicom dzieci urodzonym przed 36. tygodniem ciąży. Motywacja do walki w pierwszych momentach życia wcześniaków jest niezwykle ważnym czynnikiem ich szybkiego rozwoju. Fundacja pomaga rodzicom, którzy muszą stawić czoła rzeczywistości, a tej często nie da się przewidzieć i zrozumieć. Niezwykle ważne w tym trudnym czasie jest okazanie wsparcia rodzicom dzieci, które pomoże zmotywować i doda energii.

 

*

Opracowała: Marta Szczepanik