dziecięce wnętrza

Na dziecięce ściany

Tapety, naklejki, plakaty i dekoracje

Na dziecięce ściany

Urządzanie przestrzeni dziecka może być prawdziwą przyjemnością. O ile ilość dobra dostępnego obecnie na rynku nas nie przerośnie! Dziś dzielimy się sprawdzonymi adresami, które pozwolą pięknie i ciekawie zaaranżować ściany w pokoju malucha.

Tapeta na połowę ściany czy na całość? Plakaty, obrazy czy makatki? Na te pytania nie pomożemy odpowiedzieć. Ale może łatwiej będzie wybrać z naszym przewodnikiem. Urządzając dziecięce wnętrze, można postawić na jedna wyrazistą ścianę, a pozostałe pozostawić minimalistyczne. Dzięki kawałkowi tapety, naklejkom lub wyjątkowej dekoracji możemy też symbolicznie wyznaczyć przestrzeń dziecka w naszej dorosłej sypialni. Sprawdźcie nasze inspiracje w tym temacie.

*

Inspiracje: Pinterest: 1, 2, 3, 4, 5, 6

A gdzie zrobić zakupy? No to zaczynamy:

*

PASTELOWE LOVE

Pierwsze naklejki Magda i Karol tworzyli do pokoi swoich dwóch córeczek. Szybko się okazało, że ich projekty podobają się znajomym i że z pomysłu na naklejki może powstać rodzinny biznes. I tak 5 lat temu narodziło się Pastelowe Love – sklep z tworzonymi w Polsce naklejkami na ściany najlepszej jakości. W ofercie Pastelowe Love można przebierać bez końca – obok postaci zwierząt są mapy, metryczki, miarki… Wszystko dla tych, którzy lubią zmieniać aranżację bez remontu. Plusem naklejek jest to, że nie szkodzą ścianom, pozwalają błyskawicznie stworzyć w pokoiku nowy klimat i nadać mu oryginalny rys.

Naklejki Pastelowe Love dostaniecie tutaj.

 

*

WALL ART

Jeśli myślisz, że tapeta może być tylko z Wielkiej Brytanii albo Skandynawii, to poznaj wrocławskie studio Wall Art. Wszystkie ich autorskie wzory drukowane są na zamówienie i pod wymiar twojej ściany. Ekologiczny druk i superwysoka jakość – to nam się podoba, zwłaszcza w przestrzeniach kids friendly. Te tapety są odporne na czyszczenie i zmywanie, więc sprawdzą się nawet jako tło do pierwszych posiłków dziecka. Wall art ma doskonałą obsługę klienta i już ponad 300 wzorów tapet. Można je naklejać nie tylko na ściany, ale i na meble, są też takie do… łazienki. Nasz faworyt? Ta betonowa, choć papierowa, ściana.

Tapety Wall Art czekają tu.

 

*

CORDS OF NATURE

Makrama to znana od starożytności sztuka wiązania sznurków, bez użycia narzędzi, wyłącznie za pomocą rąk – opowiada Dominika, twórczyni Cords od Nature, polskiej manufaktury z pięknymi ozdobami na ścianę. Dawniej makramowymi narzutami na łoża i fotele, serwetami czy ściennymi dekoracjami ozdabiano wnętrza domów. I być może pamiętacie je z dzieciństwa – makramowych rękodzielników wzięła pod skrzydła nieodżałowana Cepelia. W wielu domach wisiały ręcznie tkane makatki i makramy. Dziś znowu zachwyt nad pracą ludzkich rąk widać w naszych wnętrzach. Makramy Cords of Nature spodobają się wszystkim rodzicom, którzy lubią subtelne, inspirowane naturą dziecięce wnętrza. I takim, którzy wolą mieć mniej, ale cenią wyjątkowość pracy, która ozdobi ścianę w pokoju ich dziecka.

Makramy Cords of Nature można kupić tutaj.

 

*

YELLOW TIPI

Ta polska marka to właściwy adres dla poszukiwaczy dekoracji do przestrzeni dziecięcych. Oprócz nieodzownych tipi znajdziemy tu też spójną kolekcję dodatków typowo ściennych: haczyków, zegarów, zawieszek, plakatów a także naklejek. Yellow Tipi łączy prostotę z uroczymi pomysłami, które świetnie sprawdzą się w pokojach najmłodszych. Wśród surowców są drewno i tkaniny. A wśród naklejek znajdziemy także te tablicowe, hurra!

Zegary czekają tu, naklejki tu, haczyki tu a obrazki tu.

*

LITTLE ROOM

W tym sklepie dedykowanym dziecięcym wnętrzom znajdziemy wiele smaczków i perełek. Przede wszystkim tapety – Little Room ma naprawdę oryginalną selekcję tapet. Wiele z tych wzorów zachwyca świeżością – lub wręcz odwrotnie – przywołuje pokoiki dziecięce znane ze starych filmów kostiumowych. Łączy je elegancja i klasa, bo to same najlepsze marki, jak DwellStudio czy Scandinavian Designers. A poszukiwacze oryginalnych rozwiązań polubią także panele Fluffo, które pozwalają na ciekawą zabawę z powierzchnią ściany. To także fajne rozwiązanie, jeśli mamy w domu zimne ściany. Panele są doskonałym izolatorem, są welurowe w dotyku i bardzo łatwe do utrzymania w czystości.

Tapety w Little Room czekają tu a panele Fluffo tu.

 

*

MY SCANDI

Kto stoi za tym sympatycznym sklepem z plakatami? To para podróżników z małą córeczką Zosią. Prowadzenie My Scandi łączą z wędrówkami, o których poczytać można na ich blogu. A w sklepie znaleźć możemy plakaty, głównie minimalistyczne w stylu, i mnóstwo inspiracji. Wszystkie łączy jedno – marzycielski, pogodny nastrój. Świetnie łączą się w pary lub w większe zestawy, dzięki którym łatwo jest zbudować klimat dziecięcego pokoju. W My Scandi możemy sami decydować o wymiarze zamawianego obrazka. My Scandi wyróżniają świetne palety kolorystyczne, i to zarówno w kolekcjach dziecięcych, jak i dorosłych.

Plakaty My Scandi czekają tu.

*

HOG STUDIO

Za tymi plakatami stoi kreatywny duet poznaniaków. Tu każdy wzór jest autorski, a obrazki drukowane są na wysokiej jakości papierze – można być pewnym, że nic się nie pofałduje i nie zblednie na osłonecznionej ścianie. Do Hog Studio można wpaść po spersonalizowaną metryczkę, co zawsze jest miłym prezentem dla nowo narodzonego dziecka i jego rodziców. Styl dziecięcej kolekcji Hog jest delikatny, pastelowy i radosny. Spodoba się romantycznym duszom i tym, którzy lubią marzyć. Każdy wzór można zamawiać w dowolnym rozmiarze, a także nadrukowany na płótnie.

Plakaty Hog Studio czekają tu.

 

*

MUKKO

Oto plakatowy raj (nie tylko dla dzieci). Wiele plakatów można personalizować, wplatać w nie swoje imiona czy zamówić jako metryczkę dziecka. W Mukko spodobało się nam to, że plakat można mieć nie tylko w tradycyjnej wersji papierowej, w niemal dowolnym rozmiarze, ale także – do wyboru – na płótnie lub na drewnie. Ogromny wybór pozwala nam podążyć za indywidualnym gustem. Wygodne jest też to, że w Mukko kupimy od razu ramy czy systemy do zawieszania dekoracji na ścianie. A widzieliście ich okrągłe obrazy? Świetnie się wyróżniają z wszystkich prostokątów!

Plakaty Mukko czekają tu, a obrazy okrągłe tu.

 

*

Publikacja powstała dzięki markom: Pastelowe Love, Wall Art, Hog Studio, Mukko, My Scandi, Cords of Nature, Yellow Tipi i Little Room.