Mukki / IN THE WOODS

O jesienno-zimowej kolekcji marki Mukki

Ciepło, cieplej, las! Cel najwartościowszych wędrówek, bo idąc po grzyby zawsze wracasz z rozwiązaniem wszystkich kłopotów. A czasem, jak twórczynie marki Mukki, z klarowną wizją jesienno-zimowej kolekcji.

Ładna ta wizja, bo wielobarwna i wielokształtna, spójna a rozmaita. Skrzy się od printów, wymalowanych na longsleeve’ach, legginsach i sukienkach przez absolwentów łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Bo Mukki pochodzi z Łodzi i tworzy się bardzo lokalnie – produkcja dzianin, szycie, druki na tkaninie odbywają się w tejże polskiej stolicy włókiennictwa. Szanuję to i podzielam miłość do Łodzi, bo to miasto dobrych i błyskotliwych ludzi, niebywałej architektury i schowanego w zakamarkach, trudno dostępnego piękna. Poszukaj, powałęsaj się, pobłądź – będziesz tu ciągle wracać z otwartym sercem.

Mukki to sympatycznie rozgadany przewodnik, co zabiera nas ze sobą na wycieczkę do lasu i pokazuje jak wprawić siebie i swoje otoczenie w stan nieważkości, udając się na włóczęgę wśród runa, podszytu i wysokich drzew.

Pastelowe esy-floresy, drobne listki i gałązki, zlęknione jeże i wytrzeszczające oczy łuskowate stwory – od gąbczastoplastycznych wzorów autorstwa ilustratorki Ani Duszy aż roi się na ubraniach z jesienno-zimowej kolekcji. Mając na sobie te stworzone do wędrowania mundurki w barwach tyleż ochronnych, co i smutkochłonnych, można do woli strugać patyki, wypatrywać dzikich zwierząt w leśnej gęstwinie i knuć plany kolejnej włóczęgi.  I jest zabawa.

 

Premiera kolekcji zatytułowanej ,,In the woods” już dziś.

Strona internetowa/Facebook/Instagram

Film i zdjęcia: Mr.& Mrs. Oh! 
Ilustracje: Anna Dusza
Miejsce: W drzewach

Tekst: Dominika Janik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.