Mukaki

Polski sklep z międzynarodowym designem

Historia jednego z pierwszych butików internetowych z designem dla dzieci zaczęła się od... filcowego jamnika. Ten wielozadaniowy, miękki mebel podbił serca dzieci, trafił do przedszkoli i zgarnął nagrody za wzór.

Mukaki już od lat pokazują, jak myślenie o przestrzeni tworzy nasz styl życia. Tu design spotyka się z troską o dziecko i o całe nasze otoczenie. Staranna selekcja upraszcza wybór, daje wytchnienie od pstrokacizny i nadmiaru. W sklepie Mukaki wybierzemy meble, tekstylia (w tym wspaniałe dywany), dopasujemy właściwe oświetlenie, i jeszcze odkryjemy nową kolekcję plecionych torebek dla mam. Dominują tu naturalne surowce: wełna, drewno, metal, wiklina i bawełna.

Poszukiwaczy skarbów w sklepie Mukaki zachwycą marki, które u nas dotychczas nie były dostępne. Tak jest na przykład z londyńskim Olli Ella, które oferuje piękne plecione kosze (w tym genialne plecaki-kosze na plażę), walizeczki w stylu vintage i małe, lekkie meble do domu. Pleciony przewijak jest obecnie naszym faworytem. Poznajcie także Mrs Mighetto z ich tatuażami i plakatami.

W ofercie Mukaków znajdziemy również klasyki branży wnętrzarskiej. Kompletny wybór kolekcji duńskich marek ferm LIVING i Sebra zachwyca wzorami na tapetach i tekstyliach. Asortyment meblowy pozwoli nam urządzić nie tylko pokój dziecięcy. Podobnie jest z dywanami Lorena Canals – można by nimi wyścielić cały dom. Warto też rzucić okiem na proste lampy Markslojd – to absolutny skandynawski basic, jeśli chodzi o oświetlenie.

Kto szuka miękkich zabawek, ten znajdzie u Mukaków myszy i zające Maileg, cuda OYOY, przytulanki projektantki Donny Wilson i holenderskie lalki Esthex.

W sklepie trafimy również na bardziej niszowe odkrycia Agnieszki Zielińskiej-Chmury. Twórczyni sklepu, bo to o niej mowa, ma oko do nowości, a przy tym wszystko, co proponuje, jest spójne i harmonijne. To ona wypatrzyła projekty Ingeli P. Arrhenius dla OMM design, w tym słynne matrioszki.

Część przedmiotów (tak jak wspomniany jamnik) została zaprojektowana pod własną marką Mukaki przez samą Agnieszkę, która zawodowo zajmuje się także architekturą wnętrz. We wszystkich jej projektach widać dążenie do harmonii i celebracji ducha slow life. Dlatego na przykład lampy mają dziergane klosze, a każdy domek do przechowywania zabawek jest szyty ręcznie i niepowtarzalny.

A oto kilka naszych ulubionych wyborów ze sklepu Mukaki:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.