Mrugała

buty dla dzieci made in Poland

Polskie buciki zdobywają polskie ulice. Rodzice chętnie sięgają po polskie marki obuwnicze, bo wiedzą, że stoi za nimi dobre rzemiosło i szewski know-how na światowym poziomie. Coraz częściej powstają u nas buciki najwyższej jakości, dobrze zaprojektowane, uszyte z doskonałej skóry.

To niesamowite,  jak szybko i sprawnie udało im się wejść do naszych szaf. Zapowiadają się jako – póki co – lokalny trend nadchodzącej wiosny. I tak, jak w poprzednich sezonach panowała moda na ubieranie dzieci w polskie marki, w tym do ubranek dochodzą buciki. Cieszy nas to niezmiernie!

tiny-13

Nasze dzieci pomykają w Mrugałach i absolutnie je uwielbiają. Wracają do domu i często zapominają je ściągać, tak są wygodne. Na czym polega ich fenomen? Przeczytajcie  rozmowę z Magdą Mrugała, współwłaścicielką marki, która kocha to, co robi i o butach mogłaby mówić bez końca.

tiny-23

Jaka jest historia marki Mrugała?

Firmę założyli moi rodzice pod koniec lat 90. Od początku produkowaliśmy buty, a z czasem wyspecjalizowaliśmy się w obuwiu dziecięcym. Wszystko wytwarzamy we własnej fabryczce na Podhalu, używamy surowców wyłącznie pochodzenia europejskiego, posiadających atesty zgodnych z wymogami UE.
Nasze buty dają gwarancję bezpieczeństwa dla dzieci, nie mają w swoim składzie żadnych szkodliwych substancji. Zarówno wnętrze buta, jak i jego wierzch są wykonane ze skóry naturalnej. Wyjątkiem są buty jesienne i zimowe z membranami, w których ocieplane podszewki siłą rzeczy nie mogą być ze skóry. Używamy do ich produkcji włoskiej membrany, o bardzo dobrych parametrach, która gwarantuje wodoszczelność, a przy tym świetną wentylację buta.

tiny-39

tiny-63

tiny-77

Kto stoi za marką?

Działamy rodzinnie. Wszystko, co widać na zewnątrz, robię ja z siostrą, senior dogląda produkcji.

Skąd czerpiecie inspiracje?

Tak właściwie ze wszystkiego, co się rusza.

tiny-66

tiny-67

tiny-95

Jaki według Was powinien być bucik dla dziecka?

Wygodny, dobrze trzymający nóżkę – nie mylić z super usztywnionym, bo nie o to chodzi. Nasze buty zawsze projektujemy tak, aby pasowały na małe stópki i dbały o ich prawidłowy rozwój. Nie robimy butów z miękką pięta, takie łatwo jest wykoślawić i odkształcić. W rezultacie buty wyglądają nieestetycznie i stopy źle się układają w trakcie chodu, a co za tym idzie kolana i cały kręgosłup. But dla dziecka musi też łatwo pasować do stóp. Projektujemy więc tak, aby były buciki przede wszystkim łatwe w założeniu, dopasowaniu i komfortowe w użytkowaniu. Kwestie wizualne są bardzo kontrowersyjne, bo jak wiadomo – o gustach się nie dyskutuje, dlatego kierujemy się własnym poczuciem estetyki i cieszymy się, kiedy naszym klientom podoba się to co nam.

tiny-93

tiny-81tiny-103

Jaki produkt jest Waszym hitem?

Hitem internetowym stały się pandy, w tym sezonie gwiazdki i buty z frędzlami.

Który bucik Mrugała wy lubicie najbardziej?

Buty z membranami. Jesienne i zimowe. Najlepsze buty jakie robimy.

Wasze plany na przyszłość?

Trochę tego jest, ale bez rewolucji.

Czy zdradzicie co nasz czeka w jesienno-zimowej kolekcji Mrugały?

Sztyblety, dużo membran, frędzelków, gwiezdny pył i gwiazdy, gwiazdy, gwiazdy. Panda zyska też kilku nowych kumpli.

Mamy wiosnę i jest piękna! Ale czy możemy jeszcze czegoś spodziewać się latem?

Zaraz na początku kwietnia trafia do sklepów. Mamy kilka sandałkowych niespodzianek.

* * *

Warszawiacy mają dodatkowo to szczęście, że mogą odwiedzić Tiny Shoes Store, w którym znajdą buciki Mrugała, także w wersjach limitowanych.

3-4

tiny-121

tiny-129

Na koniec mamy dla Was kilka ubierankowych inspiracji z bucikami Mrugała w rolach głównych. Zobaczcie jak się nosi polskie buty.

* * *

kaszkazmlekiem i get the london look

modele: balerina czarny lakier i pantera czarny lakier

* * *

cogelmogel romantycznie

model: trzewiki sznurowane

* * * 

me & myself & em – ultra dziewczęco

model: trzewiki beżowe w gwiazdki

* * *

Jeremi na planecie ziemia – shine like a star

model: trzewiki z frędzlami (nosweet limited edition)

mrugala-barcelonaDSC_1145 mrugala-barcelonaDSC_1191 mrugala-barcelonaDSC_1217

Zdjecia za bucików Mrugała i zdjecia z wnętrza sklepu: Ewa Przedpełska // fafel.eu

Zdjęcie wejścia do sklepu: Kobas Laksa

 

5 komentarzy

  • Izuzizu:

    Absolutnie sie zgadzam z tym, ze dzieci nie chca ich zdejmować. Corka ma buciki Mrugała od 2 tygodni i sa hitem. Chce chodzic w nich nawet po domu. Na moje hasło „wkładaj buciki, wychodzimy” juz nie pyta ktore, tylko od razu bierze Mrugaly 🙂

    Odpowiedz
  • może i ja się skuszę na butki Mrugała ? Jeszcze nie próbowaliśmy. A dobry bucik to u nas podstawa, z uwagi na problemy z chodzeniem, obniżonym napięciem w nóżkach, koślawością i płaskostopiem u mojego synka, czyli wadami których kompletnie nie widac dla laika, a które niestety istnieją. A wyczytałam, że wszytkie butki Mrugała mają twardy zapiętek, a to duży plus.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.