kolekcje moda dla dzieci

Moonleo – księżycowa moda dla dzieci

Nieziemska wygoda i jakość made in Poland

Moonleo – księżycowa moda dla dzieci
materiały prasowe

Hey, moon! To jasna tarcza srebrnego globu patronuje nowej polskiej marce z nieziemsko wygodnymi ubrankami. Pełnia księżyca i pełnia szczęścia – o tym jest ta moda dla małych odkrywców (wszech)świata.

W Moonleo to, co ziemskie, pięknie łączy się z tym, co międzygwiezdne i trochę magiczne. Dowód? Zmyślnie skomponowana dziecięca kolekcja kapsułowa, która jest jak… kapsuła czasu! Omija szerokim łukiem szybko przemijającą modę i zastępuje ją ponadczasowymi krojami, które posłużą długo pierwszym i kolejnym małym właścicielom. To takie ubranka, które dają się dziedziczyć – mogą przebyć lata świetlne, takie są trwałe.

Markę Moonleo stworzyła Karolina, mama 2-letniej Leo. To z połączenia imienia jej córeczki i księżyca powstała nazwa dla kolekcji ubranek bazujących na naturalnych materiałach z certyfikatem Oeko-Tex. Minimalistycznie skrojone bluzki i spodenki są praktyczne i nie ograniczają łobuzerskich ruchów podczas zabawy. Jakie kolory noszą księżycowe dzieci? Stonowane i uniwersalne brązy czy granaty, albo róże w odcieniu pudrowym i malinowym. Mimo że w Moonleo inspiracją jest daleki księżyc i nieograniczona wyobraźnia, to produkcja ubranek jest bardzo przyziemna, a dokładnie – odpowiedzialna i lokalna. Opiera się na współpracy z polskimi producentami tkanin i dzianin oraz z małymi szwalniami, zgodnie z ideami fair price i slow fashion. Brawo!

Księżyc to naturalny satelita Ziemi – ma na nią silny wpływ, niemal codziennie czujemy jego bliskość. O bliską relację z naszą planetą dba się także w Moonleo – tam, gdzie to możliwe, sięga się po naturalne i ekologiczne rozwiązania. Tkaniny ubranek to jedno, ale nie tylko wnętrze się liczy! Kartony, w które pakowane są produkty, są przyjazne środowisku, foliopaki są w pełni biodegradowalne, a lekkie torby wysyłkowe rozkładają się do naturalnych mikroelementów występujących w przyrodzie. Do tego różowe welurowe woreczki, które po otwarciu przesyłki, będziecie używać jeszcze dłuuugo. Działalność Moonleo jest jak piękny kosmiczny pył w dziecięcym świecie – bo odpowiedzialności uczymy się już od małego. Te codzienne małe kroki są jak te wielkie – stawiane na Księżycu.

Dodaj komentarz