electrolux tip współpraca

Mój sposób na zdrowy i czysty dom: współpraca

Odkurzacz Electrolux Pure Q92 Allergy UV w domu z małymi dziećmi

Mój sposób na zdrowy i czysty dom: współpraca
Łukasz Jaśniak

Gdy w domu pojawia się maluch, wszyscy toniemy w skrajnościach. Od oksytocynowego haju, ekscytacji z pierwszego spotkania i zapachu małej główki, po totalne zmęczenie i rozdrażnienie przez nieprzespane noce. A obok toczy się codzienność – pary, starszego dziecka, domowego pupila. Codzienność zwykła, często wymagająca, ale przede wszystkim – nasza!

W dzisiejszym odcinku cyklu Mój sposób na zdrowy i czysty dom odwiedzamy Olę Ślósarczyk – instruktorkę pływania, mamę dwuletniego Iwa i miesięcznej Neli. Ola to jedna z najbardziej otwartych i pozytywnych mam, jakie znamy. Jej szczery uśmiech jest zaraźliwy! Okazuje się, że z taką samą lekkością i optymizmem podchodzi do kwestii sprzątania i obowiązków, których, umówmy się, przy dwójce dzieci i psie nie jest mało… Ale udało się znaleźć kilka patentów na ogarnięcie przestrzeni i całej gromadki tak, by codziennie został czas na rodzinne drobne przyjemności.

By codzienność nie przytłaczała, a dawała przede wszystkim radość z bycia razem, warto znaleźć na nią swoje sposoby. Ułatwiające, uprzyjemniające i pozwalające przy tym na sprawne funkcjonowanie od rana do nocy. Jednym z nich jest odkurzacz Electrolux Pure Q92 Allergy UV, który idealnie wpisuje się w rzeczywistość młodych rodziców. Współgra z domowymi zasadami, nawykami i wszelkimi odstępstwami od nich. Bo wiemy, że nie wszystko da się włożyć w sztywne ramy – szczególnie, gdy na pierwszym planie są dwa maluchy.

TIP #1 – ELASTYCZNOŚĆ

Czy pierwsza zasada to brak zasad? Nie do końca. Szczególnie, gdy jest się rodzicem, warto założyć z góry pewne odstępstwa od planu. Nie zawsze uda się zrealizować wszystko od A do Z, więc dobrze mieć plan B. Albo i C, D… Ustalacie sobotę na dzień wielkich porządków? Niech to nie ogranicza was, gdy przyjdzie pierwszy ciepły weekend. Macie w miarę jasny podział obowiązków? I super, ale przefiltrujcie go raz na jakiś czas przez zasoby czasowe i dostępne moce członków rodziny. Zwłaszcza, gdy w domu zachodzi duża zmiana. Jak jest u Oli?

Sprzątanie… Mam wrażenie, że robimy to non stop. Pranie, suszenie, zmywarka, odkurzanie – kilka razy dziennie. Większe odgruzowanie domu – raz w tygodniu. Nie mamy pomocy do sprzątania ani przy dzieciach. W czasie pandemii dużo się pozmieniało, bo Marcin pracował zdalnie, więc bałagan był większy niż dotychczas (śmiech). Zmienił się podział obowiązków, zmienił się cały plan dnia, Marcin zdecydowanie mnie odciążył.

JAK ODKURZACZ UZUPEŁNIA TEN TIP?

Elastyczność w podejściu wymaga odpowiedniego sprzętu. Funkcjonalnego i dostosowanego do potrzeb. Zestaw różnych końcówek do odkurzacza Electrolux Pure Q92 Allergy UV pozwala na dokładne posprzątanie nawet trudno dostępnych i nieoczywistych, wydawałoby się, dla odkurzacza miejsc. Obok ssawki teleskopowej, idealnej do odkurzania karniszy i innych wysoko położonych miejsc, w wyposażeniu znajdziecie wielofunkcyjną ssawkę z pluszem (do delikatnych powierzchni) i wielofunkcyjną ssawkę 2w1 (do szczelin czy listew przypodłogowych). Końcówki zmienia się szybko, za pomocą jednego kliknięcia – co za wygoda!

Niezwykle komfortowe dla użytkownika jest także rozwiązanie konstrukcyjne, pozwalające na odstawienie odkurzacza w dowolnym miejscu. Nie musi opierać się o ścianę, więc w razie potrzeby, np. płaczu dziecka (który na pewno usłyszycie, bo odkurzacz jest niezwykle cichy) czy kipiącej zupy, można od ręki odstawić sprzęt i wrócić do odkurzania w dogodnym momencie. Świetnym rozwiązaniem, szczególnie w mieszkaniach, w których dużo się dzieje, jest stacja dokująca. Wystarczy postawić ją na podłodze i w tej pozycji ładować baterię odkurzacza. Nie potrzeba wiercenia i dedykowanego miejsca na stałe.

TIP #2 – CZASEM RAZEM, CZASEM OSOBNO

Rodzinny czas jest na wagę złota! Ale zrozumiałe jest, że nie wszystko (a szczególnie – nie siebie) da się ogarnąć z dwójką maluchów u boku. Co więcej, po miesiącach funkcjonowania non stop razem w czasie pracy zdalnej i srogiej zimy – każdy chce złapać trochę oddechu i zaznać samotności. Dobrze jest czasem zatęsknić! Warto też wdrożyć nawyk spędzania czasu z dziećmi jeden na jeden. Taki specjalny czas z każdym z rodziców to dla dziecka (i to w każdym wieku) cenne doświadczenie. To nie musi być wypad do parku rozrywki – piknik w sąsiedzkim parku czy popołudnie na basenie to też dużo wspólnej radości! Jak to wygląda u Oli?

Z Iwem od początku spędzamy razem właściwie cały czas. Nie mamy na miejscu nikogo do pomocy. Gdy chodził do żłobka, było nieco więcej czasu, ale te miesiące minęły mi na przygotowaniach do porodu. Teraz, gdy jest już Nela, doba chyba się skurczyła. Iwo jest bardzo pomocny, bierze udział w zmianie pieluszek, przynosi siostrze zabawki i czeka, aż ta zacznie biegać i się z nim bawić. Bardzo doceniam czas dla siebie, gdy Marcin zabiera całą ekipę na spacer. Czasem piję wtedy w ciszy kawę, często – oglądam zdjęcia dzieci (śmiech). Ważne jest też dla mnie, by mieć czas na zabawę z Iwem (to wulkan energii!) i spokojne karmienie Neli, kiedy napawam się zapachem niemowlaka.

JAK ODKURZACZ UZUPEŁNIA TEN TIP?

Lubimy sprzątanie szybkie i efektywne, żeby została chociaż chwila na tę wyczekaną kawę. Electrolux Pure Q92 Allergy UV został wyposażony w specjalną elektroszczotkę z technologią UV – BEDPROPOWER™ PLUS. Z myślą o sprzątaniu materacy, łóżek czy kanap. Samo odkurzanie usuwa kurz, a technologia UV pomaga do tego wyeliminować inne potencjalne zagrożenia dla zdrowia – odkurzacz usuwa do 99,9% bakterii, alergenów i roztoczy. Bezpieczne warunki dla niemowląt i małych dzieci to podstawa! O tę kwestię dba również 5 stopniowy system filtracji w połączeniu z użyciem elektroszczotki z lampą UV usuwa do 99,9% cząsteczek o wielkości pomiędzy 0,3 µm-10 µm (mikrometrów) i zostawia po sprzątaniu świeże, przyjemne powietrze. Odkurzacz może pracować nawet podczas drzemki czy oglądania bajki przez dziecko. Zaprojektowany z myślą o maksymalnej redukcji hałasu, łączy płynny przepływ powietrza i wyciszony wydech. To najcichszy odkurzacz bezprzewodowy marki Electrolux.

TIP #3 – NA CZAS

Czas z małymi dziećmi to wyjątkowe zjawisko. Drzemka mija w sekundę, a godziny usypiania dłużą się w nieskończoność. Tyle też wydają się trwać pierwsze próby samodzielnego ubierania się czy pakowania torby do piaskownicy przez dwulatka. Nie pospieszajmy, nie wywierajmy presji – w ten sposób dziecko się uczy i nabywa nowych umiejętności. Wsparcie rodzica i jego otwartość są w tym wymiarze bardzo istotne. To zachęca do dalszych prób! Ani się obejrzycie, a wasze maluchy będą same zawiązywać sznurowadła i przyniosą wam samodzielnie zrobione kanapki na śniadanie.

Iwo sprząta swoje zabawki, odnosi po sobie naczynia, karmi psa, lubi pomagać przy wszystkim. W zasadzie to nie jego domowe obowiązki, a forma zabawy i wspólne spędzanie czasu. Uwielbia wyjmować i wkładać pranie do pralki i suszarki, rozpakowywać i zapakowywać zmywarkę, odkurzać, myć wszystko mokrymi chusteczkami. Wydawałoby się, że to pomocnik idealny, ale przeważnie z nim zajmuje to trzy razy dłużej – śmieje się Ola.

JAK ODKURZACZ UZUPEŁNIA TEN TIP?

A gdy droga do samodzielności zajmuje tyle czasu – ten, który pozostał, wyciskamy jak cytrynę! Dotyczy to również porządków – czerpiemy ze sprytnych rozwiązań i pomocnych funkcjonalności. Długi tryb pracy po jednym ładowaniu odkurzacza Electrolux PQ92 Allergy UV pozwala na odkurzenie nawet 55 minut! Dodatkowo, specjalnie opracowany system Cyclonic ze śrubą Air Helix podczas działania skutecznie oddziela cząsteczki kurzu od powietrza. Zmniejsza tym samym ryzyko zatorów i częstotliwość czyszczenia filtrów. Co to oznacza w praktyce? Odkurzacz działa na pełnej wydajności nawet przy zapełniającym się pojemniku. Oszczędność czasu (i pleców, ile można się schylać!) to także samoczyszcząca się szczotka. Znajduje się na niej przycisk, który można aktywować nogą. W ten sposób szczotka sama oczyszcza się z zabrudzeń. Z odkurzaczem Electrolux szybko i bezproblemowo czyści się nawet trudno dostępne zakamarki. W pozycji leżącej odkurzacz ma tylko 14 cm, więc z łatwością wjedzie pod łóżko, fotel czy niski stolik. W lokalizacji kurzu w zacienionych miejscach pomaga oświetlenie LED – 7 diod umiejscowionych na szczotce oświetla podłogę i nie pozwoli niczego pominąć przy porządkach.

Jakie są sposoby na czysty i zdrowy dom w waszych rodzinach? Stawiacie na spontaniczność czy ustalony plan? Dajcie znać w komentarzach!

Inne sposoby na czysty dom z marką Electrolux znajdziecie tu.

*

Artykuł powstał we współpracy z Electrolux.

Dodaj komentarz