electrolux tip współpraca

Mój sposób na zdrowy i czysty dom: uważność

Odkurzacz Electrolux Pure Q92 Allergy UV w domu młodych rodziców

Mój sposób na zdrowy i czysty dom: uważność
Robert Szaban

Halo, świecie! Pojawienie się dziecka w rodzinie to ogrom miłości, czułości i wzruszeń, ale też szereg zmian. W codzienności, rutynie, obowiązkach. Nieraz, gdy patrzycie na ten cud z maleńkimi stopami, świat zdaje się zatrzymywać. Zatrzymajmy się razem z nim i skupmy się na tym, co jest naprawdę ważne!

W kolejnym odcinku cyklu Mój sposób na zdrowy i czysty dom odwiedzamy Dominikę i Jacka – twórców powstałego z miłości do jedzenia kanału ParaKulinarni oraz trzymiesięczną Malinkę. Młodzi rodzice przyznają, że córka zmieniła ich życie. Na lepsze! Starając się zachować wspólne zwyczaje jako pary (myślą o szybkiej reaktywacji swoich działań na YouTube), dostosowują je do nowego, powiększonego rodzinnego układu. Razem podróżują, poznają świat, ale też żyją wspólną codziennością.

Codzienność to jednak nie tylko pierwsze uśmiechy, dużo przytulania i wspólne drzemki. To też dom, który powinien być bezpieczną, pewną przystanią. O to, by był zdrowy i czysty, zadba odkurzacz Electrolux Pure Q92 Allergy UV. Funkcjonalny, niezawodny i przemyślany pod kątem potrzeb młodych rodzin. Z takim wsparciem sprzątanie jest szybkie i efektywne, a młoda rodzina ma, mimo życiowej rewolucji, czas i przestrzeń na uważność na siebie nawzajem. Nie poszłoby tak gładko, gdyby nie pewne założenia, które Dominika i Jacek mają z tyłu głowy na co dzień. Jaki jest ich sposób na zdrowy i czysty dom?

TIP #1 – GOTOWOŚĆ NA ZMIANY

Wraz z pojawieniem się w domu niemowlaka, zmienia się wiele – także codzienna rutyna. Nocne pobudki, pory karmienia, mniej czasu dla siebie przez niekończące się rytuały pielęgnacyjne. Zmiany obejmują również to, jak funkcjonujemy w naszym domu. Nagle potrzebujemy miejsca na wózek (przykro nam, ulubione buty, lądujecie w szafie!), a na środku salonu, zamiast stolika kawowego i sterty książek, szykujemy strefę na kosz Mojżesza i matę do zabawy. Rada od doświadczonych mam – nie wszystkie gadżety musicie mieć od razu. Wiele z nich można pożyczyć od znajomych i oddać po kilku miesiącach, bo i tak są to tymczasowe rozwiązania, jak np. baby gym czy wkład do fotelika dla noworodka. Polecamy także wielofunkcyjne produkty i wykorzystywanie tego, co już mamy w domu – wanienkę można ustawić na stole, a przewijak na komodzie w sypialni. I tak czeka was niemała rewolucja!

Mamy niewielkie mieszkanie, wiec kilka rzeczy odłożonych nie na swoje miejsce robi już tak zwany rozgardiasz. Grubsze sprzątanie zostawiamy zazwyczaj na piątek lub sobotę rano, żeby na weekend mieć czysto. Chociaż teraz, latem, trochę szkoda nam na to czasu. Ładne, słoneczne dni staramy się spędzać poza domem, blisko natury, w końcu mieszkamy na Warmii w otoczeniu lasów i jezior. Odkąd jest z nami nasza córka, mimo że stawiamy na minimalizm, przybyło nam gadżetów, staramy się więc sprzątać na bieżąco. Do niedawna mieliśmy małą dżunglę w mieszkaniu, ale odkąd w naszym życiu jest Malinka, wszystko zeszło na dalszy plan, maluch absorbuje większość naszego czasu i łapiemy te chwile na tyle, na ile możemy – mówi Dominika.

JAK TEN TIP UZUPEŁNIA ODKURZACZ?

Przy dużych zmianach w rodzinie potrzebujemy sprzętów, które dopasują się do naszych potrzeb i nowego, zmiennego trybu życia. Stacja dokująca odkurzacza Electrolux Pure Q92 Allergy UV nie wymaga wiercenia w ścianach i stałego miejsca. Umiejscowiona na podłodze, w wygodnym miejscu stacja pozwala na płynne odstawienie odkurzacza i wygodne ładowanie w dowolnym miejscu. To bardzo praktyczne, nie tylko wtedy, gdy zastanawiacie się z czasem nad zamianą pokoju gospodarczego w garderobę. Odkurzacz na jednym ładowaniu działa 55 minut, więc nie zawsze po szybkich porządkach trzeba odstawiać go do ładowania. Co więcej, może być odstawiony w dowolnym miejscu, bez potrzeby opierania o ścianę, zawsze gotowy do pracy. I to jest komfort odkurzania!

TIP #2 – LISTA PRIORYTETÓW

Doba nie jest z gumy – a szkoda! Napięty grafik aktywnej pary musi przejść zarówno przez filtr potrzeb malucha, jak i samych młodych rodziców. Nie musicie być we wszystkim na 110%, co więcej – wręcz nie powinniście! W pierwszych miesiącach życia dziecka skupcie się na priorytetach. Porządek w szafie z zimowymi kurtkami może poczekać do listopada, szczególnie gdy do wyboru macie to lub bieżące sprzątanie w ulubionym rodzinnym kąciku. Warto zrobić sobie listę zadań i zastanowić się, czym bezwzględnie trzeba się zająć i dla kogo jakie zajęcia są mniejszym obciążeniem. Każdemu według potrzeb! Może okazać się, że dla mamy na macierzyńskim wyjście na zakupy to niemal frajda, a tata uwielbia prasować małe ubranka. Jak wygląda to w domu Dominiki?

Co do podziału obowiązków w naszym domu – Jacek jest szybki i zwinny, nie ma rzeczy, której by nie zrobił. Sprząta migiem, ale raczej powierzchownie. Ja za to jestem powolna, ale dokładna. Myślę, że w tej kwestii świetnie się uzupełniamy. Ja uwielbiam zajmować się wszystkim, co związane z praniem, on odkurza, sprząta kuwetę kota i wynosi śmieci. Wiele czynności robimy też razem. Nie mamy ustalonych podziałów, to raczej wyszło naturalnie. Zdecydowanie wolimy spędzać czas aktywnie, niekoniecznie z odkurzaczem w ręku. Uwielbiamy razem gotować i piec, to dla nas, szczególnie teraz, cenny czas. A jeśli coś jest w stanie ułatwić nam czy przyspieszyć proces sprzątania, to chętnie z tego korzystamy.

JAK TEN TIP UZUPEŁNIA ODKURZACZ?

Odłączany od korpusu odkurzacz ręczny pozwoli na dokładne wyczyszczenie trudno dostępnych powierzchni, również poza domem. To szybki sposób na wyczyszczenie wózka czy fotelika dziecięcego. Oraz posprzątanie po wspólnym pieczeniu, na różnych poziomach i we wszelkich zakamarkach.

W dokładnym, a jednocześnie szybkim posprzątaniu wspierają funkcjonalne wymienne końcówki. Ssawka 2w1 pozwoli na odkurzenie szczelin i listew przypodłogowych, a ssawka z pluszem oczyści delikatne powierzchnie. Ta teleskopowa pozwoli na odkurzenie wysoko położonych miejsc, np. karniszy i góry szafy.

Gdy dziecko dużo czasu spędza na podłodze, przywiązujemy wagę do jej czystości. Dzięki światłom LED podczas sprzątania wypatrzymy nawet najmniejsze zabrudzenia, nawet w najciemniejszych zakamarkach. A to dobra praktyka, nie tylko gdy maluch jest już gotowy do samodzielnego eksplorowania domowych kątów. Leżąc, odkurzacz ma tylko 14 cm wysokości, więc bez problemu wjedzie pod łóżko czy niskie stoliki.

Jeżeli w domu poza maluchem są także zwierzęta, poziom trudności sprzątania proporcjonalnie rośnie. Jednak dzięki sprytnym rozwiązaniom wykorzystanym w odkurzaczu Electrolux Pure Q92 Allergy UV te domowe obowiązki nie muszą zabierać odczuwalnie więcej czasu. Szczotka – dzięki unikalnej technologii BrushRollClean™ – wyręcza z konieczności nieprzyjemnego ręcznego usuwania włosów i sierści. Jedno kliknięcie i elektroszczotka czyści się z włókien i włosów, nawet gdy odkurzacz jest w trybie pracy.

TIP #3 – DBANIE O OTOCZENIE TO DBANIE O SIEBIE

Szczęśliwi rodzice to szczęśliwe dziecko. Potwierdzamy! Dlatego ważne jest, by w błędnym kole przewijania, lulania i karmienia nie zapomnieć o sobie. A najlepszym sposobem na codzienny self care jest dbanie o swoje ciało i miejsce, w którym przebywamy. Nie musi oznaczać to generalnych porządków minimum raz w miesiącu. Stawiamy na drobne, dostępne od ręki umilacze. Wygodny fotel z podnóżkiem dla mamy karmiącej sprawi, że te wspólne chwile będą też relaksem dla obojga. I ulgą dla pleców! Obok – ulubiona świeca zapachowa, o delikatnym, niepodrażniającym zmysłów malucha aromacie. Pamiętajcie, że to dom jest dla was i to on ma uprzyjemniać wam bycie razem!

O ile nie mam problemu z bieganiem boso po trawie i wyjadaniem owoców z krzaków – tak wyglądało moje dzieciństwo i nie mogę się doczekać, aż będziemy to robić razem z Malinką – to uważam, że w domu powinno być czysto. Tak jest bezpieczniej i przyjemniej. I jeszcze rada dla młodych rodziców: jeśli ktoś chce wam pomóc, to warto taką pomoc przyjąć! Mamy to szczęście, że od początku możemy liczyć na pomoc bliskich, a chętnych rąk do przypilnowania Malinki nigdy nie brakuje, jednak staramy się być samodzielni i nie nadużywać tej życzliwości – dodaje Dominika.

JAK TEN TIP UZUPEŁNIA ODKURZACZ?

Każdy rodzic chce zapewnić maluchowi jak najlepsze warunki do rozwoju. Dlatego tak ważne jest dbanie o otoczenie. Materiały, z którymi ma styczność wrażliwa skóra niemowlaka, powinny być miękkie, delikatne, ale też pozbawione niepożądanych alergenów czy bakterii. Innowacyjna szczotka BedProPower™ Plus z technologią UV dogłębnie odkurza materace, kanapy, pościel czy dziecięce maty podłogowe, i usuwa bakterie. 5-stopniowa filtracja wychwytuje 99,9% cząstek o rozmiarach 0,3-10 µm. Szczelny system filtracji sprawia również, że powietrze wydostające się z odkurzacza jest czyste, bez alergenów i roztoczy. Zastosowane w odkurzaczu filtry są zmywalne – dzięki temu nie wymagają częstej wymiany, co jest znaczące w kontekście wpływu na środowisko naturalne. Skuteczność filtracji została potwierdzona przez BAF (British Allergy Foundation), otrzymał również atest polskiego Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego (PZH).

Dbanie o dziecko to także dbanie o… siebie! Szczególnie dla młodych rodziców ważna jest troska o kręgosłup. Pionowa konstrukcja Electrolux Pure Q92 Allergy UV umożliwia odkurzanie bez konieczności schylania się. Umieszczony na dole środek ciężkości sprawia, że odczuwalny ciężar odkurzacza to zaledwie 800 gramów! To ważna informacja nie tylko dla tych, którzy całymi dniami noszą kilka kilogramów szczęścia. Odkurzacz został sprawdzony i rekomendowany przez niemieckie stowarzyszenie AGR, którego znak jakości przyznawany jest produktom codziennego użytku przyjaznym dla kręgosłupa.

Jak jest w waszych domach? Pytamy młodych rodziców, ale nie tylko – w końcu każdy nowy etap z dzieckiem to życiowa zmiana. Dajcie znać, które tipy Dominiki są wam bliskie.

*

Inne sposoby na zdrowy i czysty dom z marką Electrolux znajdziecie tutaj.

Artykuł powstał we współpracy z Electrolux.

Dodaj komentarz