electrolux tip współpraca

Mój sposób na zdrowy i czysty dom: równowaga

Odkurzacz Electrolux Pure Q92 Allergy UV w domu mamy pracującej

Mój sposób na zdrowy i czysty dom: równowaga
Michał Zieliński

Czy można być spełnioną mamą, a jednocześnie realizującą się zawodowo kobietą? Jak najbardziej. Zaznaczając, że to każda z nas powinna znaleźć własną receptę na szczęście. Dla różnych mam harmonia i satysfakcja mogą oznaczać co innego. Ale jak już szukać inspiracji, to u najlepszych!

W poszukiwaniu tipów na życiową równowagę odwiedzamy Kingę. Mamę czteroletniej Tosi i kobietę aktywną, pracującą, podróżującą, która zaraża energią nie tylko najbliższych (patrz: jej wyzwanie biegowe na IG stories!). Oraz kolejną bohaterkę naszego cyklu Mój sposób na zdrowy i czysty dom. O równowagę w swoim domu Kinga dba, trzymając się kilku sprawdzonych zasad, korzystając przy tym ze wsparcia odkurzacza Electrolux Pure Q92 Allergy UV. Funkcjonalnego, lekkiego i intuicyjnego, a przy tym docenianego za nowoczesny design. Bo o ile w życiu warto iść czasem na kompromis, to w kwestii zdrowego i czystego domu uznajemy tylko te rozwiązania, które mają cały pakiet!

TIP #1 – ZABAWA

Sprzątanie nie musi być przykrym obowiązkiem. To sposób na dbanie o wspólną przestrzeń, a przecież dom jest ważny dla całej rodziny. Dla małych dzieci to także pewnego rodzaju rozrywka – naśladowanie rodziców to w końcu niezły fun! Pozwólcie dziecku na uczestniczenie we wspólnych porządkach i wskażcie obszary, w których może poczuć się pewnie i odpowiedzialnie. Nawet jeśli na początek będzie to głównie segregowanie puzzli i odkurzanie półek na książki w swoim pokoju. Nasze doświadczenie pokazuje, że dzieci naśladują nie tylko działania rodziców, ale też, często nieświadomie, modelujemy ich podejście. Dlatego narzekanie, że „znowu trzeba sprzątać” zostawcie dla siebie. Może zmiana nastawienia udzieli się naturalnie również wam?

Nadal jest tak, że za sprzątanie jesteśmy odpowiedzialni głównie my – ja i mąż. Tosia pomaga nam w miarę możliwości, uczymy ją obowiązków, jednak oboje jesteśmy zdania, że nie musi jeszcze na tym etapie mieć listy rzeczy, za które jest w pełni odpowiedzialna. Zdarza się, że sprzątamy po jej zabawie, gdy padnie szybciej spać. Najczęściej jednak, znając już jej rytm, zachęcamy ją do wspólnego sprzątania, kiedy jeszcze ma na to siły. (śmiech). Jest to dla nas sposób na wspólną zabawę i to jest fajne – przyznaje Kinga.

JAK TEN TIP UZUPEŁNIA ODKURZACZ?

Lekki i poręczny odkurzacz bez problemu może obsłużyć nawet kilkuletnie dziecko. Łatwo się go wyciąga (bez żadnych przycisków!) i od razu jest gotowy do pracy. Mały artysta może szybko odkurzyć stół, krzesła i podłogę po oddaniu się twórczej ekspresji. Chyba że pył po kredzie i wiórki z kredek to część dzieła – warto dopytać!

Odkurzacz Electrolux ma w zestawie sprytne akcesoria do czyszczenia różnych powierzchni. Ssawka teleskopowa pozwoli na dotarcie do wysoko położonych miejsc, a wielofunkcyjna ssawka 2 w 1 dotrze bez problemu do najmniejszych zakamarków. Z kolei delikatna ssawka z pluszem świetnie sprawdzi się przy odkurzaniu delikatnych powierzchni i wyjątkowo cennych (również sentymentalnie) elementów wystroju. Tak jak sprzątanie na wyścigi może być świetną zabawą (kto pierwszy zapełni kosz na pluszaki?), tak samo odkurzanie może dawać dużo radości. Na przykład gdy przy okazji odkryjemy dawno nie czytane książki z ulubionej serii!

TIP #2 – POMOC

W obecnych czasach świat pędzi, a my nieraz czujemy się jak w kołowrotku. Obowiązków, rutyny i… nudy, a wciąż mamy wrażenie, że nic nie jest zrobione. Proponujemy więc zatrzymanie się i zrzucenie nieco ciężaru z ramion. Dziadkowie chcieliby spędzić weekend z wnukami? Nie wzbraniajcie się i zaplanujcie na ten czas wyjście do kina. Kilkulatka prosi o pozwolenie na nocowankę u koleżanki z przedszkola? Czemu nie – rozkoszujcie się długim, spokojnym porankiem i zbierajcie siły, bo kolejne pidżama party odbędzie się pewnie u was. Podobnie jest w kwestii sprzątania, gotowania i innych domowych obowiązków. Jeżeli ktoś oferuje pomoc – przyjmujmy ją, podziękujmy i nie czujmy się winne, że nie ogarniamy. Umiejętne zarządzanie własnymi zasobami i czasem to właśnie ogarnianie na piątkę! Jak to wygląda u Kingi?

Sami sprzątamy na bieżąco, a raz w tygodniu przychodzi do nas pani do pomocy domowej. To dla nas duże ułatwienie i wytchnienie, bo na większe porządki trudno nam znaleźć czas między pracą a codziennością. Czas „dla siebie” traktuję poważnie i nie uznaję za taki samotnego mycia kafelków. Zdecydowanie wolę iść pobiegać, pobyć ze sobą tak, jak lubię. 

JAK TEN TIP UZUPEŁNIA ODKURZACZ?

W czasach przedłużającego się home office i po roku nauki zdalnej szczególnie doceniamy ciche sprzęty. Sprzątanie nie przeszkadza w telekonferencji za ścianą i nie zagłusza myśli przy kończeniu ważnego raportu. Electrolux Pure Q92 Allergy UV to najcichszy odkurzacz marki. Zaprojektowany z myślą o maksymalnej redukcji hałasu, dla komfortu wszystkich domowników. Zapewniają to płynny przepływ powietrza i wyciszony wydech – odczuwalna różnica! Pomocą w codziennym sprzątaniu dla domowników jest sprzęt, który dostosowuje się do ich potrzeb. Czyli w skrócie – pozwala na wygodne i efektywne porządki. Pionowa konstrukcja umożliwia odkurzanie bez schylania się, a umieszczony na dole środek ciężkości sprawia, że odczuwalny ciężar korpusu to zaledwie 800 g. To komfort i ulga dla kręgosłupa!

Gdy trzeba posprzątać pod kanapą czy stolikiem, również sugerujemy oszczędzać plecy. Zamiast przesuwać, podnosić i przenosić większe gabaryty – skorzystajcie z odkurzacza, który w pozycji leżącej ma tylko 14 cm wysokości, więc z łatwością wjedzie pod meble. W wypatrzeniu najdrobniejszych zabrudzeń w ciemnych kątach pomoże oświetlenie LED na szczotce.

TIP #3 – CEL TO RELAKS

W życiu liczy się równowaga. Balans między życiem zawodowym i rodzinnym, między byciem mamą a poczuciem, że to nie jest jedyna ważna rola. Harmonię pozwala zachować też umiejętne żonglowanie obowiązkami tak, by pozostały czas na odpoczynek był satysfakcjonujący. Ważny tip: nie warto podchodzić do relaksu jako do kolejnego zadania do odhaczenia na liście „to do”. Tym sposobem robi się z niego obowiązek, a przecież zupełnie nie o to chodzi! Pozwólcie sobie czasem na robienie nic, na niezrealizowanie planu relaksu (typu dokończenie serialu) bez wyrzutów sumienia. Brak planu, brak zobowiązań, luz w głowie – to brzmi jak mood na urlop, a można to mieć nie tylko na wakacjach!

Lubię wracać do czystego domu. I tak mamy mnóstwo do ogarnięcia po przyjeździe – pranie, szybkie przygotowanie czegoś do zjedzenia. A chcemy po prostu nacieszyć się powrotem do siebie i spokojnie wejść w codzienny tryb, bez rzucania się od razu w wir porządków. Dlatego też mamy zasadę – przed wyjazdem odkładamy zabawki na miejsce, chowamy do szaf rzeczy, których finalnie ze sobą nie zabieramy. Nie nazwałabym tego generalnymi porządkami, ale ogólnym ogarnięciem do stanu używalności. Nie umiem wypoczywać w bałaganie, więc wieczorem, gdy położymy Tosię spać i zanim włączymy sobie serial – też przeznaczamy chwilę na porządki. Dopiero wtedy potrafię odetchnąć – przyznaje Kinga.

JAK TEN TIP UZUPEŁNIA ODKURZACZ?

Zdecydowanie lepiej wypoczywa się bez bałaganu i… bez zanieczyszczonego powietrza. Gdy w otoczeniu brak kurzu, bakterii i roztoczy, można odetchnąć pełną piersią i oddać się ulubionym przyjemnościom. W odkurzaczu Electrolux Pure Q92 Allergy UV szczelny system 5-stopniowej filtracji zatrzymuje do 99,9% cząstek o średnicy 0,3-10 µm, aby zapewnić optymalną jakość powietrza w domu. Komfortowe i bezpieczne warunki do relaksu na sofach, materacach i łóżkach gwarantuje również elektroszczotka BedProPower™ PLUS z technologią UV, która usuwa kurz, bakterie i alergeny.

A najlepiej relaksuje się bez bałaganu, z czystym powietrzem i w przyjemnym dla oka otoczeniu. Urządzonym po swojemu, bez niewygodnych elementów i przypadkowych rozwiązań. Idealnie w tę potrzebę wpisuje się nowoczesny design odkurzacza – potwierdza to prestiżowa nagroda iF Design Award przyznana w 2020 roku. Zresztą, jeżeli lepiej wypoczywa wam się bez sprzętów do odkurzania w zasięgu wzroku – żaden problem, odkurzacz można odstawić w dowolnym miejscu, a stację dokującą ustawia się na podłodze, bez potrzeby wiercenia w ścianach.

Jak wygląda równowaga w waszych domach? Udaje się ją osiągnąć bez większych problemów czy jest to nieustannie chwiejne balansowanie? Podzielcie się w komentarzach!

*

Inne sposoby na zdrowy i czysty dom z marką Electrolux znajdziecie tutaj.

Artykuł powstał we współpracy z Electrolux.

Dodaj komentarz