electrolux tip współpraca

Mój sposób na zdrowy i czysty dom: jasne zasady

Odkurzacz Electrolux Pure Q92 Allergy UV w domu mamy trójki

Mój sposób na zdrowy i czysty dom: jasne zasady
Łukasz Jaśniak

Dom to dla jednych centrum rodzinnego i towarzyskiego życia, dla innych – cicha przystań. Niezależnie od stylu życia, trybu pracy i rytmu dnia chcemy, by dom był miejscem, gdzie możemy naładować baterie, spędzać czas tak, jak lubimy, i po prostu być razem. To dom jest dla nas, a nie my dla domu!

Jeżeli coś można nazwać syzyfową pracą, to na pewno jest to sprzątanie w trybie „pełna chata”. Dzieci mają często swoją definicję porządku, niekoniecznie pokrywającą się z naszą wizją. Nawet w idealnie urządzonej przestrzeni musi się znaleźć miejsce na kreatywność, czasem silnie związaną z bałaganem. Taka jest codzienność rodziców i przyjmujemy to. Jednak nawet, a chyba nawet szczególnie, przy gromadce rozbieganych maluchów dbamy, by dom był przyjazny – zdrowy i bezpieczny. Czyli z czystym powietrzem, bez kurzu nawet w trudno dostępnych zakamarkach, wolny od niewidocznych, a jednak bardzo uciążliwych zarazków i alergenów. A najlepiej, by można było to osiągnąć szybko i efektywnie – to z kolei wymogi rodzicielskiej rzeczywistości. Razem z kilkoma zaprzyjaźnionymi mamami sprawdzamy, jak z tego zadania wywiązuje się odkurzacz bezprzewodowy Pure Q92 Allergy UV marki Electrolux. Odwiedzamy różne rodziny i podpytujemy o sposoby na codzienność w ich domach. Szukamy patentów na to, jak ogarnąć to, co nieogarnialne, i pozbyć się nawet tego, co niewidoczne.

W pierwszym odcinku cyklu Mój sposób na zdrowy i czysty dom spotykamy się z Malwiną Obrzut – mamą trójki, współwłaścicielką marki modowej, blogerką. Malwina pokazuje, że można być mamą na 100%, jednocześnie prowadząc własną firmę. Kocha podróże, a jednocześnie jest domatorką. W różnych zakątkach świata poszukuje inspiracji do urządzania swojego domu na obrzeżach Warszawy, w cichej i zielonej okolicy. Tym, jak wyglądają jej wnętrza – zachwycamy się na co dzień na Instagramie. A jak udaje jej się utrzymać porządek przy trójce dzieci? Malwina zdradza nam, prezentując swoje tipy.

TIP #1 – OBOWIĄZKI DLA WSZYSTKICH

Podział obowiązków to sposób na usystematyzowanie zadań i naukę odpowiedzialności od najmłodszych lat. Gdy wiadomo, kto za co odpowiada – motywacja do trzymania porządku na swoim poletku rośnie. Oczywiście dzieciom możemy przedstawiać porządki w formie zabawy. Element rywalizacji może podnieść atrakcyjność porządków i sprawić, że to najmłodsi będą strażnikami rodzinnych zasad. Pomocna może okazać się lista zadań w ciekawej formie graficznej (i czytelnej nawet dla nieczytających jeszcze dzieci), wywieszona w widocznym miejscu. Połączona z planem dnia, jasno przypomina, że bajkę oglądamy po posprzątaniu zabawek, a po każdym posiłku należy sprzątnąć naczynia. Dzieci mogą mieć swoje pola do sprzątania i własne narzędzia. Wiaderko ze ściereczką w ulubiony wzór będzie przypominać o przetarciu stołu, a fartuszek z bohaterem bajki – o włożeniu naczyń do zmywarki. Jak patrzy na to Malwina?

Jako rodzice jesteśmy dość zasadniczy. Każde z dzieci od pewnego momentu ma swoje obowiązki, adekwatne do wieku. To od małego uczy je, że dom to nasze wspólne dobro i wszyscy jesteśmy za niego odpowiedzialni. Dzieci zwykle chętnie uczestniczą w porządkach, bo widzą, że dla nas również to jest naturalny element codzienności. Nie narzekamy, nie przewracamy oczami, że znowu trzeba sprzątać – po prostu robimy swoje i one to widzą. I to działa!

JAK TEN TIP UZUPEŁNIA ODKURZACZ?

Z ręcznym odkurzaczem Electrolux Pure Q92 Allergy UV poradzą sobie nawet kilkulatki. To prosty sposób na szybkie pozbycie się bałaganu po podwieczorku czy resztek po temperowaniu kredek. Zintegrowany odkurzacz ręczny łatwo się wyciąga i od razu jest gotowy do pracy. Ta funkcjonalność przyda się również przy np. czyszczeniu tapicerki w samochodzie – założymy się, że do udziału w takich „dorosłych” czynnościach dzieci będą wyjątkowo chętne.

Na jednym ładowaniu akumulatora odkurzacz pracuje nawet 55 minut, co wystarczy do odkurzenia części wspólnych w ramach pierwszych obowiązków starszego dziecka. Dzięki trzem poziomom mocy można dostosować program do potrzeb, a w pamięci zapisywane są ostatnie ustawienia.

TIP #2 – STREFY

Jasny podział na część dzienną i nocną, miejsce do zabawy i do odpoczynku, przestrzeń do jedzenia, nauki czy spania to również sposób na zdrowy i czysty dom. Chodzi tu zarówno o higienę psychiczną (hej, dorośli – home office zaczynajcie przy stole lub biurku, nigdy w łóżku!), ale też czystość pomieszczeń. Dziecięce skarby mają swoje miejsce w pokojach najmłodszych, a kuchenne okruszki roznoszone są między stołem a kanapą, gdzie odbywają się rodzinne seanse filmowe.

Przy trójce dzieci nie jest łatwo zachować porządek, to oczywiste. Co chwilę wyciągane są kolejne zabawki, na stołach królują stosy książek, rysunków i kolorowanek, a rozgardiasz w kuchni trwa i trwa, bo ledwo zakończy się jeden posiłek, już ktoś zaczyna domagać się przekąski. Staramy się jednak trzymać tego, że jemy w jadalni, a zabawki trzymamy w pokojach. Z jednym ale: latem wszystko właściwie dzieje się na tarasie i w ogrodzie, udziela nam się wtedy bardzo wakacyjny luz. To też jest potrzebne! – przyznaje Malwina.

JAK TEN TIP UZUPEŁNIA ODKURZACZ?

Gdy jednak zdarzy się urodzinowe śniadanie do łóżka lub podjadanie podczas nocowanki z koleżanką, ponownie przydaje się zintegrowany ręczny odkurzacz – po chwili jest już czysto i można spać dalej!

Przy dbaniu o czystość łóżeczek dziecięcych, materacy, sof czy poduszek niezbędna jest elektroszczotka BedProPower™ PLUS z technologią UV, dzięki której usuwa kurz, bakterie i alergeny, zapewniając bezpieczne warunki dla snu i relaksu.

Electrolux Pure Q92 Allergy UV ma w zestawie również akcesoria przeznaczone do dbania o porządek w trudno dostępnych miejscach w różnych pomieszczeniach. Ssawka teleskopowa pomoże w odkurzaniu wyżej położonych miejsc, np. kratek wentylacyjnych w łazience czy kuchni. Delikatna ssawka z pluszem pozwoli na dokładne pozbycie się kurzu ze szklanych powierzchni czy elektroniki – tym sposobem można skutecznie, a jednocześnie delikatne wyczyścić reprezentacyjne powierzchnie w salonie. A do odkurzania listew przypodłogowych w całym domu przyda się wielofunkcyjna ssawka 2w1. W ten sposób pozbędziecie się kurzu dokładnie, we wszystkich strefach.

TIP #3 – PERFEKCJONIZM KONTROLOWANY

W czystym domu miło się odpoczywa. To sprawdzone! A w czystym i w dodatku ładnie urządzonym domu baterie ładują się o wiele szybciej. Jasne kolory wyciszają, przemyślane elementy budują harmonię przestrzeni. Inspiracje możecie znaleźć na Pintereście lub Instagramie. Pod odpowiednimi hasłami odkryjecie wnętrza w ulubionym stylu i znajdziecie podpowiedzi, jak urządzić rodzinny dom z pomysłem. Tak, by piękne, wymarzone wnętrze było jednocześnie funkcjonalne.

Jestem estetką, może nawet nieco perfekcjonistką (śmiech). Dotyczy to też mojego otoczenia – nie ukrywam, lubię, jak jest porządek. Mam wrażenie, że w bałaganie łatwiej o słabe humory i spadek energii. Jasne, życie nie zawsze (a raczej rzadko kiedy!) wygląda jak kadr na Instagramie, ale akurat jest kilka rozwiązań, które zbliżają do tego niedoścignionego ideału. Mamy dużo miejsca do przechowywania – w ten sposób panujemy nad stosami rzeczy. Trzymam się ulubionej tonacji kolorystycznej, a w takim otoczeniu, na jasnym, jednolitym tle nawet niemały bałagan wciąż wygląda dość dobrze.

JAK TEN TIP UZUPEŁNIA ODKURZACZ?

Nowoczesny wygląd odkurzacza Electrolux Pure Q92 Allergy UV to szwedzki design w najlepszym wydaniu – otrzymał prestiżową nagrodę IFA Design Award w 2020 roku. Przy jego tworzeniu zastosowano najwyższej jakości materiały – to widać! Aluminiowa rama i skórzany uchwyt to wygoda użytkowania i przyjemność dla oka. Porządek to nie tylko idealnie zestawione dekoracje, ale też czyste, przyjazne otoczenie. W dokładnym sprzątaniu pomocne są przemyślane funkcjonalności. Światełka LED zamontowane przy szczotce pozwalają dostrzec nawet najmniejsze zabrudzenia, w najciemniejszych zakamarkach. Odkurzać można z powodzeniem po zmroku, nawet gdy dzieci śpią – płynny przepływ powietrza i wyciszony wydech zapewniają cichą pracę.

Samostojąca konstrukcja to również ogromna wygoda – można przerwać odkurzanie, by podnieść coś z podłogi, bez konieczności odstawiania urządzenia pod ścianę. A przerwy w sprzątaniu to przecież codzienność rodziców! O domową harmonię dba też funkcja oczyszczania powietrza. 5-stopniowy system filtracji z warstwą E10 usuwa do 99,99% mikroskopijnych cząsteczek kurzu o wielkości >1 µm. Całą rodziną odetchniecie czystym powietrzem, pozbawionym kurzu i alergenów.

*

Czysty dom to zdrowy dom. Przyjazny dla wszystkich mieszkańców, serdecznie zapraszający do odwiedzin, pełen harmonii i radości. Zapewniający odpowiednie warunku alergikom, małym dzieciom, zabieganym dorosłym. Dlatego cenimy efektywne rozwiązania, pozwalające na szybkie, wygodne i dokładne sprzątanie. A zaoszczędzony czas i energię przeznaczamy na relaks, bo tego nigdy na wiele, nie tylko w dużym domu z trójką małych dzieci.

Artykuł powstał we współpracy z Electrolux.

Dodaj komentarz