Mocna piątka na Take Part in Art

Festiwal teatralny dla najmłodszych

W warszawskiej Starej Prochowni odbywa się prawdziwa teatralna uczta dla najmłodszych widzów. Nikt nie jest za mały by pokochać teatr.

Do połowy grudnia potrwa Międzynarodowy Festiwal Teatru dla NAJmłodszych Take Part in Art. To już trzecia edycja tej imprezy, w której udział biorą najciekawsze teatry dla dzieci z całego świata. Bilety znikają, a krótkie i kameralne przedstawienia to wspaniała okazja na wasze sobotnie i niedzielne spotkania ze sztuką. Sprawdźcie festiwalowy kalendarz i bawcie się dobrze. Przedstawiam wam 5 przedstawień, których nie można przegapić.

*

„Potjesman” reżyseria: Jasmin Hasler 

Najmłodszych widzów (spektakl rekomendowany jest dla dzieci w wieku 1-4), czeka spotkanie z Kajetanem, który we wnętrzu przytulnego namiotu przedstawi swój niezwykły świat słoików. W każdym z nich znajdzie się coś niezwykłego, drobinki szczęścia. Aktor budując relację z publicznością, stworzył wyjątkowo ciepłą, bezpieczną i kameralną atmosferę. Reżyserka spektaklu,  pracująca głownie w Holandii słynie z minimalistycznych, poetyckich form. Jej spektakle stanowią grę na pograniczu świata tkanin, instalacji, ciała, teatru i ekologii. Doskonały spektakl na nawiązanie przyjaźni z teatrem.

Szczegóły tu. 

*

Girotondo, reżyseria: Andrea Buzzetti, Bruno Cappagli

Światło i cień bywają irygującymi bohaterami. W tym spektaklu grają główne skrzypce. Oprócz tego aktorzy z ogromnymi kulami wyczarowują piękny świat ruchu, włączając do spektaklu muzykę i kolor, trzymają uwagę najmłodszych od początku do końca. Dzieci podróżują przez dzień i noc, ale dobra sztuka pozwala na szukanie własnych interpretacji, tak jest w tym przypadku. Włoski Teatr La Baracca, tworzy dla dzieci od ponad 40 lat, możecie im więc zaufać. Spektakl dedykowany jest dla widzów od roku do czterech lat.

Szczegóły tu

*

Little Blue and Little Yellow, reżyseria: Miha Golob

Wielokrotnie nagradzany już spektakl ze Słowenii, rozbawi i wzruszy dużych i małych. Małe niebieskie i żółte przyjaźnią się i są ze sobą szczęśliwi. Pewnego dnia zlewają się w jedno zielone. Ta zaskakująca sytuacja prowadzi do ważnych pytań, o to jak postrzegamy siebie i innych. Przedstawienie dla dzieci w wieku 3-6 lat na długo pozostaje w widzach i skłania do przemyśleń. Twórcy: Teatr Lalek Maribor inwestuje bardzo dużo w edukację i aktywny rozwój dzieci.

Szczegóły tu

*

Aaipet, reżyseria: René Geerlings

Intuicyjnie czuję, że polubię ten spektakl, stawia bowiem pytanie, które nurtuje mnie od dłuższego czasu: czy iPad czyni świat większym, czy mniejszym? Wbite w urządzenia wzroki ludzi na ulicach, w domach, środkach transport, to częsty obraz, z którym zderzają się nasze dzieci. Teraz zderzą się z tematem w teatrze. Dwoje animatorów tworzy zwierzęta z balonów i wykonuje magiczne sztuczki, wyciągając np. banany z iPadów. Sztuczki przestają wychodzić, kiedy iPad zamienia się w złośliwego żartownisia i zakłóca przebieg przedstawienia. W końcu nikt już nie wie, kto kim steruje. Wystawiający spektakl BonteHond to odważny, przystępny teatr dla najmłodszych widzów oraz dla tych wszystkich, którzy czują się młodzi, Aaipet spodoba się dzieciom w wieku: 2,5-6 lat.

Szczegóły tu

*

Woodpecker, reżyseria: Liesbeth Bodyn, eroena Van deer Fraenena, Hansa Beckersa

Woodpecker to tak naprawdę to interaktywna instalacja łącząca rzeźbę i muzykę, przeznaczona dla niemowląt i małych dzieci od 6 miesięcy do 2 lat, stworzona przez belgijski kolektyw Klankennest. Będzie magicznie, będzie przytulnie, będzie bezpiecznie. Dzieci i ich rodzice mogą słuchać, czuć, grać, zwisać, czołgać się i turlać. Woodpecker oferuje dialog muzyczny przy dźwiękach słowika śpiewającego swą wieczorną pieśń, wchodząc w interakcję z dziećmi. Posłuchacie kojącej muzyki na żywo!

Szczegóły tu

*

Nauczona doświadczeniem poprzednich edycji dodam, że na Festiwalu panuje przyjemna, kameralna atmosfera sprzyjająca swobodnemu odbiorowi spektakli. Naprawdę warto iść do teatru, ale o tym przecież nie muszę wam mówić.

Wszystkie szczegóły dotyczące spektakli i biletów na Międzynarodowy Festiwal Teatru dla NAJmłodszych Take Part in Art znajdziecie tu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.