MobiLove lubi Montessori

Mobile dla dzieci

Cenimy design dla dzieci, który jest projektowany ze szczerą myślą o nich. Zgodnie z fazami ich rozwoju i potrzeb. Takie są właśnie mobile od MobiLove.

Mobile wpisały się w wystrój dziecięcych pokojów. Bogata oferta kusi kolorem, przepychem formy i dźwięku. A czego potrzebują noworodki i niemowlęta? Tu warto sięgnąć po nieco konkretów, tak, jak zrobiła to Magdalena Bartnicka, założycielka MobiLove i mama dwójki dzieci. Zgłębiając zasady Montessori i naturalnego rozwoju dzieci, stworzyła 7 mobili dopasowanych do potrzeb najmłodszych.

Wzrok noworodka jest 30 razy słabszy niż dobrze widzącego dorosłego. Maluch nie zauważy pastelowych miękkich form dyndających nad głową, nawet jeśli wydaje nam się, że na nie zerka. Na początku potrzebuje kontrastów w wyraźnie zarysowanych kształtach i figurach. Czerń i biel to dwie barwy, które są dla niego czytelne. Taki jest właśnie mobil Munari. Zaprojektowany z myślą o najmłodszych, jest najlepszą pierwszą zabawką: wspiera koncentrację uwagi, w zrównoważony sposób rozwija zmysł wzroku i sieć połączeń w mózgu dziecka. Będzie trafionym elementem wyprawki i prezentem na Baby shower.

Na kolejnym etapie rozwoju sensorycznego, po 5. tygodniu życia, dziecko jest gotowe na poznawanie form przestrzennych i podstawowej gamy kolorów. Mobil Ośmiościany będzie świetną pomocą w tym procesie – jego trójwymiarowa forma umożliwia rozwój percepcji głębi.

Od 7. tygodnia dziecko będzie rozwijać koncepcje porównawcze i matematyczne dzięki skalowaniu wysokości i odcieni koloru. Mobil Gobbi umożliwi śledzenie obiektu od najbliższego do najdalszego, od góry do dołu, od lewej do prawej i na odwrót. Wprowadzony w delikatny ruch obrotowy, zachęca do śledzenia poszczególnych elementów i ćwiczenia ruchu głowy i gałek ocznych. Świadomie wykorzystane kolory są odpowiednie do etapu rozwoju wzroku, a mnogość wersji z pewnością pozwoli wybrać ten najlepiej pasujący do dziecięcego kącika.

Te same zalety ma Mobil Tęcza – falujący rytm. Zalecany od 8. tygodnia życia, formą i kolorem angażuje uwagę dziecka. Dzięki użyciu elementów różnej wielkości, wspomaga zrozumienie zjawiska skalowania. Ciekawa pionowa konstrukcja nie tylko ładnie wypełnia dziecięca przestrzeń, ale również pozwala na czujną obserwację obiektu od góry do dołu i na odwrót.

Kolejna propozycja, przeznaczona dla dzieci po 8. tygodniu życia, to pastelowe wirujące baletnice, które chwycą za serce niejedną mamę. Wprawione w ruch tancerki pomagają przyswoić relacje przyczyny i skutku. Poprzez ruch wokół własnej osi pozwolą dziecku ćwiczyć percepcję oraz głębię ostrości.

Mobil Motyle zaprasza do świata przyrody. Występujące w Polsce: cytrynek, rusałka pawik, paź królowej i modraczek delikatnie poruszają się niczym prawdziwe owady. Skupiają uwagę dziecka dzięki dużej szczegółowości elementów. Warto mieć na uwadze, że to propozycja dla dzieci po 10. tygodnia życia.

Na koniec, urocze rodziny płetwala, orki i humbaka, czyli Mobil Wieloryby. W miękkich kształtach, w palecie szarości, dostarcza dużą dawkę przyjemnego relaksu. Dzięki użyciu elementów różnej wielkości wspomaga zrozumienie zjawiska skalowania.

Szukając prezentu dla małego dziecka, warto zrozumieć jego potrzeby. Na stronie MobiLove przy każdym produkcie znajdziecie informację dla kogo jest przeznaczony i co oferuje waszym maluchom.

Mobile nie wymagają złożenia, dzięki regulowanej wysokości, dopasujecie je do waszej przestrzeni. Poszczególne elementy produkowane są w Polsce, a ładne opakowanie sprawi dodatkową przyjemność obdarowanemu.

Wszystkie mobile MobiLove kupicie tu

*

Opracowanie: Paulina Filipowicz

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.