kolekcje

Miszkomaszko: Stockholm

Wiosenne printy

Miszkomaszko: Stockholm
Monika Lenarczyk

God dag! Zabieramy was w symboliczną podróż do północnych sąsiadów. Echa szwedzkiej kultury wybrzmiewają w naprintowanej kolekcji miszkomaszko.

Dziś, punkt 10:00 swoją premierę ma świeżutka jak szwedzkie cynamonowe kanelbullens kolekcja poznańskiej marki. W siostrzanej pracowni miszkomaszko powstała nowa dawka barw i wzorów, które skutecznie mówią hejdå (cześć!) na pożegnanie zimowego sezonu. Tytuł kolekcji, Stockholm, nawiązuje do jednego z ulubionych miast współtwórczyni miszkomaszko, Agaty Piechockiej, które ukształtowało ją też artystycznie. Ze Skandynawii siostry czerpią też praktyczność w pięknej formie – co niezmiennie iskrzy w ich kolekcjach. Założycielki miszkomaszko porównują swoją markę do najpopularniejszego szwedzkiego rarytasu: semli, czyli skromnej z wierzchu bułki, która w środku kryje wykwintne nadzienie ze śmietany i marcepanu. Wygodne i równocześnie piękne – takie jest miszkomaszko. A czym uraduje nas w sezonie SS 2021 dedykowanym kobietom i mężczyznom? Zobaczcie!

Miszkomaszko słynie z autorskich printów – początkowo wzory zdobiły sukienki, dziś kolekcja pięknie się rozrasta. Patterny pojawiają się na zwiewnych spodniach, bluzkach i koszulkach – w tym także, od niedawna, męskich. Jakiś czas temu twórczynie marki wzbogaciły swoje serie linią wzorzystych koszul i T-shirtów. W wiosenno-letniej kampanii Stockholm dumnie prezentują je mężczyźni, w tym ci najbliżsi sercu Agaty – jej tato i syn. Na ich ubraniach pyszni się motyw marynistyczny – zwoje liny z kotwicami to mały miłosny manifest: wokół nich wirują hasła „kocham Bałtyk”. A do tego to ciemne, spokojne morze łączy nas ze Szwecją. Motyw lin zgrabnie przechodzi też na kuloty i bluzki z falującymi kołnierzami. Też czujecie letni zew?

W sesji kolekcji Stockholm pojawia się element, który wzmaga w nas tęsknotę za latem – to kolorowe wstęgi i piękne kwieciste wianki nawiązujące do święta Midsommar, którym Szwedzi celebrują początek lata. Baśniowości dodają rozbiegane jednorożce – nasz faworyt na liście printów miszkomaszko. Upiększone nimi kuloty i sukienki mianujemy must have wiosenno-letniego sezonu.

Dodaj komentarz