kolekcje moda dla mamy

Miszkomaszko Siostry

Świętuj swoją kobiecość codziennie!

Miszkomaszko Siostry
Martyna Galla
Agata Piechocka, twórczyni Miszkomaszko, ma w jednym palcu całą wiedzę o tym, jak wzniecać kobiecość i pielęgnować siostrzeństwo. Chcecie poznać jej sekret?

Sprawa jest prosta i zawiła zarazem. Sekret tkwi w sukienkach i to jest ta – teoretycznie – „prosta” część. Sęk w tym, by uszyć je i ozdobić printem w taki sposób, żeby kobiety z miejsca zamieniały swój sposób poruszania się na lżejszy, koci, bardziej niesforny. Żeby ciało domagało się skłonów i przeciągania, szusowało do przodu na hulajnodze i przeskakiwało po kafelkach chodników, zjeżdżało po poręczach i miękko układało się na parkowych ławkach. I kanapach, huśtawkach, w fotelach. Żeby żyło sobie radośnie i promiennie, w pełnym rozluźnieniu i serdecznym porozumieniu z innymi kobietami.

Agata robi to pięknie i osobiście przyznałybyśmy jej order za zasługi w dziedzinie uwalniania kobiecego ciała. Śledzimy jej poczynania od początku, kiedy to startowała z kolekcjami dziecięcymi, nieśmiało wprowadzając kobiece modele, a potem – z pełną mocą – formowała z nich pełne, komplementarne kolekcje. Od kilku sezonów jest tak, że ubrania dla kobiet wiodą prym w Miszkomaszkowych propozycjach. I właśnie dziś swoją premierę mieć będzie pięć nowych wzorów, przygotowanych także z okazji trasy, w którą wybiera się marka wraz ze swoimi sukienkami i warsztatami. O szczegółach akcji przeczytacie na Instagramie, a tymczasem pozwólcie napisać kilka słów o bohaterkach sesji, w której każde zdjęcie jest jak renesansowe malowidło.

Na zdjęciach zobaczycie cztery zjawiskowe kobiety, a każda jest inna. Basia to ilustratorka, podróżniczka i aktywna YouTuberka, z buzią pokrytą piegami i przenikliwym spojrzeniem. Związana ze światem mody Asma, która mieszka po sąsiedzku ze sklepem marki, a do sesji zgłosił ją mąż. Szefowa kuchni Marta, bliski także nam człowiek – ta dziewczyna ma piękne tatuaże, genialne plany wakacyjne i zawsze zadbane pazury. I wreszcie Natalia, poznańska fotografka, a do tego przesympatyczna i mądra kobieta, w której piegach zakochało się cały gang Miszkomaszko.

*

Zdjęcia: Martyna Galla

Scenografia: Ania Witko

Stylizacja: Maja Naskrętska

Włosy: Adrian Własiuk

Makijaż: Paulina Kurowiak