Mille baby

magia ludzkich rąk

Mille baby

W ręcznie dzierganych splotach jest ukryta magia. Magia historii, umiejętności, które pozwalają tworzyć piękne i trwałe przedmioty, magia czasu i jego upływu. Dziergane ubranka i kocyki przenoszą nas w świat dzieciństwa, świat w którym czas biegł wolniej, a znajome kobiece dłonie niczym w bajce tworzyły coś z niczego. Kłębek zamieniał się w dającą ciepło czapkę, którą dwadzieścia lat później oglądamy ze wzruszeniem. Takie ciepło chce dawać Mille Baby – nowa polska firma dziecięca.

Podobne odczucia wzbudzają ręcznie dziergane cuda, które tworzą małe firmy bazujące na umiejętnościach, których nie da się zastąpić precyzyjnymi do bólu maszynami. Mille baby powstało z dala od zgiełku miasta na północy Mazur. Natura, bycie blisko życia, prostego, odczuwalnego wszystkimi zmysłami jest tu namacalne. Zapraszamy was do świata pełnego szumu traw, plusku wody, ciszy i magii.

mgm_7793

mgm_7754

lookbook_millebaby-2-2

mgm_5635mgm_5384

 

Mille baby odnosi się do retro wzorów  i tworzy czapeczki zwane bonetkami, rampersy, urocze spodenki tzw. bloomersy oraz kamizelki z naturalnej, najlepszej bawełny Pima, znanej z delikatności w kontakcie ze skórą i niezwykłej wytrzymałości. Egipska bawełna uznawana jest za jedną z najlepszych na świecie i to z niej dziergają sprawne dłonie stojące za marką.

Mille baby, to ubranka dla dzieci od urodzenia do 2 roku życia, w naturalnych kolorach od jasnych, popielatych, po miodowe, terracotę, rozbielone błękity i czerń.

mgm_2848

mgm_0452mgm_5332

mgm_0115

Kocyki z chwostami powstają z bawełny Oeko-Tex, bezpiecznej już dla noworodków, a ubranka tworzone na drutach i szydełku rosną razem z dzieckiem. Dziergane ubranka to inwestycja, która sprawi, że dzieciństwo będzie bardziej sielskie, a pamiątki z niego dotrwają do kolejnych pokoleń.

Zajrzyjcie więc z nami na Mazury w poszukiwaniu sielskiego dzieciństwa, będziemy gonić koty, podglądać ptaki i zbierać kwiaty… w delikatnych czapkach i kamizelkach, takich jakie wydziergałaby dla nas babcia, gdyby umiała i nie siedziała do późna w biurze.

mgm_2859

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

My przepadłyśmy, a Wy?