szorty w Ładne Bebe

Miała dom, ma walizkę – Solidarna Paczka dla Ukrainy

Specjalna edycja Szlachetnej Paczki dla uchodźców z Ukrainy

Miała dom, ma walizkę – Solidarna Paczka dla Ukrainy
Robert Krawczyk

Miała dom, ma walizkę. Miała swój pokój, ma misia – to słowa otwierające spot promujący Solidarną Paczkę dla ukraińskich uchodźców. Jest to specjalna odsłona Szlachetnej Paczki, projektu społecznego o ogólnopolskim zasięgu, który ma za zadanie wspierać materialnie i mentalnie osoby znajdujące się w trudnej sytuacji.

Akcja Solidarna Paczka powstała po to, by wspierać osoby, które uciekły przed wojną w Ukrainie, w Polsce znalazły schronienie, ale potrzebują pomocy ze względu na trudną sytuację materialną. Do 25 czerwca na stronie Szlachetnej Paczki publikowane będą historie rodzin uchodźczych w potrzebie. Każdy będzie mógł zapoznać się z ich przeżyciami i wybrać tę rodzinę, dla której przygotuje paczkę na miarę jej indywidualnych potrzeb, albo wesprzeć inicjatywę osobnym datkiem.

Jak podkreślają organizatorzy Solidarnej Paczki: Ludzie, którzy uciekli z Ukrainy, wiedli życie podobne do naszego – mieli bliskich, domy, przyjaciół, ich dzieci miały znajomych z podwórka, ulubione ciastka i zabawki. Wojna w Ukrainie zabrała im niemal wszystko – dodają. Z tej właśnie refleksji i empatyzowania z uchodźcami powstała inicjatywa Solidarna Paczka, której zadaniem jest zarówno zaspokojenie najpilniejszych potrzeb materialnych, jak i zwrócenie uwagi na tragiczną historię naszych sąsiadów, porzucenie anonimowości pomagania i zbudowanie głębszego porozumienia pomiędzy wspierającym a tym, kto tego wsparcia bardzo potrzebuje.

Aby pomóc, wejdź tutaj.

Wszystkie newsy znajdują się w zakładce SZORTY.

Dodaj komentarz