metamorfoza

Metamorfoza z Ładne Bebe #6

Inspiracje dla urządzających kącik do odpoczynku

Metamorfoza z Ładne Bebe #6

Łóżko w pokoju dziecięcym i jego najbliższe otoczenie to miejsce nie tylko do spania. Kącik sypialniany urządzamy też z myślą o chwili relaksu naszych dzieci, również w ciągu dnia. A my lubimy i cenimy wielofunkcyjność, dotyczy to także aranżacji wnętrz!

 

W dzisiejszej odsłonie cyklu Metamorfoza z Ładne Bebe prezentujemy wam produkty idealne do urządzenia kącika sprzyjającemu odpoczynkowi w dziecięcym pokoju. Przygotowanie tej przestrzeni z myślą o różnych formach relaksu, o każdej porze, sprawdzi się w przypadku malucha, przedszkolaka, jak i ucznia. Nie powinno tam zabraknąć wygodnego łóżka, miękkich faktur i dekoracyjnych elementów. Myślimy o tym jak o strefie chilloutu, z której same chętnie byśmy skorzystały!

Pssst! Dodamy jeszcze, że niedługo ruszamy z nową formułą metamorfozy i przedstawimy Wam kolejne odmienione wnętrze. Póki co zapoznajcie się z głównymi bohaterami następnej metamorfozy. To dzięki nim dziecięce wnętrze nabierze nowego wyrazu. Zapraszamy na chwilę odpoczynku przy lekturze – z myślą o przestrzeni do relaksu!

LAMPKI LITTLE LIGHTS

Lampka to punkt obowiązkowy w pokoju dziecięcym! Ciepłe światło wprowadza przytulny nastrój, a ciekawe formy dopełniają charakter wnętrza. Lampki Little Lights, wykonane z drewna sosnowego, dostępne są w przeróżnych wzorach i kolorach. Poza flagowym produktem, lampką-lisem, w kolekcji znajdziecie zarówno pozostałych mieszkańców lasu, jak również przybyszów z dalekich krajów i magicznych krain. Lampki wyposażone są w timer (dla tych, co nie lubią zasypiać po ciemku!) oraz ściemniacz. Za pomocą kliknięcia można dostosować natężenie światła do zmiennych planów domowników. Dobrze wiemy, że czasem „jeszcze tylko jedna książka” trwa długo po zachodzie słońca.

PRZECHOWYWANIE Z TUBLU

W strefie relaksu warto zadbać o odpowiednią organizację przestrzeni i porządek. Nie chodzi jedynie o wrażenia estetyczne, uwielbiamy naturalny rozgardiasz! Jednak nadmiar bodźców może przeszkadzać w wyciszeniu się i niepotrzebnie rozpraszać. Dlatego wszelkiego rodzaju kosze, pudła, skrzynie i torby z oferty Tublu to nieodzowne elementy wystroju i praktyczne wsparcie przy zachowaniu harmonii w przestrzeni. Niech porządek obowiązuje także w planie dnia. Codzienny grafik możecie wspólnie z dzieckiem spisać na tablicy kredowej w ulubionym kształcie. Nie bawicie się w grafiki? Tablica może być również własnoręcznie pokolorowaną dekoracją.

DEKORACJE MOI MILI

Poduszki w ciekawych kształtach, stylowy baldachim i inne elementy dekoracyjne od Moi Mili to mocne akcenty wystroju, ale też praktyczny sposób na wyznaczenie strefy relaksu. Można wykorzystać je przy zdobieniu łóżka, ale nie tylko! Klasyczne kolory będą pasować do każdego wnętrza i nadadzą subtelnego retroszyku. Protip – wiosną i latem kącik do odpoczynku możecie tymczasowo przenieść na balkon. Baldachim przeobrazi się w moskitierę i ochroni przed słońcem. Mata i poduchy zapewnią strefę komfortu nawet na zimnych balkonowych płytkach.

ŁÓŻKO FRANCKE-ART

Łóżko to nie tylko miejsce do spania, ale też centralny punkt dobrze przemyślanego pokoju dziecięcego. Takie o prostej formie, jak modele od Francke-Art, dopasuje się do wystroju wnętrza i układu przestrzeni. Możecie je przestawiać, odsuwać lub przysuwać do ścian zależnie od potrzeb (lub humoru). Przestrzeń pod ramą wykorzystajcie do przechowywania mniejszych i większych skarbów. W tak przygotowanym centrum dowodzenia można w spokoju oddać się zabawie lub lekturze.

POŚCIEL MUMLA

Nie wyobrażamy sobie kącika do odpoczynku bez ukochanej pościeli! Propozycje marki Mumla mają wszystko, by być jednymi z ulubionych. 100% bawełny w składzie zapewnia wyjątkową miękkość, czyli warunki idealne do spania, drzemania i odpoczywania na inne sposoby. Pościele dostępne są w różnych rozmiarach, więc zauroczeni dziecięcymi wzorami dorośli nie muszą zazdrościć maluchom. Mogą od razu kupić dodatkowy zestaw! Fani klasyki też znajdą coś dla siebie. Motywy kwiatowe, geometryczne lub jednokolorowe komplety wspaniale odnajdą się w różnorodnych wnętrzach.

REGAŁY CARTONKI

Dziecięce wnętrza rządzą się swoimi prawami – nie może zabraknąć w nich pojemników i regałów na niezbędne drobiazgi najmłodszych. Te w wersji mini przez swój niezaprzeczalny urok zasługują na specjalne miejsce w kąciku relaksu. Regały Cartonki można powiesić na ścianie nad łóżkiem lub postawić na szafce. Polubią się z każdym wnętrzem – w kolekcji znajdziecie zarówno subtelne chmury, jak i zabawne zwierzątka czy kolorowe tipi. Punkt wspólny to wykonanie z recyklingowanej tektury falistej – Cartonki są eko i za to je uwielbiamy!


DEKORACJE Z BABY & TRAVEL

To detale i szczegóły budują klimat wnętrz – ta zasada obowiązuje też przy dziecięcych pokojach. Przyjemne w dotyku faktury i miłe dla oka kolory wspierają rozwój sensoryczny od pierwszych miesięcy życia. Bynajmniej nie przestają być przydatne przy starszych dzieciach! Girlandy, kosze, koce i maskotki z oferty Baby & Travel to przepiękne dekoracje. A drobne zmiany, których dzieci mogą dokonać samodzielnie, czyli przewieszenie czy przełożenie – pozwalają na subtelną zmianę wystroju.

Materiał powstał przy współpracy z markami: Baby and Travel, Cartonki, Francke-Art, Little Lights, Moi Mili, Mumla, Tublu.

Dodaj komentarz