metamorfoza

Metamorfoza z Ładne Bebe #5

Urządzamy kącik starszego brata w pokoju rodzeństwa

Metamorfoza z Ładne Bebe #5

Zyskać swoją strefę w pokoju dzielonym z młodszym bratem – oto marzenie Janka, które spełniamy w ramach nowej odsłony naszej metamorfozy wnętrzarskiej. A ów kącik urządzimy najpiękniej, jak potrafimy, by godnie służył obu braciom.

Czas pędzi jak szalony i tak się składa, że to już piąta edycja Metamorfozy z Ładne Bebe – uwierzycie? I choć rzeczywistość powoli wraca do normy, musimy jeszcze wstrzymać się z naszym tradycyjnym konkursem na przemianę wnętrza. Za to szykujemy zmiany w mieszkaniu zaprzyjaźnionej z naszą redakcją fotografki Moniki Kraińskiej, która jest stałą członkinią zespołu zajmującego się metamorfozami w waszych domach. Monika ma dwóch synów, Ignacego i Janka, którzy dzielą wspólną przestrzeń na strychu, a naszą misją będzie pomoc w zaaranżowaniu kącika starszego, 7-letniego brata. O rezultatach poinformujemy was niebawem, tymczasem zobaczcie 8 marek z meblami i dodatkami, które pomogą nam w urządzeniu strefy Janka.

ŁÓŻKO WOODIES

Wygodne łóżko to kluczowa sprawa w pokoju dziecka – to centrum dowodzenia, generator sił i dobrego nastroju, a do tego ozdoba wnętrza. W polskiej firmie Woodies powstają solidne drewniane łóżka i łóżeczka projektowane z myślą o zdrowiu, bezpieczeństwie i spokojnym śnie niemowlaków i starszaków. Wśród tutejszych modeli znajdziecie takie, które dopasują się do waszego stylu, np. skandynawskiego czy vintage, i nasze ulubione łóżka 2w1, które rosną razem z dzieckiem. A gdy Janek wyrośnie ze swojego – łóżko będzie jak znalazł dla Helenki – jego młodszej siostry.

LAMPKI ROOMGAGA

Oto lampki niczym dzieła sztuki – inaczej nie sposób opisać tych drewnianych wspaniałości, które mienią się w roomGAGA. Emanujące ciepłym światłem króliki, tygrysy, misie i leniwce powstają w małej poznańskiej manufakturze, bazując tylko na litym sosnowym drewnie. Znakiem rozpoznawczym lampek roomGAGA są – poza cudną formą, oczywiście, delikatnie migoczące lampki przypominające świetliki. Już nie możemy się doczekać tego przytulnego klimatu, który stworzą w bazie Janka.

TAPETA HUMPTY DUMPTY ROOM DECORATION

Czy po ścianie w kąciku Janka będą szusowali zwinni narciarze, czy może obsiądą ją bajecznie kolorowe papugi, tukany albo flamingi? To się dopiero okaże, ale już teraz możemy wam zdradzić, że wybór nie będzie lekką sprawą, bowiem w zasobach sklepu Humpty Dumpty Room Decoration pyszni się cała masa wspaniałych tapet do dziecięcych wnętrz. Autorskie wzory są po dziecięcemu radosne, a przy tym minimalistyczne i uniwersalne. Kolekcji tapet towarzyszą ilustrowane plakaty i naklejki – a my już dobrze wiemy, jak ozdobione ściany mogą pięknie odmienić królestwo małego człowieka!

MEBLE JUUPI

Uwielbiamy sprytne drewniane meble i akcesoria polskiej marki Juupi za to, że swoją prostą formą pozwalają dzieciom korzystać z nich na mnóstwo rozwijających sposobów. Zaprojektowane w duchu filozofii Marii Montessori bujaki, drabinki, krzesełka i półki na książki dają się skomponować w bezpieczny plac zabaw czy przyjazny kącik czytelniczy w dziecięcym pokoju. Coś czujemy, że Janek wybierze prywatną biblioteczkę z kolekcji Juupi! Dzieci korzystają zatem z wszechstronności tych mebli, rozwijając percepcję i motorykę, a rodziców cieszy ponadczasowe wzornictwo we wnętrzu. To się nazywa design holistyczny.

PLAKATY LILA PETITE

Im dzieci stają się starsze, tym bardziej ściany w ich pokojach przypominają małe manifesty albo moodboardy z tym, co lubią najbardziej. Do sklepu Lila Petite zaglądamy więc po inspirowane światem najmłodszych grafiki i metryczki w mile stonowanej formie. Czy z ich pięknej kolekcji Janek wybierze błękitne auto przyszłości, czy może koalę w koronie? O tym przekonamy się wkrótce, tymczasem zachęcamy was do przejrzenia zasobów Lila Petite – zakładamy się, że znajdziecie tam coś, co upiększy ściany w pokoju waszych maluchów.

OCZYSZCZACZ POWIETRZA BLUEAIR 

Wiecie, że oprócz kurzu, pyłków i bakterii pokój dziecka może zawierać nawet 300 różnych substancji chemicznych? Część z nich jest stosowana w produkcji farb, lakierów, mebli czy wykładzin – czyli wraz z remontem możemy wprowadzić do wnętrza malucha sporo nieproszonych gości. Na szczęście rozprawi się z nimi porządny oczyszczacz powietrza – jego niebieska wysokość Blue Pure 221, czyli nie raz przez nas zachwalany model Blueair. Po remoncie warto zwiększyć wentylację w pokoju Janka i Ignacego, a przy okazji zmniejszyć lub wyeliminować zanieczyszczenia, które mogą podrażniać dziecięce płuca, i pożegnać się z kurzem. No i trzeba przyznać, że oczyszczacz ma bardzo przyjazną formę – wygląda na to, że Blue Pure 221 zostanie tu na długo.

DODATKI YELLOW TIPI

Detal we wnętrzu ma znaczenie, a w dziecięcym wnętrzu – olbrzymie. Oto bowiem piękne mięsiste zasłony nie tylko sprzyjają dobrym snom, ale też zdobią okna. Poduchy w rozmaitych kształtach pozwalają się przytulać, spełniają funkcję siedzisk, a wycięte w kształcie danej literki od razu dają znać, kto rządzi w tym pokoju. Po solidnie zaprojektowane dodatki do pokoju dziecka lubimy zaglądać do Yellow Tipi – ich asortyment nigdy nas nie zawiedzie. I już wiemy, że dekoracje okna i łóżka w kąciku Janka urządzimy właśnie z nimi.

PRZYRZĄDY GIMNASTYCZNE MAŁPISZON

W zdrowym ciele zdrowy duch – to hasło nie traci na wartości, a co więcej, zdrowego ducha można hartować w zaciszu swojego pokoju. Twórcy polskiej marki Małpiszon dostarczają maluchom masę frajdy, bo ich metalowe drabinki gimnastyczne i ścianki wspinaczkowe zostały stworzone po to, by montować je właśnie w domowych przestrzeniach. Ot, plac zabaw gotowy! Można się wspinać i trenować bezpieczne akrobacje. Jankowi zamarzyła się drabinka z kółkami gimnastycznymi – zobaczymy, co to będzie!

MEBLE I DODATKI NUKI

W NUKI można urządzić dosłownie calutki pokój dziecka, dbając nie tylko o spokojny sen, uporządkowane niezbędniki i wszelkie skarby, ale też o zabawę. Ta polska marka tworzy trwałe i pięknie skrojone meble i dodatki ze sklejki brzozowej – wytrzymałej i wnoszącej do wnętrza element przytulności. Sklejka jest też bazą wieszaków naściennych i minimalistycznych huśtawek, które zagoszczą w przestrzeni Janka. Ależ tu będzie pięknie!

Duma nas rozpiera na myśl, ile zdolnych ludzi tworzy polskie marki z meblami i dodatkami do dziecięcych wnętrz! Co z dobrodziejstwa powyższej dziewiątki urządzi i ozdobi pokój Janka? Dowiecie się niebawem. Stay tuned!

Materiał powstał przy współpracy z markami: NUKI, Małpiszon, Juupi, roomGAGA, Blueair, Yellow Tipi, Lila Petite, Humpty Dumpty Room Decoration i Woodies.

Dodaj komentarz