metamorfoza

Metamorfoza z Ładne Bebe #4

Aranżujemy nowy pokój braci

Metamorfoza z Ładne Bebe #4

Jak mamy przemienić dziecięce wnętrze, kiedy i my, i nasi bohaterowie jesteśmy zamknięci w swoich czterech kątach? Spokojnie, kolejna odsłona metamorfozy z Ładne Bebe odbędzie się na nieco innych warunkach, ale nadal po naszemu. W dobie kwarantanny pomożemy mamie dwóch chłopców w remoncie, który zaczął się u nich jakiś czas temu.

Czwarty odcinek naszej #metamorfozy wnętrzarskiej odbędzie się pod hasłem akcja nadzwyczajna i w związku z ograniczeniami pandemii wyjątkowo nie będzie konkursem. Z urządzaniem dziecięcego pokoju działamy zdalnie, ale nadal pełną parą. Misja jest konkretna, bo oto będziemy pomagać Marii Miklaszewskiej, naszej zaprzyjaźnionej redakcyjnej fotografce, która na stałe jest w zespole Metamorfozy z Ładne Bebe – mamy zatem specjalistkę w temacie! Wspólnymi siłami urządzimy nowy pokój jej dwóch synków, pięcioletniego Franka i półtorarocznego Stefana, który powstał w dawnej sypialni rodziców. Poniżej znajdziecie siedem polskich marek, których akcesoria i dodatki wybrałyśmy z Marysią do aranżacji nowego królestwa chłopaków – zapoznajcie się z nimi, a my tymczasem nadzorujemy prace wizualne w pokoju braci. Efekty metamorfozy z Ładne Bebe #4 zobaczycie u nas już niedługo!

 

*

PLAKATY POSTER STORE

Pięknie ilustrowane wieloryby, przedstawiciele dobrze znanych ptaków i leśna fauna – Marysia ceni plakaty ze zwierzętami, przypominające nieco dawne tablice szkolne. Takie ozdoby na ścianę dziecięcego pokoju znalazłyśmy w przepastnej kolekcji Poster Store. Wśród ich plakatów w stonowanym skandynawskim stylu jest wiele takich, które sprawdzą się we wnętrzu ciekawskich dzieci – my zgodnie stawiamy na te z motywem zwierzaków. Poza walorami estetycznymi – a to ważne, by Franek i Stefan na co dzień i od małego otaczali się pięknymi rzeczami – plakaty dla dzieci z kolekcji Poster Store mają wartość edukacyjną. Doceniamy też to, że wszystkie obrazki są drukowane na wysokiej jakości ekologicznym papierze ze znakiem FSC, oznaczającym, że drewno, z którego powstał, pochodzi tylko z lasów certyfikowanych. Tyle natury w pięknej formie.

 

*

REGAŁY CARTONKI

W dziecięcych pokojach każdy kawałek przestrzeni jest na wagę złota. Myśląc o zagospodarowaniu ścian w nowej kwaterze chłopców, Marysia stawia też na małe regały – niezwykłe małe regały. Mile brzmiące Cartonki to polska manufaktura założona przez mamę, która lubi częste zmiany w dziecięcym pokoju i ceni ekologiczne podejście do sprawy. Obie opcje łączą właśnie poszczególne modele cartonków – małych półek wykonanych z recyklingowanej tektury falistej. I tak na ścianie (albo na komodzie) pysznią się leciutkie kolorowe regały w kształcie dostojnego kota, słonia, zająca czy autobusu. Gotowe, by pomieścić zabawki i urocze bibeloty.

 

*

DODATKI I TEKSTYLIA Z YELLOW TIPI

Twórcy Yellow Tipi nie pierwszy raz wspierają nas w metamorfozie dziecięcego wnętrza – radość, bo w ich sklepie za jednym zamachem znajdujemy kilka pasujących do siebie dodatków. Do wyboru są niezbędniki, od małych mebli, przez tekstylia, po dekoracje. Na pewno wybierzemy z Marysią dobrze kryjące zasłony, bo mama chłopaków chce wymienić dawną szarą parę na coś kolorowego. Pobuszujemy też w tekstyliach, żeby znaleźć idealną narzutę i miękkie bajeczne poduchy. Pod lupę weźmiemy także lampki, które dają łagodne światło, rozpraszające nocne mroki. Franek, Stefan – szykuje się wam superprzyjemne centrum dowodzenia!

*

DEKORACJE PASTELOWE LOVE

Jeśli lubicie takie zmiany aranżacji w pokoju dzieciaków, które nie wymagają remontu, trafiliście pod dobry adres. W sklepie Pastelowe Love mienią się naklejki na ściany (mapa świata jest mistrzowska!), metryczki, plakaty i drewniane dekoracje, które błyskawicznie i nieinwazyjnie zmienią dziecięce wnętrza. Marysia zapowiada, że urządzanie pokoju chłopców wiąże się z całkiem sporą zmianą – znikną białe ściany, za to wkroczy kolor i nowe dodatki, od których mieni się w tym polskim sklepie. Od razu widać, że Pastelowe Love stworzyli rodzice z myślą o swoich dzieciach.


*

MEBLE I DODATKI .DOT

Proste jest piękne – z tym zgadza się i Marysia, i twórcy polskiego sklepu .DOT, a my wtórujemy. W niewielkiej, ale zmyślnie skomponowanej kolekcji znajdziecie meble i dekoracje do dziecięcego pokoju. Jest na przykład nowoczesny biały regał i jego kuzynka biała komoda, które posłużą długo – od malucha do nastolatka. Uwadze polecają się też pojemna skrzynka na zabawki w duchu DIY i piękne, nazwijmy je – ekspozytory na dziecięce skarby (koszy na zakupy z miejsca podbił nasze serducha). Prawda, że chce się mieć je wszystkie?

 

*

MAŁPISZON – DOMOWY PLAC ZABAW

Podczas kwarantanny nam wszystkim, a dzieciakom szczególnie, brakuje ruchu. I wtedy rodzą się pomysły, by place zabaw organizować w dziecięcych pokojach. Tu pomocą służą twórcy sklepu Małpiszon, w którym znajdziecie całe zestawy przyrządzeń do zabawy, drabinki gimnastyczne i nasz hit: ściankę wspinaczkową! Ta ostatnia pojawi się w pokoju chłopców na sto procent. Franek, starszy syn Marysi, lubi wspinaczki po łóżku piętrowym i rodzice myśleli o zapisaniu go na ściankę. Dopóki obowiązuje zasada #zostańwdomu, Franio będzie ćwiczył koordynację w swoim pokoju. Najlepiej!

 

*

DEKORACJE ZE STOLARNI KARTEK

Kartki z drewna? No pewnie! Te, które powstają w małej manufakturze Stolarnia Kartek zdobią wnętrza i przysługują się radosnej twórczości. W ich ofercie znajdziecie nie tylko drewniane pocztówki i kartki do kolorowania, ale także magnesy, ozdoby (balony i ryby są świetne!) i gotowe plakaty – obrazki w formacie A4 i A3 do powieszenia na ścianach. Ciekawe, co na tych drewnianych cudach zmalują chłopaki Marysi?


*

Prawda, że wspaniały zestaw dóbr wnętrzarskich wybrałyśmy do pokoju Franka i Stefana? Przebieramy nogami na myśl, że już niedługo wszystkie dodatki ozdobią wnętrze chłopaków. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia finałów naszych wcześniejszych metamorfoz. Inspirujcie się i wypatrujcie efektów Metamorfozy z Ładne Bebe #4. Stay home & stay tuned!