Mamy namieszane w głowach

turbany i opaski Looks by Luks

Turbany, opaski, twist bandy... Ozdoby na głowę wróciły do łask. Moda robi się coraz swobodniejsza, coraz więcej w niej miejsca na akcenty retro, radosne i szalone. Looks by Luks to polski brand, który namieszał nam w głowach.

Polska moda rządzi właśnie dzięki takim inicjatywom: świeżym, młodym, pełnym pasji. Looks by Luks to pierwsza polska marka, która zaproponowała nam kolekcję turbanów dla mam i dzieci. Zainspirowały ją rodzinne wyprawy twórców w egzotyczne strony, gdzie kobiety noszą nakrycia głowy zalotnie i z dumą.

*
JAK KOLOROWY PTAK

W kolejnych liniach widać dopracowane szczególny i dbałość o jakość. Zaczyna się od troski o tkaninę: ekologiczna bawełna, mięsisty aksamit, wełna merino… Bo ciepłe czapki na zimę, te lekkie, wiosenne i letnie opaski wcale nie muszą być banalne! Dobre nakrycie głowy potrafi „zrobić” kreację.

Jak mówią twórcy marki: – Projektujemy cuda dla znającej swoją wartość kobiety, która słucha swojej intuicji. Która lubi się wyróżniać i bawić modą, i której w duszy gra kolorowy ptak. Dokładnie tego samego chce dla swojej córki – nauczyć jak ważne jest by wierzyć w siebie i czuć się dobrze we własnej skórze.

*
CHOOSE YOU

Dlatego nazwa letniej linii nakryć głowy Looks by Luks nie dziwi. Turbany i opaski Choose you wyróżniają ręcznie malowane przez Karolinę Niedzielską wzory. Z kolei konstrukcje jak zwykle pokazują talent twórczyni marki, Sylwii Luks.

*
RODZINA RULEZ

Zacznijmy od małej Mii. To jej zawdzięczamy, że marka dedykowana jest nie tylko dorosłym kobietom, ale pamięta także i o maluszkach (są rozmiary noworodkowe), i o nastolatkach. Tata Mii, Marcin, ogarnia kwestie administracyjne, finansowe i sklep www. Sylwia, mama Mii i znawczyni mody, jest głównym napędem kreatywnym Looks by Luks. Wymyśla nowe produkty, szuka materiałów, zatwierdza projekty i decyduje o kwestiach wizualnych. Na co dzień bawi się modą i śmiało kreuje trendy, zarówno w modzie damskiej, jak i dziecięcej. To ona najczęściej wymyśla stylizacje dla całej rodziny.

W tej rodzinie nakrycia głowy nosi się chętnie i nie ogranicza się do własnych produktów. Dzieci lubią między innymi czapeczki z daszkiem, kapelusze, opaski, gumki czy spinki – mają ich całkiem spory repertuar. Sylwia często wybiera kapelusze.

*
ZAPACH LATA

W nowej kolekcji widać miłość do natury i soczystą radość życia: – Inspirowały nas kolory owoców, nieba o zachodzie słońca, czy egzotycznych roślin. Unikatowe printy to połączenie naturalnie występujących faktur i kolorów, uzupełnionych o abstrakcyjne kształty i dozę szaleństwa.

W kolekcji znajdziemy nie tylko turbany dla nas i i dzieci. Cieszą nas turbandy i twistbandy, czyli opaski z wbudowanym drucikiem, dzięki czemu można je dopasować do kształtu głowy i dowolnie modelować.

Kolekcję Looks by Luks dostaniecie tutaj, a także w butiku marki Atelier LUKS w Sopocie przy ulicy Haffnera 42.

zdjęcia Lools ky Luks dla dorosłych: Dorota Szulc / Szulcworks,

zdjęcia dzieci:  Aneta Zamielska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.