Kreatywne zabawy w domu

Mamo, tato – zmalujemy coś dla was!

Bebe Friends dla małego artysty

Mamo, tato – zmalujemy coś dla was!
Czworonas

Te najprostsze zawsze nas rozczulają. Odręczne podobizny rodziców oddane tak wiernie, że widać, jak dokładnie obserwują nas mali artyści. Łąki pełne kwiatów sięgających do samego nieba czy magiczne bukiety z roślinami, które spotkamy tylko w bajkach. Zatrzymujemy każdą, nawet stworzoną na najmniejszej kartce. Laurka to pamiątka ulotnych wspomnień i znak pędzącego czasu.

Lubicie dostawać życzenia w formie rysunków wykonanych specjalnie dla was? Jeżeli macie w domu wielbicieli malowania i przygotowywania laurek na każdą okazję, to musicie zapewnić im odpowiedni warsztat do tworzenia. Skierujcie swoją uwagę w stronę Bebe Friends – to nowość wśród papierniczych graczy, której twórcy doskonale wiedzą, czego potrzebują mali artyści. W ich propozycjach znajdziecie produkty będące idealne też dla przedszkolaków czy świeżo upieczonych szkolniaków. Kolorowe kredki i flamastry, plasteliny w tęczowych barwach i tekturowe walizeczki wypełnione najpotrzebniejszymi materiałami. Tak, aby zawsze wszystko było pod ręką! Produkty skierowane są do najmłodszych twórców, dlatego bezpieczeństwo to jedna z ważniejszych wartości. I tak farby są nietoksyczne i łatwo zmywalne, więc nie trzeba się martwić, kiedy kolorowa kropla wyląduje nie tam, gdzie trzeba podczas ekspresyjnych działań. Żeby było jeszcze bardziej zachęcająco, na każdym produkcie spotkacie wesołego zwierzaka – towarzysza artystycznych uniesień.

My miałyśmy okazję podejrzeć, jak wyjątkowe malunki wychodzą spod rąk 5-letniej Zosi i 7-letniej Julki – córek Karoliny i Jacka, czyli kwartetu Czworonas.

Kiedy człowiek sztuki siada przed białą kartką, w głowie wirują mu różne pomysły. Czy tym razem powstanie odrealniony pejzaż z ogromną tęczą unoszącą się ponad chmurami? Do takiej formy najlepiej użyć farb plakatowych w pastelowych lub intensywnych barwach. A może to czas na krajobraz ze sztafażem? Mały miś koala dyndający na drzewie wydaje się być motywem trafionym i ożywiającym kompozycję. Wypełniony ulubionymi kolorami za pomocą kredek, tak dobrze wyprofilowanych, że rysowanie to przyjemność. Mali malarze mogą szkicować w notatniku. Zabieramy się do pracy!

W jakim kolorze wybrać kredkę, aby oddać jak najlepiej kolor oczu mamy? Którym pędzlem namalować idealne włosy taty? To prawdziwe zagwozdki malarek, które w pełnym skupieniu zapełniają białe kartki. Na szczęście w zestawie pędzli od Bebe Friends znajdziemy tyle propozycji, że ojcowska czupryna nie będzie odbiegała od tej w rzeczywistości.

Inspiracje mogą nadejść w każdym momencie. Julia i Zosia często udają się w dalekie podróże. Wtedy warto mieć wszystkie niezbędne przybory pod ręką. Tekturowe teczki kryją skarby – wystarczy uchylić klapę, a ze środka wysypią się: ulubione kredki, plastelina czy nożyczki z zaokrąglonym ostrzem. Są też rozwiązania pozwalające zaoszczędzić miejsce, takie jak temperówka połączona z gumką do ścierania, którą można wsunąć do kieszeni czy małej torebki i udać się na wyprawę pełną natchnień, albo magiczny długopis, który zapomina błędy i szybko może je usunąć. W takich teczkach nasze malarki znalazły rzeczy, z których przygotowały laurki.

Kiedy już zakończy się etap tworzenia, możemy podziwiać dzieła. Wpatrujemy się w portrety, oglądamy krajobrazy i zachwycamy się martwą naturą. Wyobraźnia dzieci nie zna granic, ale wzrusza nas, jak ich oko potrafi dostrzec szczegół, który dla nas jest niedostrzegalny. Sprawić, że chcemy spojrzeć na świat oczyma naszych maluchów. Artystów, których prace uwielbiamy najbardziej!

Razem z Bebe Friends możecie stworzyć prawdziwy raj dla każdego małego malarza! Sprawdźcie ich najnowszy sklep internetowy, który aż pęka w szwach od kolorowych akcesoriów! A jak wygląda proces twórczy waszych dzieci?

Artykuł powstał we współpracy z Bebe Friends.

Zestaw Małego Artysty B&B Kids Pastel zawiera: farby plakatowe: 12 kolorów, pędzelki plastikowe: 5 szt., klej w sztyfcie 15 g, kredki świecowe: 10 kolorów , bazgrownik A4 z szablonami, pastele olejne Jumbo: 12 kolorów, kredki ołówkowe Jumbo: 12 kolorów, plastelinę kwadratową: 12 kolorów.

Zestaw Małego Artysty B&B Kids zawiera: farby akwarelowe: 12 kolorów, kredki ołówkowe Jumbo: 12 kolorów, kredki świecowe 10 kolorów, nożyczki, klej w sztyfcie 15 g, mazaki trójkątne: 12 kolorów, plastelinę kwadratową: 12 kolorów, pastele olejne: 12 kolorów, 2x blok rysunkowy A4: 20 kartek, blok techniczny A4: 10 kartek.

Dodaj komentarz