spacer po mieście współpraca wyprawka

Mamo, dasz radę wyjść z domu! O mobilności z dzieckiem.

Monika Szwed wraz z marką wraz z marką Skiddoü przekonują nas, że wyjście z domu z niemowlakiem nie musi być problemem

Mamo, dasz radę wyjść z domu! O mobilności z dzieckiem.
Monika Szwed

Narodziny dziecka to rewolucja. Nagle okazuje się, że nie możesz wykonywać najprostszych rzeczy bez uwzględniania potrzeb niemowlaka. Co możemy zrobić, by szykowanie na spacer, wspólne wyjście do kawiarni czy weekend u dziadków były mniejszym wyzwaniem? Podpowiada Monika Szwed, mama malutkiej Matyldy.

Przy małym dziecku, zwłaszcza gdy to nasze pierwsze, niekiedy wyjście do łazienki na prysznic wydaje się wyzwaniem. Znacie to? Na szczęście z czasem organizowanie spacerów, zakupów z maluchem czy wyjść do znajomych i dziadków staje się rutyną. Choć oczywiście wiele zależy od naszej pomysłowości, zaradności, otwartości na niespodziewane zwroty akcji. No i są też rzeczy, które ułatwiają codzienność – warto wiedzieć, co jest niezbędne, jeśli waszym priorytetem jest wspólne wychodzenie z domu.

Monika Szwed – mama i fotografka, mówi nam, jak ona radzi sobie z wyzwaniami i jakich gadżetów marki skiddoü używa, by aktywny czas z Matyldą był przyjemny i pozbawiony stresu.

Uziemienie po porodzie

Monika nie jest jedyną mamą, która zaraz po urodzeniu pierwszego dziecka odczuła brak swobody. Jeszcze nie tak dawno byłam w połogu i miałam zakaz dźwigania. Mój mąż wrócił już do pracy, zostałam z Matyldą sama, irytowałam się, że nie mogę wyjść „normalnie” z domu, bo przecież nie powinnam sama nosić wózka. Czułam się wtedy trochę uwięziona – mówi Monika. Połóg na szczęście szybko minął, nabrałam sił, a wychodzenie z domu stało się totalną przyjemnością – dodaje z ulgą. Dlatego pamiętajcie: najważniejszy element tego okresu macierzyństwa to postawić na regenerację i unikać podnoszenia ciężkich rzeczy – powie to każdy fizjoterapeuta!

Monika używa lekkiej, wielofunkcyjnej gondoli wózka 2 w 1 Moss w kolorze nomadic dream, która pozwala jej na sprawne pokonywanie kilku schodków do windy. Na co dzień z domu wychodzimy z Matyldą same, najbardziej cenię sobie lekkość wózka. Lekka i szybka w montażu i demontażu, składana na płasko gondola ułatwia sprawne poruszanie się po tych małych przeszkodach – przyznaje.

Spacer do miasta

Która miejska mama nie marzy, by móc jak przed ciążą, spokojnie wyjść na kawę czy spacer? Niesamowite, jak zmienia się postrzeganie miasta, gdy na świecie pojawia się dziecko. Już nie przejdziesz tak łatwo i szybko podziemiami, nie wysiądziesz na danym przystanku – bo schody, bo brak windy. Nie skorzystasz z metra, bo winda jest w naprawie, spóźnisz się też na spotkanie, bo w ciągu dwudziestu minut mijają cię same wysokopodłogowe tramwaje, a na zewnątrz leje i nie ma opcji, by zrobić dłuższy spacer. Poziom irytacji i frustracji rośnie, samopoczucie spada. Na szczęście z czasem nabierasz wprawy, stajesz się bardziej spontaniczna, a trudne w końcu staje się łatwe – mówi Monika.

Co możemy zrobić, by miejskie wypady z dziećmi były mniej męczące? Na pewno warto dobrze dobrać wózek do warunków, w jakich będziemy go eksploatować. My na spacerach zwiedzamy parki i małe kawiarnie, widujemy się z innymi mamami – opowiada Monika. Biegam po mieście, czasem korzystając z komunikacji miejskiej, by dostać się do dalszych dzielnic Warszawy. Warunek? Matylda musi mieć okienko aktywności – obserwuje wtedy ludzi i światełka, a ja mam pewność, że obejdzie się bez dram, gdy położę ją w wózku na brzuchu. Tak jesteśmy w stanie zażegnać właściwie każdy kryzys – śmieje się Monika. W gondoli wózka 2 w 1 Moss, dzięki panoramicznej wentylacji, bobas może obserwować świat z pozycji brzuszkowej, a wtedy spacer jest pełen wrażeń. – Gdy chcemy się wyciszyć, opuszczam budkę i przykrywam Matyldę niezastąpionym kocykiem, z kojącym zapachem mamy.

Wózka Moss 2 w 1 od skiddoü można używać od pierwszych dni życia, wożąc dziecko lekką gondolą czy później spacerówką z możliwością montażu przodem i tyłem do kierunku jazdy. Dodatkowo wózek 2 w 1 Moss można zakupić w zestawie z fotelikiem samochodowym Horten, tworząc tym samym zestaw 3 w 1.

Gondola ma doskonałą wentylację i składa się na płasko do kompaktowych rozmiarów, a system airy+ zapewnia właściwą cyrkulację powietrza. Do tego amortyzacja gwarantuje komfort, zarówno mamie, jak i dziecku.

Niezbędne rzeczy pod ręką

Z niemowlakami mobilność oznacza noszenie ze sobą wszystkiego, co potrzebne do zaspokajania podstawowych potrzeb malucha. Monika pakuje się do do plecaka dla rodziców Astrid marki skiddoü. To bardzo funkcjonalny model zastępujący torbę do wózka. Uwielbiam praktyczne rozwiązania i najbardziej sprawdza mi się plecak. Nie zsuwa się z ramienia, gdy biegniesz do pokoju ze zirytowanym od mokrej pieluchy dzieckiem (śmiech). Plecak wiele pomieści, a jego ciężar jest rozłożony na dwa ramiona, co jest ważne dla mam, które dużo noszą – mówi Monika.

Plecak 2 w 1 Astrid z przegródkami marki skiddoü ma liczne przegródki na pieluszki, mokre chusteczki, brudne ubranka, czy jedzenie. Najważniejszą jego cechą jest pojemność – ma dostęp do trzech wewnętrznych kieszeni oraz aż pięciu termicznych (dwie w głównej komorze, dwie w przedniej i jedna na zewnątrz plecaka). Oznacza to mnogość rozwiązań i wiele sposobów konfiguracji. Nie zabrakło też kieszeni na chusteczki, brudne ubrania, maty do przewijania, a także zawieszki na klucze – wylicza Monika. Oprócz produktów dla Matyldy, dokładam do plecaka swoje rzeczy, jak książka na ławkę w parku, woda, kawa w termosie. Na dłuższe spacery lubię używać plecaka jak torby, wtedy pakuję dodatkowy kocyk, ubrania na zmianę dla siebie, a także… aparat, oczywiście! – śmieje się mama Matyldy.

Wyjazd na weekend

Jesteśmy wciąż na etapie, kiedy Matylda śpi z nami, dzięki czemu nocne karmienia nie są takie straszne (śmiech). Gdy jesteśmy z wizytą u rodziny czy przyjaciół, podczas drzemek w ciągu dnia i gdy spacer nie jest możliwy, bardzo doceniamy łóżeczko turystyczne. Matylda też bardzo je polubiła! A gdy wracamy do domu, nie chowamy go w kąt. Rozkładamy je w salonie i stanowi świetną bazę do zabawy. Matyldzia leży w nim na brzuchu, ćwicząc podpór i łapiąc gryzaki, a ja w tym czasie mogę przygotować poranną kawę, nie tracąc jej z oczu. Łóżeczko ma kółka, dzięki czemu mogę je bezpiecznie i z łatwością przesunąć w dowolne miejsce w mieszkaniu. Myślę, że to również świetne rozwiązanie do piętrowego domu, gdzie sypialnia czy pokój dziecka mieści się na na górze, a ty chcesz spędzić czas na dole – opowiada o zastosowaniach turystycznego łóżeczka Lunar+ od skiddoü Monika. Bezpieczny i stabilny model Lunar+ ma szereg zalet. Składa się łatwo i kompaktowo, ale przede wszystkim ma dwa poziomy z podwieszaną podłogą. Są w nim też praktyczne kieszenie na drobiazgi. Przenoszenie go z pokoju do pokoju ułatwiają kółka z hamulcem, a siateczkowe boki zapewniają właściwą cyrkulację powietrza.

Szybkie pakowanie do auta

Jeśli planujemy zabrać wózek do auta, oprócz łatwego składania (najlepiej przy pomocy jednej ręki), ważnym parametrem jest kompaktowy rozmiar po złożeniu, a także jego kompatybilność z fotelikiem dziecięcym. Niezastąpiona jest też rączka ułatwiająca pakowanie do bagażnika. Monice cały czas jeszcze w pakowaniu wózka 2 w 1 Moss, który jest w zestawie z fotelikiem samochodowym, pomaga mąż, ale gdy przyjdzie jej robić to samodzielnie, nie będzie miała problemu, ze względu na lekkość i intuicyjne składanie. Wielkie wakacje jeszcze przed nami, ale gdybyśmy tylko mogli – w podróży bylibyśmy caaaały czas! Na razie jesteśmy po wizytach u babci, dziadka i prababci Matyldy, a aktualnie planujemy wypad nad polskie morze – zdradza nam swoje plany.

Po złożeniu stelaż wózka Moss zajmuje naprawdę niewiele miejsca, a jego lekkość pozwala bez wysiłku spakować go do auta i przenosić. Przenoszenie ułatwia też rączka umieszczona z boku. Co istotne, wózek można złożyć z zamontowaną spacerówką niezależenie od jej kierunku jazdy.

Wygoda na pierwszym planie

Czy łatwo jest wychodzić z domu z dzieckiem, zabierać je na zakupy? Tu sporo zależy od… dziecka! Matylda wdała się we mnie i zakupów nie lubi – mówi Monika. Gdy tylko przekraczam próg sklepu, drogerii po pampersy albo papier toaletowy, młoda od razu marudzi. Dlatego takie codzienne sprawunki ogarnia mąż, a większe listy zakupów realizujemy online – tłumaczy Monika. Jeśli czujesz, że wyjścia z domu kosztują twoje dziecko i ciebie zbyt wiele, nie poddawaj się! Nie trzeba sztywno trzymać się godzin spacerów czy dziennej normy przebywania na powietrzu. Czasem quality time w pokoju z zabawkami i spokojną mamą znaczy więcej, niż okupiony stresem spacer przez park. Wyprawy małe i duże warto realizować wtedy, gdy czujemy, że naszej rodzinie właśnie to jest potrzebne. A taki moment przychodzi zawsze, choć niekoniecznie zaraz po urodzeniu maluszka.

Komfortu podczas zabaw w domu małej Matyldzie dodaje delikatny kocyk z certyfikowanej bawełny Lindi, która gwarantuje bezpieczeństwo dla wrażliwej skóry małego dziecka. Dzięki swoim właściwościom kocyk Lindi może być wykorzystywany zarówno zimą, jak i latem – gwarantując perfekcyjną termoregulację. Matylda nie rozstaje się też z ulubionymi miękkimi zabawkami od skiddoü – zawsze ma je ze sobą podczas wyjść na spacer czy na wycieczkach poza rodzinną Warszawę.

A wy, młode mamy, wychodzicie z dziećmi z domu? Udaje wam się spakować i wyjść w kilka minut bez marudzenia maluszka? Podzielcie się tym, co działa na wasze dzieci w kwestii wyjść, nie tylko na spacer, ale też do kawiarni, znajomych czy domu dziadków.

Materiał powstał we współpracy z marką skiddoü.

Dodaj komentarz