mama poleca

Mama poleca: Marianna Grzywaczewska

Zakupowi ulubieńcy

Mama poleca: Marianna Grzywaczewska

Przedmioty bywają na wagę złota – usprawniają codzienność, umilają domową egzystencję dzieci i rodziców, a do tego często zdobią wnętrze. Oto zakupowi ulubieńcy mamy dwóch dziewczynek i wprawnej łowczyni pięknych rzeczy.

Marianna Grzywaczewska, którą zaprosiłyśmy do kolejnej odsłony naszego cyklu Mama poleca, ma świetne oko do przedmiotów wartościowych pod wieloma względami. Z pewnością znacie ją jako założycielkę butiku Cloudmine, zrzeszającego polskich projektantów, a my dodamy jeszcze, że jest też właścicielką studia NousNous w ramach, którego organizuje targi designu Bakalie w Gdańsku, Gdański Targ Roślinny i koordynuje wiele innych projektów ze świata designu i kultury. Jest też mamą dwóch dziewczynek: czteroipółletniej Mirki i dwumiesięcznej Sawy. Niedawno przeprowadziła się z rodziną do domu na kaszubskiej wsi – kadry z niego znajdziecie dziś na instagramowym profilu Ładne Bebe, gdzie Marianna przejmuje dzień na stories. A poniżej czeka na was lista jej inspirujących dobroci – TOP 4 rzeczy dla mamy, tyle samo dla dzieci i jeszcze dla domu.

TOP 4 / DLA MAMY

1. SKÓRZANY WOREK ATOMY – dziewczyny z Gdańska zawojowały polski (i nie tylko) rynek akcesoriów. Podziwiam i kibicuję.

2. PUDEŁKO PĄCZKÓW Z MISS MELLOW – te pączki stały się moim obiektem pożądania. Siedząc na kaszubskiej wsi, fantazjuję o tych z kremem angielskim albo solonym karmelem…

3. SERUM CERAMIDOWE FEMI – bazowym elementem kosmetyków gdańskiego Laboratorium FEMI (tworzącego od 30 lat!) jest woda z róży damasceńskiej, pozostałe składniki brzmią jak prawdziwie magiczny eliksir.

4. BODY Z SIATECZKI, UNDRESS CODE – uwielbiam body jako część garderoby, są praktyczne (ciepłe) i zmysłowe. Jeśli chodzi o te z ostatniej kolekcji Undress Code – mogłabym mieć je wszystkie.

TOP 4 / DLA DZIECI

5. „WYSPA” JERZA IGORA – najnowsza płyta superduetu tworzącego piosenki dla dzieci. Sama też uwielbiam ich utwory.

6. BARANEK CHOOCHOO – ręcznie robione zwierzątka, każde jest wyjątkowe. Do kupienia stacjonarnie w Cloudmine na Paryskiej 17.

7. WEŁNIANE KAPCIE A BABY BRAND – cieplutka wełna w minimalistycznym wydaniu od polskiej marki, która stawia na bazowe kolory i proste kroje.

8. FERIE W MUZEUM / MSN – Co to jest znak i co czego może służyć? Kiedy znak nic nam nie mówi? Jakie znaki tworzą artyści i artystki? Muzeum Sztuki Nowoczesnej przygotowało superofertę warsztatów online dla dzieci i młodzieży.

TOP 4 / DLA DOMU

9. KRZESŁO MIYAMA MODERNOFF – zaskakujące i starannie wykonane polskie meble mało znanej marki. Poproszę biurko, krzesło i regał!

10. MYDLARZ ZAKWAS STUDIO – piękny i mądry przedmiot wykonany w dwóch technikach – ceramicznej i druku 3D. Pozwala wykorzystać całe mydło, jednocześnie może być masażerem do ciała. Został zaprojektowany na festiwal Gdynia Design Days 2020.

11. GRAFIKA TYMKA JEZIERSKIEGO – jestem wielką fanką talentu Tymka i szczęśliwą właścicielką kilku prac. Polecam śledzić go na Instagramie.

12. DYWAN EWALDA KRÖNERA, NA ŁUBINOWEJ – cenowo nieosiągalne, ale przepiękne znalezisko w jednym z moich ulubionych sklepów vintage.

*

Marianna, wielkie dzięki za te inspiracje! Więcej artykułów z cyklu Mama poleca znajdziecie tutaj. Którą mamę chcielibyście zobaczyć w następnej odsłonie?

Dodaj komentarz