mama poleca

Mama poleca: Kasia Listwan

Zakupowi ulubieńcy

Mama poleca: Kasia Listwan
Kolaż: Kay Humelt

A gdyby tak rzucić wszystko i przeprowadzić się w… Beskidy? A konkretnie Beskid Wyspowy, gdzie mieszka kolejna inspirująca mama, którą przepytujemy o ulubione przedmioty dla siebie, dla dzieci i dla domu.

Kasia Listwan, mama dwuipółletniej Wandy i dziesięcioletniego Ziemka oraz żona Mariusza, mieszka w przepięknym Beskidzie Wyspowym. Razem z mężem prowadzi Dom na Wzgórzu Paproć – gościnne miejsce ze świetną kuchnią (to też Kasia!), ciepłą atmosferą i widokiem na góry i doliny. Na co dzień, oprócz zajmowania się domem i gośćmi, oraz gotowaniem (z pasji!) i pracą w ogrodzie (uff, ile godzin ma doba?) Kasia maluje – mówi, że najbardziej inspiruje ją natura i nic dziwnego, bo wokół niej, na Wzgórzu Paproć, przyroda aż kipi! Bzyczą pszczoły, którymi zajmuje się w sezonie, rosną zioła, szumią drzewa i trawy. Jeśli wydaje wam się, że skądś znacie tę inspirującą dziewczynę, to macie rację – odwiedziłyśmy ją niedawno razem z marką Weleda i zapytałyśmy o manifest Matki Natury, a jej wspaniały, pełen detali dom mogliście podziwiać przy okazji jednego z odcinków cyklu Rodzinny dom.

Dziś pytamy ją o jej ulubione przedmioty. Najpierw ze śmiechem odpowiada, że ciężko będzie jej zrobić listę, bo niemal wszystko, co kupuje i czego używa, pochodzi z drugiej ręki. To lubimy! Na szczęście się udało. Poniżej znajdziecie Kasine polecajki, a na naszym Instagramie dziś, czyli w środę, cały dzień pięknych, górskich widoków i codzienności Kasi. 

TOP 4 / DLA MAMY

1. Prenumerata magazynu Szum, jako bardzo trafiony prezent od męża. Jego lektura umila mi chwile odpoczynku. Zawsze znajdę czas na przynajmniej jeden artykuł, jestem więc w miarę na bieżąco z tym, co dzieje się w polskiej sztuce, nawet jeśli nie udaje mi się dotrzeć na wszystkie interesujące mnie wystawy.

2. Z farbami olejnymi Van Gogh nie rozstaję się od 18 lat. Wszystkie moje obrazy są nimi namalowane.

3. Kozie mleko uważam za absolutny hit. My bierzemy je od sąsiadki. Piję je ze względów zdrowotnych, bo czuję się po nim doskonale, ale używam go też w łazience, np. do peelingów. Najbardziej lubię się w nim kąpać.

4. Second handy w Limanowej uwielbiam za jakość ubrań i ich niepowtarzalność. Ubieram w nich całą rodzinę. Niektóre ciuchy mam w szafie od szkoły średniej, teraz nosi je Ziemek i wciąż wyglądają świetnie.

TOP 4 / DLA DZIECKA

5. Drewniana kolejka firmy Brio to jedna z zabawek, którymi dzieci bawią się razem. Niełatwo jednocześnie zainteresować dwu- i dziesięciolatka. Za każdym razem układają razem nowe kombinacje, a kolejka nie stanowi wtedy bałaganu w pokoju, tylko staje się atrakcyjną dekoracją. To, że jest wykonana z drewna, to dla mnie duży plus!

6. Serię książek o Harrym Potterze Ziemek przeczytał w 3 miesiące. Wszędzie zabierał ze sobą książkę. Czytał też po nocach, wolał to niż oglądanie filmów!

7. Nerkę Maruna Upcycled Ziem nosi wszędzie ze sobą, dzięki temu nie gubi swoich rzeczy, jak to kiedyś miał w zwyczaju. Markę tworzy para artystów – Gosia i Dawid. Szyją upcyklingowo, z ciuchów znalezionych w second handach. 

8. Kiedy zapytałam Ziemka, co by wam polecił, zarekomendował książkę „W głowie – wyprawa do wnętrzu mózgu” wydawnictwa Dwie Siostry. A z Wandą ostatnimi wieczorami codziennie przeglądamy „Rok w Lesie”. Cała ta seria z wydawnictwa Nasza Księgarnia jest warta polecenia, zwłaszcza kiedy dziecko uczy się mówić i nazywać to, co widzi. 

TOP 4 / DLA DOMU

9. Naczynia, meble i dekoracje do domu lubimy kupować we wspólnocie Emaus w Nowym Sączu. Są to rzeczy używane, naprawiane przez ludzi zamieszkujących we wspólnocie. Kupując tam, wspomagamy doświadczonych przez los. Oddajemy tam też rzeczy, których już nie potrzebujemy, i trafiają one do ponownej sprzedaży.

10. Dużą część dnia spędzam w kuchni, a robota Smeg używam kilka razy dziennie. Codziennie piekę po dwa chleby, ciasto i dużo, dużo więcej. Bezcenna pomoc, kiedy brakuje czasu. Można kupić używany. 

11. Ceramikę z Bolesławca lubię za to, że jest nieprzestarzała, a jednocześnie oldschoolowa. Mam swoje ulubione wzory. Głównie dostaję te naczynia w prezencie, niektóre mają wiele lat. 

12. Spotify to dla mnie prosty dostęp do legalnej muzyki bez reklam. Gdy rano wstanę, jeszcze zanim nastawię kawę i piec do chleba, najpierw włączam muzykę i zostaje z nami, dopóki nie idziemy spać. 

*

Po więcej inspiracji zakupowych i sprawdzonych przez mamy produktów odsyłamy was do pozostałych odcinków pokaźnego już cyklu Mama poleca. Kto następny powinien w nim wystąpić? Czekamy na wasze propozycje!

Dodaj komentarz