mama poleca

Mama poleca: Elisa Minetti

Zakupowi ulubieńcy

Mama poleca: Elisa Minetti
Kolaż: Bartosz Buszkiewicz

O, mamo. Ty to masz życie – pełne przytulasów i buziaków, ale i kipiące od obowiązków, które ciężko czasem upchnąć w 24 godziny. Jak to zrobić, żeby było łatwiej i przyjemniej? Najlepiej skorzystać z polecajek innej doświadczonej mamy.

Nazywam się Elisa Minetti i wcale nie jestem Włoszką, choć wiele osób tak zakłada. Dla żartu chyba zacznę się uczyć włoskiego! Skończyłam wydział grafiki na warszawskiej ASP, a od ponad 10 lat projektowo prowadzę markę PLNY LALA. Mam dwóch synów dwunastoletniego Gucia i dziesięcioletniego Felka oraz dwa psy: Serce i Pucha. Mieszkamy na Saskiej Kępie i bardzo lubimy tu żyć. Kiedyś na swoim instagramie opowiadałam głównie o swojej pracy, ale dziś opowiadam więcej o relacji z ciałem i kobiecości. Nie udzielam rad, nie jestem ekspertem, jestem kobietą i opowiadam o tym co mam w głowie. Wychodzę z założenia, że czasem ktoś potrafi ubrać w słowa to, co samemu się czuje bądź myśli. I to poczucie, że człowiek nie jest sam na świecie, że ktoś ma tak samo, jest kojące.

Nasza dzisiejsza bohaterka napisała do mnie o sobie tak ładnie, że nie śmiem zmieniać ani słowa. Elisa Minetti – znacie tę dziewczynę, a właściwie kobietę-rakietę? Może czytaliście świetną rozmowę o macierzyństwie, którą udało nam się z nią przeprowadzić w codziennym pędzie i która jest nie tylko o macierzyństwie, ale i życiu poza macierzyństwem też? Dziś czeka na Was cały dzień z Elisą na instagramie Ładne Bebe –  przejęła nasze instastories i co nieco Wam pokaże i poopowiada. Zajrzyjcie koniecznie, gwarantowana dawka dobrej energii której wszyscy potrzebujemy! A niżej znajdziecie jej zakupowe polecajki – TOP 4 dla mamy, dla dzieci i dla domu. Ku inspiracji.

TOP 4 / DLA DOMU

1. Nie wyobrażam sobie życia bez kawy i pierwszą aktywnością po przebudzeniu w moim przypadku nie jest joga, tylko spacer do kuchni, by włączyć ekspres Moccamaster. To, że przy okazji jest on różowy i przyjemnie się na niego pogapić, to miły dodatek do kawy.

2. Lubię gotować i lubię ładnie nakryty stół. Mam wiele naczyń upolowanych na targach staroci, potrafię w walizce przywieźć z Amsterdamu talerze i filiżanki. Ale lubię też Muji i ciężko mi się powstrzymać, by czegoś tam nie kupić.

3. Bardzo lubię światło świec i najczęściej kupuję je w H&M Home, ale najpiękniejsze są te.

4. Mam też w domu kilka skarbów kupionych u Ani, która wynajduje perełki duńskiego designu i dla Was też może coś znaleźć.

TOP 4 / DLA MAMY

5. Od lat wszyscy w rodzinie jesteśmy superambasadorami firmy Havaianas.

6. Jestem kobietą, która wyznaje zasadę oksy cały rok. Mam okulary sportowe, sweet różowe, eleganckie, czarne kocie, kwadratowe, korekcyjne i jakie tylko wymyślisz. Kupione w sieciówce i na stacji benzynowej. Ostatnio w Optique mają superwybór.

7. Uważam, że kosmetyki to bardzo indywidualna sprawa i trudno je polecać bez konsultacji z dermatologiem, ale ta maska do twarzy to złoto.

8. Ponieważ mam wrażliwe usta to nie ruszam się z domu bez pomadki ochronnej i chyba mam Carmex w każdej kieszeni, torebce i szufladzie.

 

 

TOP 4 / DLA DZIECI

9. Nie wiem też jak mogliśmy z Guciem i Felkiem żyć bez szczoteczek sonicznych 🤯 Mamy komplet firmy Philips, każde z nas ma swój kolor. Szczoteczki mają etui, co się fajnie sprawdza w podróży.

10. Jednym z fajniejszych gadżetów, który intensywnie używaliśmy i w domu, i na wyjazdach, jest mały przenośny projektor. Można oglądać filmy na suficie, na ścianie, w ogrodzie. Zwiedził z nami kawał świata.

11. Gucio i Felek ostatnio zainteresowali się układaniem kostki Rubika. Jeżdżą na zawody i zdobyli tam nowych świetnych kolegów. Jest to pewnie zajawka, która im zaraz minie, ale fajnie jest patrzeć jak rozwijają kolejne umiejętności. 

12. Superzakupem było też Nintendo Switch. Nawet ja z nimi gram czasami w Mario Kart 8 Deluxe. Wiem, że brzmi to totalnie nieanalogowo, ale ostatnio i tak na szczęście najważniejsi są koledzy i wtedy wystarczają np. papierowe kubeczki i trochę fantazji, a tego im akurat nie brakuje.

*

Po więcej inspiracji zakupowych i sprawdzonych przez mamy produktów odsyłamy was do pozostałych odcinków pokaźnego już cyklu Mama poleca. Kto następny powinien w nim wystąpić? Czekamy na wasze propozycje!

Dodaj komentarz