janod

Mały konstruktor

Przegląd klocków dla dzieci

Mały konstruktor

Skupienie, pełna koncentracja. Język lekko wystający z buzi, bo to przecież pomaga w pracy. Ręce lekko trzęsące gdy stawiamy ten ostatni klocek na wieży, a tu jak na złość przebiega nam kot czy zawieje wiatr. To portret małego konstruktora, homo constructorus. To gatunek dość powszechny, lubi klocki w każdej postaci, śrubki, małe części, puzzle najlepiej te dla ‘dużych’ i wszelkie magnetyczne układanki. Konstruktor w wolnej chwili składa, burzy i układa na nowo. A jeśli ma przed sobą kartkę, rysuje swoje tajemne wyliczenia inżynierskie.

Dziś mały konstruktor Edek testuje dla nas klocki, puzzle i układanki. Prosimy o skupienie bo inaczej wieża runie… Zaczynamy!

Drewniana klasyka

2

O pięknych drewnianych autkach czy gryzakach prosto z Beskid pisałyśmy nie raz. Zabawki lasem pachnące od ludzi, którzy o drewnie wiedzą wszystko. A do układania klocków nikogo namawiać nie trzeba. Bo uczą koncentracji, rozwijają wyobraźnię, ćwiczą logiczne myślenie. Dobre, drewniane klocki w swoim warsztacie powinien mieć każdy mały konstruktor. Dobre, znaczy też przyjazne dla środowiska, więc nie malowane farbami chemicznymi, impregnowane woskiem pszczelim lub olejami roślinnymi. Pełna koncentracja i jest! Z zestawu 54 klocków wyczarowana własna konstrukcja. Duma!

6

7

8

Konstrukcje świetlne i świetne

1

Klocki drewniane to była tylko rozgrzewka. Teraz czas na klocki sensoryczne, nie tylko do budowania ale i badania światła! W klockach znajdziemy kolorowe okienka a w nich koraliki, wodę z brokatem, czy kolorowy piasek.

2

Obowiązkowo badamy pod słońce! Próbujemy przesypać, wysypać i przelać, bo mały konstruktor musi tez sprawdzić czy okienka się przypadkiem nie otwierają. I budujemy świetlny dom! Jaki piękny! Chcemy w nim zamieszkać!

4

7

Budujemy ZOO

1

Oj wcale nie łatwo jest zapanować nad stadem dzikich zwierząt, zwłaszcza że musimy Zoo najpierw złożyć z ponad 50ciu klocków a potem pilnować harmonii w naszym stadzie. A wiecie jak dogadują się tygrysy z żyrafami… Dobrze, że jest drewniane ogrodzenie.

3

Siedem zwierzaków, a może i więcej, bo wszystko zależy przecież od naszej wyobraźni. Nowy gatunek w naszym zoo nie jest wykluczony! Klocki Buiten Speel to coś dla konstruktorów i miłośników zwierzaków w jednym.

5

8

Wyższa szkoła jazdy 

1

No to wkraczamy na wyższy poziom… 126 elementów włoskiej marki Stick & Build, w różnych kształtach i kolorach. Teraz to już prawdziwa konstruktorska łamigłówka. Patyki i łączniki (z bio-friendly tworzywa), czyli raj dla konstruktora. Teraz tylko trochę cierpliwości, precyzji i trudna decyzja… wieża kontrolna czy megafon? Lepszy megafon, można sobie bezkarnie trochę pokrzyczeć!

7

5

Esy-floresy, magnesy

1

Niepozorne metalowe pudełko, praktyczne choćby na wyjazd. Nasz konstruktor nigdzie się jednak nie wybiera bo właśnie testuje magnetyczną siłę przyciągania. Mozaika Mudpuppy to niełatwy orzech do zgryzienia, ale od czego jest wyobraźnia kilkulatka. Niedwiedź polarny gotowy!

6

7

Palcem po mapie

1

I nasz konstruktorski happy end. Aż 300 elementów do złożenia i puzzlowa mapa od Janod. Wyzwanie podjęte, jeśli chcemy spędzić wirtualne wakacje łowiąc ryby w Amazonce, musimy ją najpierw ułożyć. Nauka w formie zabawy to miks najlepszy i wiemy już kto zabłyśnie na pierwszej lekcji geografii.

3

5

6

Jeśli też macie w domu małego konstruktora, spójrzcie poniżej na jeszcze więcej  inspiracji w tym temacie.