moda dla dzieci moda dla mam

Looks by Luks: piękno rodzi się pod ziemią

Kolekcja Origin to hołd dla natury

Looks by Luks: piękno rodzi się pod ziemią
Natalia Miedziak-Skonieczna i Ewa Przedpełska

Schodzimy pod ziemię, wracamy do korzeni, początków istnienia. Czujesz szorstką fakturę skał, pył, który spowija skórę? Nie zrażaj się, idź dalej, głębiej – tu kryje się moc. Odkryj ją w nowej kolekcji Origin Looks by Luks. Dla nas i dla dzieciaków.

Wyobraźcie sobie surową scenerię kamieniołomów i kopalni kamienia wapiennego w Górach Świętokrzyskich. Wiatr wzbija tumany piachu, temperatura podnosi się do 50 stopni. Pachnie skałą, kamieniem, minerałem, żar z nieba. Wyczulacie zmysły, mrużycie oczy, by dostrzec taniec dwóch silnych kobiet, tancerek w kimonach. To kulisy najnowszej sesji zdjęciowej marki Looks by Luks do tegorocznej jesienno-zimowej kolekcji. Te kadry to więcej niż lookbook, to też więcej niż nowe lniane kimono czy turban w garderobie – to splot emocji, spotkanie nietuzinkowych kobiet, hołd składany naturze. Po raz kolejny. Jeśli po pandemicznym roku włączyliście już na nowo piąty bieg, zatrzymajcie się dziś na chwilę, by w tej gonitwie nie przegapić najprostszych prawd. To tu się wszystko zaczyna…

To właśnie kamienie posłużyły jako inspiracja do powstania wzorów w najnowszej kolekcji. Stworzyły je cztery ilustratorki: Natasza Kwiatkowska, Mary Zaleska, Magda Piesta i Sandra Chojecka – one już poznały mądrość płynącą z kryształów. Szukamy drogowskazów, a te są tuż obok, zaklęte w kwarcu, ametyście czy turmalinie. Trzymacie je w ręku, czujecie ich energię? Look by Luks po raz kolejny zwraca się ku naturze, bo to ona, daleka od marnych podróbek, jest prawdziwym twórcą i wynalazcą. Odnajdziecie jej ślad w kimonach, opaskach czy turbanach zrodzonych z fascynacji pięknem naturalnych kamieni. Ich miejsce nie jest w gablocie geologa, poczuj je w dłoni.

Oto kwarc, uznawany za kryształ miłości, jego energia ma terapeutyczne właściwości, może pomóc ukoić stres i nerwy. W turbanie z nowej kolekcji, otulona w kimono Deep Within odważ się zatrzymać, wsłuchać w siebie. Może dziś nic już nie musisz, może czas się pokornie zatrzyma, a ty wszędzie zdążysz? Spójrz na ten wzór, jego różowy odcień i fakturę przypominającą blizny. Podobno otoczona opieką kwarcu przyciągniesz tylko pozytywnych ludzi. 

Unosimy ametyst pod słońce, hipnotyzuje niczym płonący ogień w kominku. Fiolet skrzy w słońcu, tańczy z bielą, jak w lustrzanym kalejdoskopie. Ten kamień odciąga złe myśli, koi nerwy i przywraca wewnętrzną harmonię. Ametyst na tle faz księżyca to kolejna wskazówka, znajdźcie ją we wzorze kimona Yukata Soul at Peace. Gonitwa myśli ujarzmiona?

A może dzisiejszy przypływ energii to zasługa agatu, uważanego za kamień siły fizycznej? Niech nie zwiedzie was niepozorny kolor na zewnątrz, przekrój agatu to feeria koloru i nieregularnych kształtów, które zainspirowały Mary Zalewską. Oto Inner Strength – wewnętrzna siła – odnajdziecie ją dla siebie w kimonie, dziecięcym rampersie czy szerokim pasie, który jest komplementarnym dodatkiem do kimona Yukata. Stawiamy na total look.

Zatrzymujemy się, wchodzimy w głąb siebie, otulamy lnem. Jeśli poruszyły was kadry Natalii Miedziak-Skoniecznej i Ewy Przedpełskiej, zostawiamy wam deser film.

LOOKS BY LUKS

strona www / Facebook / Instagram

zdjęcia: Natalia Miedziak-Skonieczna, Ewa Przedpełska
miejsce: Kielce

produkcja: Looks by Luks
stylizacja: Monika Turek

Materiał powstał we współpracy z marką Looks by Luks.

Dodaj komentarz