Looks by Luks: á morgun

O kolekcji AW 2019/2020

Looks by Luks: á morgun
Dorota Szulc

Usiana wulkanami Islandia i okalający ją wzburzony Atlantyk to malowniczy wyraz srogości i gniewu na bezmyślne poczynania człowieka, niedbającego o własny dom.

Ten obraz zainspirował Sylwię Luks do stworzenia turbanów i opasek zadrukowanych symbolami unikalnej islandzkiej przyrody. Autorka printów, graficzka Karolina Niedzielska, przeniosła na tkaniny wulkaniczny pył, maki nagołodygowe, zorzę polarną i topniejące lodowce. Który z tych cudów świata chciałabyś mieć?

Słowo-wytrych do rozgryzienia zagadki jesienno-zimowej kolekcji Looks by Luks brzmi á morgun i oznacza jutro. Jutro może nas tu nie być, a wtedy nie doświadczymy klęsk żywiołowych, ginięcia zagrożonych gatunków zwierząt, obumierania dzikiej flory. Ale na ten apokaliptyczny pejzaż patrzeć będą nasze dzieci i następujące po nich pokolenia, dlatego warto zmobilizować siły, zminimalizować swój ślad węglowy i powiedzieć „nie” nadmiernej konsumpcji. Zacząć inwestować z rozsądkiem w produkty etyczne, wykonane w poszanowaniu fair trade, z ekologicznych surowców i zapakowane w opakowania biodegradowalne. Tymi wytycznymi kieruje się Sylwia, założycielka marki Looks by Luks, która w ramach najnowszej jesienno-zimowej propozycji stworzyła dwie kolekcje: dla dzieci i kobiet.

Zachwycająca kampania zdjęciowa powstawała na Islandii, a zabawne filmiki z podróży i zza kulis sesji możecie podejrzeć na profilu Instagramowym marki. Uzupełnieniem turbanów i opasek są swetry, płaszcze i sukienki polskich marek takich jak Alwero, SeaSide Tones czy Dose Label oraz zdobycze z własnych szaf ekipy Looks by Luks. Warto śledzić poczynania tej zdolnej i organicznie zgranej ekipy. W zachwycie!

*

Modelki: Mia, Maja, Sylwia, Helen i Maja
Zdjęcia: Dorota Szulc
Stylizacja: Karolina Głuchowska
Nadruki: Karolina Niedzielska

Make-up: Helena Kruszewska