Lody truskawkowe

Słodki podwieczorek z Amazing Decor

Choć tym razem, chciałoby się napisać także słodkie śniadanie i kolacja - bo tym razem mamy dla Was pyszną sezonową słodycz, którą można jeść przez cały dzień. Zapraszamy na kolejny słodki podwieczorek z Amazing Decor, przygotowany przez Dominikę.

Głowimy się, dwoimy i troimy nawet, by tylko przemycić w dziecięcym menu coś zdrowego. Na lody zawsze jest chęć, więc to wydaje się sposób idealny: bo skuteczny i prosty jak bułka z masłem. Korzystamy z wszelkich owoców sezonowych, zebranych z krzaczka w ogródku czy na parapecie albo kupionych wspólnie na bazarze. Zimą sięgamy po owoce mrożone - kto powiedział, że lody można jeść tylko latem, grubo się mylił!

Dominika uwielbia fantazjować w kuchni i ma smykałkę do raczenia nas łakociami. Dlatego też sypie smakowitymi przepisami jak z rękawa a my aż rwiemy się do pichcenia. Dziś przygotowała dla Was recepturę na zdrowe lody truskawkowe. Pomocne okazały się specjalne foremki do lodów Rice. Dzięki nim zdrowe lody można je jeść bez przerwy i wyrzutów sumienia! Grzech nie spróbować.

ladnebebe_lody8 ladnebebe_lody4

Składniki:

300 g truskawek

250 g jogurtu naturalnego

2 łyżki soku z cytryny

2 łyżki miodu

listki świeżej bazylii lub mięty

ladnebebe_lody1 ladnebebe_lody2

Wszystkie składniki oprócz listków bazylii lub mięty miksujemy. Do foremek wkładamy kilka kawałków pokrojonych truskawek oraz kilka listków bazylii lub mięty. Wlewamy masę do foremek i jeśli to możliwe to lekko mieszamy np. patyczkiem. Formę do lodów wstawiamy do lodówki na minimum 3 godziny.

Po zamrożeniu foremkę wyjmujemy i ogrzewamy w dłoniach, następnie wyjmujemy zamrożone lody.

Smacznego!

ladnebebe_lody10 ladnebebe_lody12

[gallery type="rectangular" size="large" ids="29255,29259"]

ladnebebe_lody5

Foremki do lodów kupicie w sklepie Amazing Decor.

Tutaj znajdziecie poprzedni słodki podwieczorek.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.