Lipcowe popołudnie w Skaryszaku

i leśne narady zwierząt.

Tajemniczy sms do redakcji: ‘zwierzaki i zabawki w Skaryszaku, hipopotam na drzewie, dzieje się..’

Nie jesteśmy kurierem warszawskim, ale każdy news z miasta chętnie sprawdzamy, zwłaszcza że park skaryszewski od nas z redakcji nie tak daleko, hop przez most. No i może przy okazji niezła to wymówka na spacer Francuską i małe lodowe-kawowe co nieco. 

Patrol redakcyjny chętnie więc podąża na prawy brzeg Wisły, a w głowie spacer w zacienionych alejkach parku plus ciasto (najlepsze!) w pobliskiej cukierni Misianka. To tak w ramach przerwy lunczowej w pracy i oderwania się od klawiatur.

A na miejscu … taka sytuacja, najlepiej zobaczcie sami.

zwierzaki_DSC7421

zwierzaki_DSC7434

skakanka ryba / hipcio les Deglingos / klocki Janod / ryby magnetyczne Eperfa

Z opowieści napotkanej dziewczynki, która z tatą ćwiczy tu jazdę na rowerze, na drzewie widziano lemura oraz hipopotama. Nie chcemy wchodzić w dyskurs z fantazją trzylatki, bo każdy wie, że hipopotamy to i owszem, ale w błotku i to w niedalekim praskim Zoo. Lemury zresztą też. No i te na ekranie w kinie… Aż tu nagle…

zwierzaki_DSC7495

zwierzaki_DSC7423

lemur Donna Wilson / pingwin / skakanka / hipcio / klocki Janod

Chyba, ktoś tu się myli… i nie jest to rezolutna dziewczynka. Bo faktycznie na drzewie, pod parasolem z wierzbowych liści kryje się hipcio. I nie wygląda na zagubionego. Wręcz przeciwnie, w towarzystwie ryb uklejek (wyskoczyły ze stawu??) oraz drewnianego pingwina odpoczywają tu od lipcowej spiekoty. Z zazdrością zerkają na ławicę ryb, które zachęcone szumem wody urządzają sobie skoki w wir wodny prosto z pnia drzewa.

zwierzaki_DSC7440

rybki drewniane Eperfa

Grube konary posłużyły też jako… wieszak bo oto powiewają na wietrze t-shirty. W zwierzęta rzecz jasna. Rysie dumnie szczerzą kły a żurawie już szykują się do odlotu. Chwila, moment, zostajecie tu na ubraniach, jesteście fajnym wzorem na ubrankach Raspberry Republic. Ta polska marka postawiła w tym sezonie na zwierzaki oraz na organiczną bawełnę. Jak dla nas duet doskonały. Rysie, misie i polskie ptactwo w służbie modzie.

zwierzaki_DSC7483

t- shirt rysie, misie i żurawie Raspberry Republic

Klimat niczym z książek Lewisa Carolla zaczyna nam się podobać, wcale nas nie zdziwi jeśli zaraz na ścieżce do joggingu natkniemy się na pędzącego królika. Ale nie, mamy wrażenie, że ktoś nas śledzi. Za każdym krzakiem, za każdym drzewem łypią na nas czyjeś oczy.

zwierzaki_DSC7402

jeleń Donna Wilson

Jesteśmy już chyba gotowe uwierzyć zapewnieniom małej dziewczynki, że na pewno widziała lisa toczącego dyskusję z królikiem. Tylko, że ten nie miał bynajmniej kapelusza i podobno spotkanie miało miejsce na trocinach, przy ściętym po burzy pniu. Żadnej  herbatki five o’clock. A do towarzystwa dołączył królik o wyglądzie wiewiórki. Jakieś leśne narady?

zwierzaki_DSC7493

zwierzaki_DSC7454

jeleń i lisek  Donna Wilson / poduszka Ferm LIving

Lis lisem, zdarzają się przecież wypady tego rudzielca z podwarszawskich lasów do centrum ale niepokoi nas fakt, że ktoś wspomniał o lemurze. Jest gorąco, ale jesteśmy (jesteśmy?) przy zdrowych zmysłach i staramy się zrozumieć co lemur robi na sośnie! Fakt, że dobrze się tam wkomponował ale warszawski park to przecież nie Madagaskar, a poczciwa sosna to nie baobab.

zwierzaki_DSC7415

zwierzaki_DSC7472

zwierzaki_DSC7467

zwierzaki_DSC7463

lemur / układanka piramida las Janod/ wilk / jelonek cymbałki Janod / klocki forest Janod / lisek na sznurku Janod / grzechotka sarna Sebra / t-shirt Rapsberry Republic

Nic nie jest w ten gorący lipcowy dzień normalne, choć pojęcie normy jest przecież bardzo relatywne. Bo może to my jesteśmy w  tym parku intruzami i przeszkadzamy właśnie w ważnym spotkaniu na szczycie.. a właściwie pieńku? I to, że jeleń o przezwisku ‘cymbał’, drewniana sowa czy grzechotka sarna dyskutują o wczorajszej burzy jest całkowitą normą. Tu w parku o godzinie 13stej.

zwierzaki_DSC7491

zwierzaki_DSC7497

zwierzaki_DSC7486

zwierzaki_DSC7480

zwierzaki_DSC7488

lis przytulanka /lis na sznurku  Janod/ cymbałki Jelonek / układanka Janod / poduszka królik  Oyoy

Ze spokojem przyjmujemy więc obecność królika o rozmiarach osiedlowego jamnika oraz liska ze stylowym dzwonkiem. To ich królestwo, my wycofujemy się z ciachem z cukierni w ręku i i kierujemy na przystanek tramwajowy.

Most Poniatowskiego zapchany, auta polują na miejsca parkingowe, nieustraszeni łowcy promieni wylegują się na plaży nad Wisłą, a my jedziemy do centrum do redakcji. Lato, wtorek, dzień jak co dzień.

Wisienką na torcie niech będzie nasza selekcja poniżej.

Zdjęcia: Paulina Kania

Za pomoc w organizacji sesji dziękujemy: Raspberry Republic, Janod Polska, Deglingos Polska, mamissima, kalaluszek, scandikids

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.