Linki Bożeny

To, co lubimy najbardziej

Spodobało mi się to wyglądanie w sieci na inspirujące treści. Lista najciekawszych linków każdego dnia zaskakująco się rozrastała. Dziś wybrałam z niej pięć pozycji, które najbardziej do mnie przemówiły. Mam nadzieję, że znajdziecie tu coś dla siebie.

*

Gdybym mogła, to fotografce Trinie Cary, poświęciłabym mój cały dzisiejszy post. Jeśli chodzi o słowa, muszą wystarczyć wam tytuły sesji, bo mnie w obliczu jej ujęć trochę ich brakuje: When they are still Little (Kiedy wciąż są mali), Breastfeeding session (Sesja karmienia piersią) czy Embrance (Objęcie).

Prace Triny Cary znajdziecie tu.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

*

„Witam, jestem 75-letnim koreańskim dziadkiem mieszkającym w Brazylii. Moje trzy wnuki (Arthur 12, Allan 11 i Astro 2) mieszkają w Korei i Nowym Jorku. Nauczyłem się Instagrama, by codziennie się z nimi kontaktować. Ja rysuję, a babcia pisze opowiadania. W ten sposób pokazujemy i opowiadamy im wszystko, czym chcemy się z nimi podzielić dziś i w przyszłości”. Jednak to, co było przeznaczone tylko dla wnuków, mocno się rozprzestrzeniło. I mnie przy okazji porwało. Dzięki Magda za podpowiedź!

Link do prac twórczego dziadka tu.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

*

 

Jeśli zastanawiacie się, gdzie wybrać się z dziećmi, zanim pogoda będzie w końcu sprzyjać popołudniowym spacerom, polecam odwiedzenie Muzeum Domków dla Lalek. Nonszalancko pominę fakt, że mieści się w nim ponad sto dwadzieścia historycznych domków, sklepików i pokoi dla lalek. I że znaleźć tam można dziesiątki uroczych wnętrz i tysiące maleńkich drobiazgów. Na odwiedzających czeka przy wejściu niespodzianka-sekret. Zdradzę tylko, Marianka i Tadzio zaniemówili z zachwytu!

Link do muzeum tu.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

*

Kadry i słowa z tego filmu – „Tamte dni, tamte noce” – chodzą za mną i moją towarzyszką seansu, już od wielu tygodni. To zachwycający i przejmujący obraz. I jest w nim wyjątkowa rozmowa między ojcem a synem, a właściwie monolog ojca kierowany do syna, który pożegnał ukochanego. Mądre słowa, które w filmie wybrzmiewają szczególnie mocno. Chcę być takim rodzicem. Chcę potrafić dobierać słowa tak, że dam wsparcie, a nie poczucie wstydu.

„Miałeś piękną przyjaźń. Może nawet coś więcej niż przyjaźń. Zazdroszczę. Większość rodziców na moim miejscu liczyłaby na to, że wszystko rozejdzie się po kościach albo modliłaby się, żeby ich syn szybko stanął na nogi. Ale ja nie jestem takim rodzicem. Jeśli jest ból, pielęgnuj go, a jeśli jest płomień, nie zdmuchuj go, nie obchodź się z nim brutalnie. Ból rozstania potrafi być straszny, a patrzenie, jak druga strona zapomina, jeszcze go pogłębia. Chcąc jak najszybciej zapomnieć, wyrywamy z siebie mnóstwo uczuć i każdej następnej osobie mamy mniej do zaoferowania, a w wieku trzydziestu lat jesteśmy bankrutami. Ale nic nie czuć, żeby nie musieć czuć – co za marnotrawstwo”. A to tylko fragment.

*

„Kochany Tatusiu” – jeśli jeszcze nie widzieliście, koniecznie zobaczcie spot przygotowany przez norweski oddział organizacji walczącej o prawa kobiet. To jedna z najmocniejszych kampanii społecznych, które widziałam. Nienarodzona dziewczynka mówi do swojego ojca: „Jedno działanie zawsze powoduje następne. Powstrzymaj to, zanim będzie miało szansę się zacząć…”. O tym, że obelga wypowiadana żartem, nadal jest obelgą i może mieć straszne konsekwencje. Przełykam łzy.

*

Jest taka mama, która jest bardzo fajna, ma piękny zawód, i do tego jeszcze takie ładnie imię: Malina. No i z czułością opowiada o swoim synku. Tulenie Leonarda to mój zdecydowany faworyt minionego miesiąca.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

*

A już za tydzień ruszamy z rundą linków gościnnych. Każda z nas zaprosiła do ich opracowania osobę, z którą się utożsamia, która ją inspiruje albo jest jej bliska. Będzie się działo. Do zobaczenia za tydzień!

*

tekst: Bożena Kowalkowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.