beaba kuchnia przepisy

Lato pachnie lodami!

Zdrowe gotowanie z Beaba

Lato pachnie lodami!

Nie wiemy czemu lato się obraziło, skąd te żale i fochy. Fakt, że zrobiło sobie małą przerwę po fali upałów i serwowania nam temperatur rodem z piekarnika. Ale lato to lato i są pewne letnie i wakacyjne rytuały, bez których ani rusz. Jak na przykład lody. Na śniadanie, potem w nagrodę za ładnie zjedzone śniadanie, na obiad i podwieczorek. Dzieciom smakują zawsze, w słońcu i w deszczu, roztapiające się i kapiące prosto na spodnie i  chodniki jak i te zamrożone, domowe. W dodatku zrobione razem z dzieckiem w pięć minut mając pod ręką Babycook od Beaba i silikonowe foremki.  Czemu nie, domowe lody to prościzna o czym przekonuje nas Angelika.

DSC_9253

Dziś owoc wakacyjny na talerzu w ulubionej, lodowej postaci. Sorbety w 3 wersjach i 100% owoców w owocu. Czy wasze lato też pachnie lodami?

DSC_9219

Świeże owoce + coś słodkiego (syrop z agawy) + Babycook + trochę cierpliwości = pycha lody. Takie matematyczne równanie wyjątkowo lubimy mimo naszych zdecydowanie humanistycznych umysłów. Angela już zmiksowała tonę witamin z warzywniaka. Czy my też załapiemy się na jedną porcję?

      SORBET TRUSKAWKOWY

składniki:

mrożone truskawki

woda

syrop z agawy

Wszystko miksujemy i gotowe. Jemy w 3 sekundy i pytamy co dalej. Chyba nikt nie poprzestanie na jednym smaku, no to wręcz nie wypada, testujemy więc dodatek banana i wersję mleczną.

DSC_9289

DSC_9395

LODY TRUSKAWKOWO-BANANOWE

składniki:

mrożone truskawki

świeży banan

syrop z agawy

jogurt grecki

Po zmiksowaniu pochłaniamy wraz z dzieciakami i czujemy, że damy radę na kropkę nad i, czyli tęczowe lody. W końcu owoc to zdrowie i tego się trzymamy.

LODY TĘCZOWE

składniki:

kiwi

banan

maliny

syrop z agawy

Wszystkie owoce miksujemy osobno, a do kiwi i malin dodajemy syrop z agawy. Zalewamy foremki po kolei,  warstwami i siup do zamrażarki. 3 godziny cierpliwości i mamy swoją owocową tęczę. Bez deszczu za oknem!

DSC_9296

DSC_9413

DSC_9411

DSC_9408

Lodowa rozpusta z BEABA Babycook to nasz sposób zarówno na przemyt owoców (jeśli trafił wam się w domu gatunek niejadkus pospolitus) jak i na zwyczajną ochłodę. Bo na falę upałów czekamy z niecierpliwością. Lato, wracaj!