Lato Marysi

Wiatr, lazur i mała syrenka

Julianna i jej córka Marysia z bloga Gęsiego zabrały nas ze sobą do raju, w którym często wieje, ale za to zawsze kwitną kwiaty, a woda ma niezwykły lazurowy kolor. Na Fuertaventurze dziewczyny miały okazję sprawdzić letnią garderobę w odpowiednich upalnych warunkach. Fanki zwiewnych sukienek i błyszczących dodatków opowiedziały nam historię pewnej małej syrenki, ale o tym za chwilę.

Pakowanie się latem jest w porównaniu z zimowymi wypadami błahostką. Nie musimy dźwigać ciężkich butów i swetrów. Wypełniamy walizki delikatnymi, cieniutki, zwiewnymi materiałami, które pozwolą przetrwać upały i ubiorą na każdą okazję. – Na wyjazd zabrałyśmy mnóstwo sukienek, bo one są najprostszym sposobem na udane wakacje. Zakładasz sukienkę, dyżurne sandały i możesz spokojnie zająć się beztroskim spędzaniem czasu. Nie trzeba nic dobierać, niczym się przejmować  – tłumaczy Julianna. I ma rację, latem dziewczyny wygrywają, nie ma nic prostszego do noszenia niż sukienka.

Sotavento6 (1 of 1a)a

Na hiszpańskiej wyspie nie mogło zabraknąć hiszpańskiego akcentu. Sukienka-fartuszek Bobo Choses jest wprost stworzona do wakacyjnego snucia się po nadmorskim miasteczku, zaglądania w witryny kolejnych małych knajpek w poszukiwaniu tego, co każde dziecko interesuje najbardziej: lodów. Skręcamy w tamtą alejkę! Widzicie te kwiaty? Za chwilę biegniemy na plażę, żeby znów zamoczyć nogi… i tak bez końca.

Sotavento1 (1 of 1a)

Sukienka-fartuszek Bobo Choses // okulary H&M // buty Salt Water Sandals

Wszystkiego nie da się obejrzeć jednego dnia, chociaż ciekawość gna. Następny dzień to kolejna przygoda, tym razem wskakujemy z Marysią na łódkę, zwijamy liny i czujemy wakacyjny zapach morza i ryb. Nie musimy wyglądać jak marynarz, żeby przyjęli nas na rybacki kuter! Kombinezon w stylu boho francuskiej marki Louise Misha doskonale zastąpi marynarskie paski i zgra się ze scenerią portowych historii. Zestawiony ze słomkowym kapeluszem, lustrzanymi okularami i złotymi sandałkami jest kwintesencją lata i same z chęcią wskoczyłybyśmy w taki zestaw.

Morro3 (1 of 1b)

Ajuy2 (1 of 1a)

Ajuy1 (1 of 1a)

Morro1 (1 of 1a offset 0216 gamma 96)

kombinezon Louise Misha // kapelusz i skarpetki Tocoto Vintage // buty Salt Water Sandals // okulary H&M

Julianna przyznaje, że ma słabość do Louise Misha i trudno się dziwić, bo eteryczna uroda Marysi bardzo pasuje do stylu jaki proponuje ta marka. Dużo tu przewiewnych tkanin, koronkowych wykończeń, kwiatowych wzorów i ciekawych krojów. Gypsy w romantycznym wydaniu i porcelanowa Marysia rozkwita.

sukienka Louise Misha // sandałki Louise Misha // kapelusz Tocoto Vintage

Na wieczorny spacer Marysia założyła miękką sukienkę polskiej marki Fouremki w pastelowym przydymionym różu, ozdobioną małymi pomponami. Naturalne tkaniny doskonale sprawdzają się latem, więc cieszymy się z powrotu lnu, który pojawił się też w letnich kolekcjach polskich marek m.in. Nobonu i Fouremki. Do tego w specjalnie zmiękczanej formie idealnej dla delikatnej skóry dzieci. Po całych dniach wakacyjnej, nieśpiesznej, ale jednak gonitwy za przygodami dzieciaki najczęściej zasypiają jak tylko nadarzy się okazja. Wystarczyła chwila nieuwagi by Marysia zasnęła w objęciach taty na plaży.

Four1 (1 of 1a)

Four4 (1 of 1)

sukienka Poncho dress Fouremki

Z pewnością śnią jej się piękne widoki, cudowna przyroda i wszystkie miejsca, które zwiedziła tego dnia. Może nawet przyśni jej się, że pływa wśród fal niczym mała syrenka. Tego się już nie dowiemy, to jej tajemnica.

Mermaid (1 of 1b)

Kombinezon The Animals Observatory // Spódnica That Way Shop // podkolanówki Mrugała & Many Mornings // buty Salt Water Sandals

W naszych propozycjach znajdziecie więcej wakacyjnych ubranek.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.