ale kino! szorty w Ładne Bebe

Łapcie bilety na MFFMW Ale Kino!

Spieszcie się, już dziś rusza sprzedaż!

Łapcie bilety na MFFMW Ale Kino!
materiały organizatorów

Ale Kino! wraca z jubileuszową, czterdziestą edycją Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza. Już wkrótce rusza jego stacjonarna, poznańska odsłona. Warto już teraz uzupełnić biletowe zasoby, by – bez stresu i zadyszki – rozsmakować się w filmowej obfitości i różnorodności.

Czasem dobrze jest działać szybko, sprawnie i spontanicznie. Zwłaszcza wtedy, gdy gra toczy się o najwyższą, bo filmową stawkę. W ramach 40. edycji festiwalu Ale Kino! zaprezentowanych zostanie całe mnóstwo filmów europejskich, azjatyckich czy amerykańskich. To wydarzenie ma swoje korzenie w latach 60., a jego różnorodna tematyka sprawia, że staje się on międzypokoleniową platformą do wymiany poglądów i doświadczeń, ale także spotkań z twórcami i pedagogami.

Aby solidnie przygotować się do tygodniowego filmowego maratonu, już dziś zapoznajcie się z programem festiwalu Ale Kino! i zaopatrzcie się w bilety na najbardziej nurtujące was seanse.

Program aż skrzy się od wszechstronnej i różnorodnej tematyki. Trafna byłaby analogia z pawiem i jego wielobarwnym ogonem, który zresztą został wybrany na symbol tegorocznej edycji festiwalu. W poznańskim Multikinie, Kinie Pałacowym i na Scenie Wspólnej zaprezentowane zostaną filmy dla wszystkich grup wiekowych: od najmłodszych filmolubów (od 4. roku życia) aż po dojrzałą nastoletnią widownię. Tematyka filmów dotykać będzie aktualnych wydarzeń, jak i sensorycznych potrzeb i sennych marzeń, szukania swojej ścieżki w świecie i sposobów na budowanie relacji. Nie zabraknie tytułów przepracowujących zagadnienie uchodźstwa, wyobcowania, odrzucenia, samotności czy obecności sztucznej inteligencji w codziennym życiu czy żałoby. W trakcie festiwalu odbędzie się premiera filmu „Eryk Kamienne Serce”, traktujący o ostatnim z wymienionych tematów.

Filmy oceniać będzie Jury Międzynarodowe, Jury Młodych, Jury ECFA, Międzynarodowe Jury Edukatorów Filmowych oraz najbardziej imponujące i wymagające Jury Dziecięce, z dziewiętnastoma młodocianymi kinomaniakami w składzie. Filmy zgromadzone na festiwalu zawalczą o Złote, Platynowe i Piłkarskie Koziołki, Nagrody Marcina, Marcinka, ALE DEBIUT! i Nagrodę Edukatorów Filmowych.

 

Przypominamy, że 40. edycja Festiwalu Ale Kino! odbędzie się między 1 a 7 października w poznańskich kinach oraz 30 listopada a 4 grudnia online. Wszystkie informacje o programie i biletach znajdziecie na stronie festiwalu, na Facebooku, Instagramie i na Youtubie.

Organizatorem Festiwalu jest Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Festiwal otwarty jest także na osoby ze szczególnymi potrzebami, dlatego w jego programie znajdą się filmy tłumaczone na język migowy, z audiodeskrypcją oraz informacje o treściach wrażliwych.

Wszystkie newsy znajdziecie za to TUTAJ.

Dodaj komentarz