ŁADnie w Muzeum dla Dzieci

Nowa wystawa

Najnowsza wystawa dla dzieci, to wspaniała okazja do zrozumienia różnorodności w otaczającym nas krajobrazie i wyłonienia z niej całości. Po wszystkim zadajmy sobie pytanie: ŁADnie?

Licznie zebrani goście na poniedziałkowym wernisażu w Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie z dużą ciekawością zwiedzali nową ekspozycję. Nie zastanawiajcie się, jak spędzić grudniowy weekendowy dzień, ruszcie właśnie tam. 

Czy podróżując po Polsce zwróciliście uwagę na to, jak bardzo zróżnicowany jest jej krajobraz? Morze i jeziora, niziny i strzeliste góry, milionowe miasta i niewielkie wsie – od Bałtyku aż po Tatry można podziwiać tak wiele różnorodnych widoków! Wyobraźcie sobie, że każdy z nich jest jak puzzel – na pozór nieprzystający do pozostałych, a jednak niezbędny do stworzenia układanki.

Projektując wystawę ŁADnie w Muzeum dla Dzieci, organizatorzy chcieli zaakcentować ogromną różnorodność polskiego krajobrazu i wydobyć jej pozytywne aspekty. Wystawa została podzielona na trzy główne sale dotyczące takich zagadnień jak: kultura, miasto, natura.

ŁADnie inspiruje również do tego, żeby samemu zadbać o swoją najbliższą okolicę, czyniąc ją jeszcze bardziej przyjazną i ciekawą. Okazuje się, że nawet najmniejszy krok w tym kierunku może sporo zmienić.

Sprawdźcie, jak kontakt z naturą wpływa na ludzi i jak człowiek wpływa na naturę. Dowiedzcie się, co możecie zrobić, by w waszym otoczeniu było po prostu ŁADnie!

Muzeum Dla Dzieci, w grudniu zaprasza was na wystawę w dniach: 

14 grudnia 15.00 – 18.00
15 grudnia 10.00 – 18.00 
21 grudnia 15.00 – 18.00
22 grudnia 10.00 – 18.00
23 grudnia 12.00 – 17.00
27 grudnia 10.00 – 17.00
28 grudnia 10.00 – 17.00
29 grudnia 10.00 – 18.00
30 grudnia 12.00 – 17.00

W tych dniach wejście na wystawę jest bezpłatne.

*


Wystawę ŁADnie od Morza do Tatr w Muzeum dla Dzieci w Państwowym MuzeumEtnograficznym w Warszawie dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm jutra” oraz z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.