Kulturalny luty

Czego nie przegapić

Ferie w mieście mają wiele obliczy i nie ma się co troskać, że nie pakowaliście nart w tym  roku. Zamiast tęsknot, mam porcję dobrej, wspólnej zabawy, łapcie.

Stok nie zając, ale aktualny kalendarz wydarzeń jest tylko tu i teraz. Spójrzcie, co możecie wspólnie zrobić, przeżyć i zobaczyć. Trochę sztuki filmowej, scenicznej i galeryjnej, do tego trochę ruchu i dużo ciepła. Tego od was, bo kto się dobrze bawi, ten ciepło nosi w sobie, ale o tym na pewno wiecie.

 

*

Kino Dzieci w Kinie Muranów w Warszawie

Jeszcze do końca tego tygodnia Kino Dzieci zaprasza na ferie zimowe. Możecie mieć pewność, że repertuar zbudowany jest z samych najciekawszych pozycji filmowych dla najmłodszych i trochę starszych widzów. Po seansie wybierzcie się na spacer do Parku Saskiego, albo klimatycznymi uliczkami Muranowa.

Repertuar zajdziecie tu

*

Zimowe Poranki w Nowym Teatrze w Warszawie

W lutowe wtorki, Świetlica zaprasza najmłodsze dzieci i ich opiekunów. Przyjemna, bezpieczna przestrzeń, kojąca muzyka i towarzystwo rówieśników, powinny zadziałać na przyjemną atmosferę poranków. Wstęp jest wolny, ale obowiązują zapisy, dobrze jest o tym pamiętać, bo ilość miejsc ograniczona.

Szczegóły znajdziecie tu

*

Spektakle w Teatrze Animacji w Poznaniu

Twórczość Maliny Prześlugi cenimy za zaangażowanie, oryginalnych bohaterów, świeże podejście do tematów i humor. W lutym, na scenie Teatru Animacji zobaczyć możecie trzy spektakle z jej tekstami: „Dziób w Dziób”, „Nic, dzika mrówka, Adam i Ewa” i „Odlot”. W pierwszym spotkacie ptasi gang. Drugi wystawiany będzie w ramach Zmysłowiska, nowego cyklu dedykowanemu widzom niesłyszącym i niewidzącym oraz tym, którzy pragną spotkać się z dramatami Maliny Prześlugi za pośrednictwem nietypowych sposobów percepcji z wyłączeniem jednego zmysłu – wzroku lub słuchu. W „Odlocie”, kierowanym dla dzieci od lat siedmiu, zetknięcie się z tematem tolerancji. To dużo dobrego pod jednym dachem!

Repertuar znajdziecie tu

Fot. Jakub Wittchen

*

Muzeum dla Dzieci w Warszawie

„ŁADnie od Morza do Tatr”, to wystawa, która akcentuje ogromną różnorodność polskiego krajobrazu wydobywając jej pozytywne aspekty. Podzielona jest na trzy główne sale dotyczące takich zagadnień jak: kultura, miasto, natura. Wizyty indywidualne planujcie tylko w weekendy.

Sprawdźcie na stronie, kiedy organizowane są oprowadzania rodzinne. 

Fot. Antonina Konopelska

*

Sztuka opowiadania w Teatrze Ochoty

Macie w domu małych słuchaczy, którzy nigdy nie mają dość? Może zmotywuje was to do opanowania sztuki opowiadania. Tak, to dla dorosłych. Tak, przydać się może nie tylko w trakcie usypiania dzieci. Tak, opowiadanie jest sztuką i nie każdy to potrafi. Tak, możemy się tego nauczyć. Macie chęć spróbować?

Szczegóły znajdziecie tu

*

Zimowy Narodowy w Warszawie 

Ferie trwają, a Zimowy Narodowy kusi masą atrakcji. Lodowiska od świtu do późnego wieczora otwarte są dla łyżwiarzy. Weekendowe poranki z nauką jazdy to wesoła okazja do złapania równowagi na lodzie. Lodowa górka czeka na śmiałków gotowych na szalone ślizgi na pontonach. Skatepark, dla tych, którzy lubią bez śniegu, za to na kółkach i ekstremalnie też w gotowości na waszą wizytę. A wy macie w sobie gotowość na ruch?

Szczegóły znajdziecie tu.

*

Targi Natural Beauty w Starym Browarze w Poznaniu

Skoro jesteśmy przy ciele… planujecie domowe, rodzinne SPA? Świetny pomysł na relaksujące popołudnie. Zanim zasiądziecie w szlafrokach, warto przygotować naturalne, bezpieczne dla całej rodziny kosmetyki . Na kolejnej edycji Targów Natural Beauty możecie zapoznać się z ofertą dwudziestu wystawców i co najważniejsze przetestować ich produkty. Przyjemny i praktyczny wstęp przed wspólnymi zabiegami.

Szczegóły znajdziecie tu.

Ważna informacja dla rodzin z małymi dziećmi, w Starym Browarze znajdziecie dwa pokoje rodzinne. Pomieszczenia, utrzymane w konwencji pokoików dziecięcych, mimo niewielkiej powierzchni zostały doposażone w kuchenki mikrofalowe, zintegrowane blaty z umywalką i przewijakiem oraz meble firmy Kartel i Noti. Na ścianach oprócz specjalnie na ten cel zaprojektowanej tapety i panoramy miasta z elementami Starego Browaru, znajdciecie plakaty z motywami dziecięcymi, stworzone przez Agnieszkę Matwiejszyn i Paulinę Augustynowicz, artystek współpracujących z firmą Wall-Being. Wejście do pokoi jest ograniczone przez wideodomofony, skomunikowane z monitoringiem ochrony, pracownicy monitoringu zdalnie otwierają pomieszczenie wyłącznie klientom z małymi dziećmi.

*

Dajcie znać, co ciekawego planujecie na luty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.