SS 2020

KUKUKID: BORN TO SURF

O surfujących bananach i dinozaurach

KUKUKID: BORN TO SURF
Zuza Krajewska | Warsaw Creatives

Wodne życie to jest życie. I wcale nie chodzi nam o dzieje Arielki i rozśpiewanego kraba, ale o taplanie się w morskiej pianie, spadanie z psotnej deski i puszczanie nosem bąbelków.

Premiera kolekcji Kukukid wydarzyła się 18 marca wieczorową porą, tak więc dziś od samego rana można na spokojnie klikać i kolekcjonować lody, dinozaury i banany w zakupowym koszyku. Ubrań inspirowanych żywiołami wiatru, wody i zabawy nigdy nie powinno zabraknąć, wszak służą one budowaniu relacji z koleżankami i kolegami równie mocno zadurzonymi w nadmorskim klimacie jak my. Na zdjęciach Zuzy Krajewskiej przypominających niekiedy pocztówki, jakie w latach 70. wysyłały rodzicom dzieciaki z kolonii, światło eksponuje dziecięcy zapał, dzielenie się chwilą, stemplowanie piasku stopami i cudowne, posłoneczne wyczerpanie.

W palecie kolorów i nadruków panuje smakowita obfitość i buńczuczny nadmiar. Surfujące banany i dinozaury oraz lody w rożkach i na patykach wkroczyły dumnie na słonecznikowe, jaskraworóżowe, białe, koralowe i morelowe połacie tkanin. Prowadzą rządy absolutne i – co nietypowe przy tej formie sprawowania władzy – cieszą się ogromnym poparciem swojego elektoratu. Możesz nosić lodowe printy od stóp do głów, a chęć na lody wcale od tego nie maleje. Chcesz surfować po falach z buzią rozdziawioną jak podekscytowany dinozaur? Rób to tak, jakby nie było jutra. Poza welurowymi dinobluzami, luźnymi sukienkami, obszernymi kulotami i falbaniastymi topami w kolekcji znalazły się stroje kąpielowe, stęsknione za upałem.

Uwielbiam sposób, w jaki Kukukid zachęca do rzucania się na nieznane wody, prosto w wir hiperenergetycznych zabaw z przyjaciółmi i łagodne potoki samotnych wędrówek wzdłuż wybrzeża. Nikt ci nie każe łapać balansu – możesz spaść z deski, poślizgnąć się, zbiegając z falochronu, pogniewać na wszystkich i wszystkich lubić. Po twojemu.

Zobaczcie też film promujący najnowszą kolekcję Kukukid:

 

*

Zdjęcia: Zuza Krajewska | Warsaw Creatives
Make-up i fryzury: Ewa Klepacka
Stylizacje: team KUKUKID
Produkcja: team KUKUKID
Specjalne podziękowania dla BOARD FOR KIDS / Chałupy VI

Strona internetowa/Facebook/Instagram