Książki pod poduszką #2

w pościelowym królestwie Lilu

Ferie w toku, przynajmniej dla niektórych. Oznacza to: primo dłuższy sen, przynajmniej w teorii oraz secundo dłuższe wieczorne usypianie. Bo jest przecież jeszcze tyle rzeczy do zrobienia. Pościelowe królestwo Lilu czeka a dzieciaki uskuteczniają wędrówki po jabłko, mleko, wodę, przytulankę (niepotrzebne skreślić). Dłuższy wieczór to też więcej książek i wspólnego czytania. Ktoś na pewno udowodnił, że ma to bezpośredni wpływ na jakość i rodzaj snów.

Biblioteka rozłożona wokół łóżka. Pod poduszkami, na narzucie i na stoliku. A książki polecają dziś małe wilczki, spróbujecie je z nami zagonić do łóżek? Głos zabiera narrator, znaczy się mama i zaczynamy od książki pod znamiennym tytułem. Coś o wilkach?

*

” Cześć wilki! „

Po tę książkę sięgnęliśmy ze względu na tytuł. Jest to opowieść o 11-letnim chłopcu, który zaczyna właśnie wkraczać w trudny okres dorastania. Brak zrozumienia ze strony rodziców oraz rówieśników, kieruje go do ciotki która jest pisarką. To za jej namową chłopiec odnajduje w sobie historię i zaczyna ubierać ją w słowa. Jest to pozycja mówiąca o sile wyobraźni i o tym że trzeba ją podsycać.

Książkę znajdziecie tutaj.

*

 „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai . Tajemnica biblioteki”

Tajemnica biblioteki to nasza pierwsza książka z tej serii i już teraz wiemy, że nie ostatnia. Skłania do czytania ze zrozumieniem dzięki któremu dzieci wspólnie z bohaterami rozwiązują tajemniczą zagadkę. To zdecydowanie nasz numer jeden. Naprawdę wciąga!

Czeka was zatem niejeden wieczór z zagadką kryminalną, bo seria z Mają i Lasse jest dłuuuga! Otulamy się w kołdrę, poduchy pod głowami, oczy się już kleją ale wilczki chcą więcej. Co macie jeszcze na półce?

*

” Inwentarz zwierząt „

To książka, która zachęca do oglądania i poznawania tajemniczego świata zwierząt. Moje dzieci to uwielbiają. Nawet te, które jeszcze nie czytają chętnie spędzają z nią czas. Prawie sto zwierząt w jednym zbiorze. Piękne obrazki nawiązujące do dawnych rycin przenoszą w niezwykły świat. Każde zwierzę posiada polską i łacińską nazwę oraz ciekawostki dotyczące jego życia. Krótkie teksty sprawiają że dzieci w łatwy sposób zapamiętują najważniejsze informacje.

Książkę znajdziecie w bawimisie.

Aha, czyli edukacyjny przemyt przed spaniem!

*

” Mam oko na litery „

Ta książka to kultowa pozycja dla dzieci, które dopiero poznają litery. Na każdej stronie śledzimy wyrazy zaczynające się na daną literę. Wbrew pozorom nie jest to takie proste, bo na przykład na “S” mamy 40 wyrazów. To prawdziwa książkowa łamigłówka z genialną grafiką.

No i jak tu iść spać po takiej rozgrzewce z języka polskiego? Miks wilków, liter, zagadek detektywistycznych i zwierząt gwarantuje, że ktoś tu będzie miał bardo barwne sny. Tylko kto, córka czy mama?

A jakie książki wy nam polecicie na dobranoc?

Piękne tekstylia Lilu znajdziecie również w mamissima.

zdjęcia: Marta/ małewilczki

3 komentarze

  • Nie ma fajniejszej książki na dobranoc jak „Piaskowy Wilk”. To jest książka, którą obdarowałam już wiele dzieciaków w rodzinie i po znajomych i wszyscy z nich dokupili lub wypożyczali kolejne części! A z pozycji typowo przygodowych polecam „Gałka od łóżka”, „Pożyczalskich” no i oczywiscie „Muminki” ?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.