Kroki ku samodzielności

co wspiera dziecko w kolejnych sukcesach?

Całe dzieciństwo to historia różnych pierwszych razów. Pierwsze posiłki, pierwsze kroki, pierwsze słowa... Małe dzieci uczą się cały czas, wystarczy im nie przeszkadzać!
Monika ma w tej kwestii całkiem niezłe doświadczenie, bo jest mamą trójki dzieci. Już wie, że napinać się w związku z terminami kolejnych osiągnięć nie ma po co – dzieci zdobywają umiejętności we własnym, niepowtarzalnym tempie. Muszą się przy tymczasem namęczyć i nabrudzić. Zadaniem rodzica jest po prostu mądre towarzyszenie. Na czym ono polega? Co warto podsunąć dzieciom na różnych etapach rozwoju? Oto kilka wskazówek.

 

*
STAWIAJ PIERWSZE KROKI W DOBRYM TOWARZYSTWIE

Kiedy nasz maluszek dobrze siedzi i podnosi się do stania, wybór dobrego pchacza staje się kwestią palącą. To on będzie jako podpora towarzyszył wielu pierwszym krokom. Będzie jeździł po domu, a może nawet będzie nam towarzyszył na spacerach. Dla Amelki pchacz jest nie tylko środkiem do transportowania misiów, lal czy klocków. Sama też lubi się w nim umościć.
Pchacz Janod to klasyk wśród pchaczy. Wyróżnia go solidność, jakość wykończenia i kółka, które zniosą wiele. No i są, dzięki ogumieniu, łaskawymi dla uszu domowników cichobiegami.

*
ZAOPIEKUJ STÓPKI

Czas na pierwsze kroki to czas na pierwsze butki. Śliczne ekotuptusie sprawdzają się już przy raczkowaniu, w chłodniejsze dni dobrze trzymają skarpetkę, a kiedy dziecko zaczyna stawać, chronią stopy. W skórzanych paputkach ważne jest to, że nie ograniczają w żaden sposób naturalnego rozwoju stopy. Kontakt nogi z podłożem jest kluczowy na tym etapie. Ma wpływ nie tylko na rozwój postawy ciała, ale także na zmysł równowagi i kształtowanie sensoryczne. Butki Fiorino szyte są ręcznie w Bielsku-Białej i są bardzo wygodne. Miękka podeszwa to doskonałe rozwiązanie dla małych odkrywców. W cieple dni można w nich biegać także po dworze – po trawniku czy leśnej ścieżce. Ogromna ilość wzorów to kolejny powód dla którego można zakochać się w Fiorino.

*
SMAKUJ PO SWOJEMU

Pierwsze posiłki to klucz do odkrywania świata smaków. To teraz pokazujemy dzieciom, że jedzenie może być źródłem przyjemności, że warto do niego podchodzić z radością i ciekawością. Niech smakują po swojemu. Własny talerzyk i łyżeczka pozwalają na samodzielne uczenie się, ile trzeba zjeść, by zaspokoić głód, co smakuje, a co tym razem niekoniecznie. Zestaw Beaba został zaprojektowany tak, by jedzenie było wygodne i by nauka nie frustrowała. Silikonowe naczynka z przyssawkami mają ergonomiczne kształty a wysokie brzegi zapobiegają wylewaniu czy spadaniu kawałków jedzenie na stół. Nie tłuką się, nie niszczą i mają pienne kolory.

*
PRZYGOTUJ DOM NA WYZWANIA

Szafki z rodowym szkłem albo środkami czystości, apteczka, otwierające się na oścież okna… Dom z perspektywy roczniaka to nie tylko wielki plac zabaw, to także niezłe pole minowe. Nic nie zastąpi uważności rodziców i uczenia, co wolno, a czego nie, a strefy najgorszych zagrożeń warto przezornie zabezpieczyć. Świetnym źródłem rozmaitych rozwiązań jest sklep Marko, gdzie znajdziecie te z zabezpieczeń, które sprawdzą się w Waszym mieszkaniu. U Moniki ważne były narożniki stołu, które mają chwilowo wysokość świetnie pasującą do czoła Amelki. Sprawdziło się także zabezpieczenie drzwi lodówki. Jeśli i u was dzieci lubią wietrzyć lodówkę, lub co gorsza – zamrażarkę – w Marko znajdziecie potrzebne rozwiązania australijskiej marki Dreambaby.

*
DAJ SWOBODĘ RUCHÓW

Wygoda, wygoda, wygoda! Jest kluczowa tak samo dla dziecka, które stawia pierwsze kroki, jak i dla jego mamy, która cały czas się schyla, podaje dłoń, bierze na ręce… Jedną z naszych ulubionych marek jest Mamatu, które szyje w Polsce super kolorową modę dla dzieci i dla mam karmiących piersią. Mamatu to bawełniana dzianina i dobrze przemyślane, lecz nieprzekombinowane kroje. Znajdziecie tu i gładkie tiszerty i wzorzyste góry i doły – we flamingi, w ananasy, w stateczki…

*
OSWAJAJ KÓŁKA

Spacer z wózkiem czy bez wózka? Na tym etapie rozwoju sprawa zaczyna się robić problematyczna. Mało który debiutant ma ochotę siedzieć w wózku, ale szybko okazuje się, że nóżki bolą i że „na ręce!”. Wózko-rowerek Smart Trike jest lekki i składany. Certyfikowany jest jako wózek spacerowy, więc możemy być pewni, ze jest w pełni bezpieczny. Ma pasy, opuszczane do leżenia siedzisko i budkę. Ale pozwala także na domontowanie pedałów i staje się pierwszym rowerkiem. Pomyślany jako rozwiązanie 8 w 1, rośnie razem z dzieckiem i jego zmiennymi potrzebami. A nade wszystko prowadzi się lekko i wygodnie.

Publikacja powstała dzięki markom Fiorino, Mamatu, Solution i sklepowi Marko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.