Kreatywna moda Milena Milenka

Zmyć kurz codzienności

Kreatywna moda Milena Milenka

To jest dla mody bardzo dobry moment, kiedy fajny artysta zaczyna traktować ubrania jak płótno. We wzorach pojawia się wtedy świeżość, coś nowego i oryginalnego. Milena Milenka, polska marka stworzona przez dwie przyjaciółki, to totalna artystyczna energia w szafie dzieci.

I nie tylko dzieci, bo w sklepie Mileny Milenki, w dziale (ha!) Intruzi znajdziemy kilka modeli dla dorosłych.

Jednak rządzą tu przede wszystkim młodzi.

To z myślą o nich powstają patterny i barwne nadruki. Wibracje oceanu – tak nazywa się aktualna kolekcja i przemawia do nas bardzo. Przemawia, choć ponoć ryby głosu nie mają. Jest z nimi tak, jak z dziećmi – doskonale wiemy, że głos mają, i to nie byle jaki. Ryby u Mileny Milenki mówią nam zatem o kolorach lata (bo lato jest fajne), o zabawach w wodzie, o wolności. Wodny, oceaniczny temat kojarzy się nam automatycznie z kwestią zaśmiecenia mórz.

Tu Milena Milenka też ma coś do powiedzenia – wszystkie swoje wzory drukuje cyfrowo wyłącznie na bawełnie organicznej. I pilnuje idei less is more konsekwentnie, tworząc ubrania uniseksowne, które mogą służyć dłużej niż sezon i więcej niż jednemu dziecku.

Za marką stoją dwie dziewczyny, Milena i Ana (mama kolejnej Milenki i Adriany). To one wymyśliły koncept marki trochę szalonej, ale bardzo dopracowanej. Radosnemu entuzjazmowi towarzyszy drobiazgowość w podejściu do krojów, wykończeń i w realizacji. Grafiki i rysunki stworzyła duża Milena, którą z kolei inspirował dynamizm małej Milenki.

Ubrania z kolekcji Wibracje oceanu świetnie podpasują wiercipiętom takim, jak ona. Wszystkie kroje są wygodne. Legginsy, bluzy, tiszerty i letnie kombinezony nadają się do biegania po parku. Chętnie je spakujemy także do naszych wakacyjnych walizek.