Kosmiczna ekspedycja

Odkrywamy wszechświat z CzuCzu

Kosmiczna ekspedycja
Monika Kraińska

3, 2, 1 start! Czas zacząć kosmiczną edukację – ruszamy w stronę gwiazd! Dzisiaj podamy dłoń każdej z planet i przelecimy Drogą Mleczną. Zobaczcie, jak fajnie i inspirująco mogą wyglądać kosmiczne zabawy puzzlami i układankami CzuCzu. Z nimi dotrzemy do odległych galaktyk i podejmiemy wyzwanie odkrycia najbardziej tajemniczych zakątków kosmosu.

Układ Słoneczny, Droga Mleczna czy pędzące po niebie Perseidy to tylko fragment wszechświata, który kryje w sobie wiele tajemnic. Wspólnie z CzuCzu świętujemy wyjątkowe wydarzenie: pięćdziesiątą rocznicę lądowania człowieka na Księżycu. Ciekawość to pierwszy krok do… wiedzy i przygody! Zbudujemy w domku na drzewie małe obserwatorium, ułożymy planetarne puzzle i spojrzymy w gwieździste niebo przez własnoręcznie zrobioną papierową lunetę.

Puzzle i zagadki CzuCzu to nowy sposób zdobywania wiedzy o wszechświecie i dobry impuls do międzygalaktycznej zabawy. Trening spostrzegawczości, cierpliwości i koncentracji idący w parze z nauką o tym, co tak odległe. Cały wszechświat stoi przed nami otworem. Fascynująca podróż ponad chmury, hen, daleko, aż do gwiazd! Lecicie z nami?

Z pokładu rakiety kosmicznej podziwiać będziemy Ziemię, nowoczesnym statkiem kosmicznym okrążymy Urana i Plutona, aby na koniec pozaziemskiej wyprawy radośnie pomachać Marsjanom. Zachwycą nas konstelacje gwiazd – zodiakalne układanki, których tak niecierpliwie wyglądamy w letnie wieczory. Z sześćdziesięciu elementów układanki Kosmos powstanie krajobraz, będący od lat obiektem badań (i westchnień) naukowców z całego świata.

Znajdziemy odpowiedź na najbardziej nurtujące pytania. Dowiemy się, z ilu planet składa się Układ Słoneczny i odkryjemy inne obiekty krążące dookoła Słońca. Zachwycimy się pierścieniami Saturna – złożonymi z lodu, skał i pyłu kosmicznego. Zajrzymy też do kraterów na Księżycu i sprawdzimy, jakie pamiątki zostawili na nim astronauci. Bardziej wytrwali zaś zmierzą się z trzystuelementową układanką od Xplore Team, aby chwilę później wypatrywać na niebie Urana i Neptuna przez papierową, ozdobioną brokatem lunetę.

 

Na koniec mały test! Pytania, łamigłówki i rymowanki CzuCzu. Sprawdzimy wiedzę małych odkrywców, kończąc ekscytującą podróż w głąb kosmicznej otchłani. Lądujemy! I od razu planujemy kolejne wyprawy: już w sierpniu będziemy wypatrywać na nocnym niebie spadających gwiazd – nadlatują Perseidy. Podróż przez Układ Słoneczny to niekończąca się przygoda, inspiracja do przełomowych odkryć i poszukiwań.

*

Post powstał przy współpracy z marką CzuCzu. Puzzle, układanki i książeczki pomagają poznawać świat i rozwijać wyobraźnię, a nam, rodzicom dobrze się bawić z dziećmi!

Puzzle Kosmos kupicie tutaj, 300-elementową układankę Xplore Team Układ Słoneczny tutaj, a kosmiczne Zagadki z dziurką tutaj.